5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

מי ידע, יש גלים גם באורוגוואי:

מי ידע, יש גלים גם באורוגוואי:
יש גלישה באורוגוואי

 

 
ידיעה- קאי צור
נו מהר, כמה מדינות יש בדרום אמריקה עם גלים? צ’ילה, פרו, ברזיל, אקוודור, ארגנטינה, וונצואלה ואורוגוואי.אולי לא שמעתם על אורוגוואי מאז שיעורי הגיאוגרפיה בכיתה ד’, אבל היא שם, יושבת לה יפה מאוד בין ארגנטינה וברזיל, וגולשים רבים שמטיילים באזור פשוט פוסחים אליה וחבל.

קצת ידע כללי:פירוש השם “אורוגוואי” בשפת גוואראני המקומית הוא, “נהר הציפורים הצבועות”, האירופאים הראשונים שהגיעו לאורוגוואי בתחילת המאה ה- 16 הגיעו מספרד ופורטוגל עם מחשבות קצת שונות מגלישה, הם רצו לאכלס את אורוגוואי ולהפוך את המקומיים לנוצרים.

האוכלוסייה המקורית של אורוגוואי בני שבט הצ’ארואה הושמדו לגמרי במשך שלוש מאות שנה, ברצח המוני, על ידי ממשלים שונים ששלטו במדינה- עד שחדלו להתקיים.
הגודל של אורוגוואי הוא 176,220 קמ”ר, האוכלוסייה מונה כ- 4 מליון נפש, עיר הבירה היא מונטווידאו. השפה השולטת היא פורטוגזית והדת היא 68% נוצרים ויש גם 1% יהודים גולשים.
 
 
 
הבשר באורוגוואי יותר זול ממים. ולא רק זה, אלה שבאורוגוואי אין מה לחשוש בכלל מאיכות הבשר, כל הפרות גדלות על מראה טבעי.

קו החוף של אורוגוואי פונה לכיוון דרום מזרח, מה שמאפשר לה לתפוס את כול הסוולים הנדירים והזרמים הקרים של דרום אמריקה, שנוצרים מהסופות שחולפות מכיוון אנטרקטיקה. קו החוף הוא קטן בצורה מגוחכת, אבל גולשים רבים שביקרו וגלשו באזור, ציינו כי סגנון הגלים משתנה כול 100 מ’ של חוף. כך שניתן למיצוע גלים מגוונים מצינורות מושלמים ועד “בי’ץ בריקים” חזקים בסגנון ברזיל.קו החוף של המדינה רץ בין
 העיר האורוגוואית Del Este עד הגבול עם ברזיל.

אורוגוואי קרוב לגבול עם ברזיל

צינורות באורוגוואי

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן