5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

US OPEN OF SURFING 2009

G

מאת נדב חלפון

 

ברט סימפסון בן ה 24 הוא המנצח הגדול של תחרות הus open  בחסות הארלי שנערכה בהאנטינגטון ביץ’ . ברט מנצח מול הקהל הביתי בגמר את מיק פנינג בן ה28 וזוכה בצ’ק הכי גדול בהיסטוריה של הגלישה אי פעם : מאה אלף דולר.

 התחרות היתה מדהימה לכל אורכה , אפשר להגיד היסטורית , עם גלים מצויינים, הפרס הכי גדול בהיסטוריה, ועשרות אלפים באו לצפות בה. בשיא של התחרות הגלים הגיעו אף לגובה של 10-12 פיט. בתחרות השתתפו  הרבה מאוד תותחים גם מה WCT ובינהם קלי סלייטר , סי ג’יי הובגוד , מיק פנינג,אדריאנו דה סוזה ועוד..

ברט זכה מלבד הצ’ק השמן גם ב2500 נקודות WQS שיעזרו לו בדרך להגשמת החלום , להגיע ל”סבב החלומות” ב2010.

בגמר, נגד מיק פנינג, הוא לא בזבז זמן ובעשר דקות הראשונות של המקצה קיבל 9.10 ו7.83  .ביצועים מצויינים , אייר ענק אחד, והרבה תמיכה מהקהל, עזרו לברט,  שכל גל שלו לווה בשריקות ומחיאות כפיים, לנצח את המקצה ואת התחרות כולה. הפתיחה של הגמר היתה קריטית כי הגאות עלתה וסימפסון ידע שכאשר הגאות דוחפת בהאנטינגטון ,משמע שלא יהיו הרבה גלים, וצריך לפתוח חזק את הגמר כשהגלים עדיין מגיעים, ולמעשה גמר את המקצה כבר בחצי הראשון שלו.

 ההפתעה של התחרות היתה ברבע הגמר השלישי כאשר אדריאנו דה סוזה הברזילאי ניצח את קלי סלייטר , אלוף העולם 9 פעמים, אבל בחצי הגמר הוא נוצח על ידי מיק פנינג.

סי ג’יי הובגוד, מקום 2 כרגע בWCT גלש מעולה לאורך כל התחרות והפסיד בחצי הגמר לברט סימפסון, במקצה צמוד מאוד.

פאט גודסקאס, בן ה23 מסאן קלמנטה, שהחמיץ בשנה שעברה את  העלייה לסבב העולמי ממש במעט נקודות, סיים במקום 5 בתחרות וחיזק את עצמו בעשיריה הראשונה של הקיו אס במירוץ לסבב שנה הבאה, לאחר שהוא מפסיד לסי ג’יי ברבע הגמר.

התחרות הבאה של הWQS תערך בניו קוואי, אנגליה, בתאריכים 4-9 באוגוסט,בחסות ואנס.

בתחרות הג’וניור שהיתה בחוף באותו הזמן, US OPEN NIKE 6.0 PRO JUNIORניצח קאי ברגר מהוואי, אלוף העולם עד גיל 20, בגמר מטורף עם גולשים סופר מוכשרים . במקום השני טונינו בנסון מהוואי, מקום שלישי שייך לדילון פרילו ובמקום הרביעי נאט יאנג  מסנטה קרוז, קליפורניה.

זו היתה העצירה החמישים מתוך 9 של סבב הג’וניור.

קאי ברגר סיכם את התחרות ואמר שזו היתה התחרות הכי טובה בכל הזמנים, עם הקהל הכי גדול, הפרסים הכי גדולים, הגלים מעולים והמון שמש, והוא שמח לזכות בתחרות.

מלבד זאת ניצח בראט סימפסון גם את המוקדמות של התחרות של הסבב העולמי בטרסלס, והוא ישתתף בה בעוד כחודש. במקום השני של הטריאלס סיים ג’וליאן ווילסון וגם הוא עתיד להשתתף בתחרות המפורסמת בחסות הארלי. הולך להיות מעניין…

 

צמרת הדירוג של הWQS נכון לעכשיו:

דניאל רוס  13600

ג’דסון אנדרה  13350

אדם מלינג  12051

אוון רייט  11963

ברט סימפסון  11863

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן