5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

מסע באוסטרליה 2015

מסע באוסטרליה  2015

 

שעה- 8:30 בבוקר

מיקום- בקרוואן שלי, גולד קוסט, קולנגטה, אוסטרליה. 

לכל אחד יש את הימים האלה שהוא בחיים לא ישכח. מוקדם בבוקר, כל-כך מוקדם שגם אין הרבה גולשים, אין רוח, את הפסים הכחולים רואים עוד מרחוק.

אני מטייל באוסטרליה כבר כמעט חצי שנה. גלשתי בכל החוף המזרחי, ביירון בי, בונדי ביץ’, בלס ביץ’, ועוד באמת עשרות חופים שבתור ילד הייתי רואה אותם בסרטי גלישה. חלום. חלום רטוב של כל גולש. ושלי באמת רטוב.

כל התקופה הזאת גלשתי ולא כתבתי כלום. לא היה לי הצורך. הרי אתם יודעים איך זה לנסות לספר לחבר איך היה ביום מושלם שהוא פספס. זה תמיד לא יצא טוב מספיק כדי להעביר את התחושה שהייתה במים, אז למה לרשום? מה יצא לי מזה?

לא יודע

אבל אני חייב לנסות.

5:00, מחנה את הקרוואן שלי בחניון הקטן שמשקיף על סנפר רוק. מטר וחצי אפילו שתיים. בהתקפות הגבוהות גם יותר. אין רוח. גולשים יש ולא מעט. האוסטרלים לא עצלנים, בעיקר לא שיש גלים. החניון משקיף על כל המפרץ. משהו כמו קילומטר קילומטר וחצי של צינור שלא נגמר. אין לי אפילו סיכוי לתאר לכם ואפילו לא קצת כמה יפה זה היה. וגם אם כבר דפדפתם לתמונות בכתבה לפני שקראתם, תאמינו לי זה היה הרבה יותר יפה במציאות. אני בטוח שככה נראה גן עדן. רק עם טיפה פחות גולשים.

5:02 אני כבר חותר למעלה לפיק. מים נעימים אין תלונות. אני בגן עדן. מתיישב על הגלשן מחכה לגל. מסתכל שמאלה, פאק. אני יושב ליד מדינה. גבריאל מדינה הבריזילאי, אלוף העולם. ולא אני לא ילד שמתלהב לפגוש גולש כי הוא מפורסם. אבל אם הוא פה, ופאנינג בדיוק יורד גל מול העניים שלי ועובר ממש מעלי כשאני עושה דק דייב, כנראה שאני נמצא בדיוק במקום הנכון. כנראה שאין חוף בעולם שעובד עכשיו יותר טוב.

עוד 3 ימים מתחילה כאן התחרות של הסבב העולמי. כל הגולשים והגולשות כבר כאן. במים רואים את כולם. זה מגניב. הרמה מטורפת, כמו לראות הצגה. לפעמים אתה שוכח שאתה במים כדי לתפוס גלים. אבל כשזה קורה, זה כמו מתנה.

הטיימר בגו פרו שלי נעצר על 39 שניות. אשכרה 39 שניות על הגל. ועוד נפלתי באמצע. זה יותר מחצי שנה של גלישה בארץ. בגל אחד. הגל צינורי ב100 מ’  הראשונים שלו ואז נפתח ונשבר לאט לאט. לאורך כל הדרך עומד קיר שלא מתעייף. וגם כשזה נראה שהוא הולך ודועך, הגל שוב עולה ושומר על צורה. אבל החלק הכי טוב, שלא צריך לחתור למעלה. יוצאים לחוף והולכים עד לסלעים שבקצה החוף ומשם בקפיצה למים, שתי חתירות דק דייב אחד ואתה בפיק. 

באחת ההליכות חזרה לכיוון הפיק ראיתי מרחוק משהו גדול קופץ במים. לפי הקפיצה הבנתי מיד שזה דולפין. ברור. הרי יש פה רשתות נגד כרישים בכל החופים אז איך יכנס לאזור גלישה כריש. ואז חשבתי לעצמי רגע אם הדולפין נכנס אז למה שכריש לא יכנס? תכלס שום דבר לא מבטיח, רק בחודשיים האחרונים היה באזור 4 תקיפות כריש.

ננסה לא לחשוב על זה עד לסשן הבאה שיהיה מחר בבוקר, חחח.

מי שרוצה לשאול על הגלישה פה באוסטרליה או בכללי על המדינה, בכיף אתם יכולים למצוא אותי בפייסבוק amitay maoz 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן