5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

אליפות הארץ בגלישת גלים לנוער – חיפה 2014

אליפות הארץ בגלישת גלים לנוער- תחרות # 3, חוף נירוונה- חיפה 2014. 

מאת: נמרוד גלזנר, ארגון גולשי הגלים בישראל

הגענו לחוף עם הזריחה ופתחנו את הבוקר עם מכות רוח חזקות של מעל 12 קשר, גלים לא מסודרים , אשר נשברים לכל עבר. ים מרוח ותנאים אשר לא מאפשרים קיום תחרות בסטנדרט אותו אנחנו מציבים לתחרויות מסוג זה. עם המון אופטימיות ורצון גדול לערוך את התחרות באותו יום, החלטנו לחכות שעה לראות אם התנאים ישתפרו בכדי לא לשלול על הסף את קיום התחרות. החלטה שהתבררה כהחלטה נבונה אפשרה לנו לחזות בשינוי הדרמטי של הרוח ל6-9 קשר ותנאים הרבה יותר טובים, אשר השתפרו לקראת השעה בה רצינו להתחיל את התחרות. סטים של 60-70 אולי אפילו יותר בסופר סטים, שבירות לימין והשמאל ושתי נקודות שבירה פתחנו את שערי התחרות לקראת יום עמוס וחגיגה של גלים.

החלטנו לפתוח שתי במות שיפוט בחלק הצפוני יותר, הקרוב לחוף הסגור ובמת שיפוט ראשית נוספת, בחוף נירוונה המפורסם. אנחנו חייבים לציין לטובה ונרצה להודות לכל גולשי חיפה, שעזרו לנו בפינוי הפיקים ונתנו את הכבוד הראוי לכל המתחרים , בכל הקטגוריות , אשר מגיעים מכל הארץ. עובדה זו ראויה לציון , מכיוון שלא תמיד כך הדבר. כמו כן עיריית חיפה ונציגה איתמר דניאלי, שבאמת פירגנו וגרמו לנו להרגיש בבית, אחרי הרבה זמן שהסבב לא התארח בעיר, אין ספק שנחזור לעיר בקרוב.

נותני החסות הראשיים לאירוע היו, “בורדרליין” והמותג ” VOLCOM” בראשותם של יואב בילו וצחי האוס. עובדה זו לא רק גרמה לאירוע להיראות נדיר, אלא גרמה  לנו להמשיך לשפר את הרמה המקצועית של התחרויות בזכות הידע והניסיון רב השנים של השניים. כמו כן יש לציין לטובה את דקל אפרון מנהל החנות- בורדרליין בחיפה ויוחה סנין החתיך, שלא הפסיקו להתרוצץ למען התחרות והמתחרים הצעירים.

התוצאות-

עד 14:

מקום ראשון- יונתן כהן , שלקח את הראשון ובצדק. השוחט הצעיר ניחן בכושר התמדה ושיפור הדרגתי רציף לאורך כל השנה. כל הכבוד!

מקום שני- כיים עמר , שרגיל לקחת את הראשון, לקח את השני המכובד. כיים גולש ברמה גבוהה מאוד לגילו ונחשב לאחד הגולשים המבטיחים בקטגוריה שלו ובכלל.

מקום שלישי- צור ארקין התלאביבי ממשיך להגיע לפודיום ולהשתפר בדירוג הכללי. 

מקום רביעי- תום כרמון הראה לנו שיש רמה גבוהה בארץ ואנחנו שמחים מאוד לראות אותו גולש ומקדם את הרמה הכללית של כולם.

עד 16:

מקום ראשון- רז בן לולו האשדודי, לקח את הראשון ובצדק. מי שראה אותו גולש בגלישה חופשית ולא בתחרויות, יודע שיש לו המון מה להציע וסוףסוף התחבר לו גם בתחרות. שאפו!

מקום שני- דוד נוי, אחד המועמדים המובילים לזכות באליפות הארץ, ממשיך בכושר ההתמדה ומראה לנו סTייל מהו.

מקום שלישי- רוני שיינגרד החיפאי, נתן נציגות לעיר על הפודיום. תמיד ידענו שיש רמה גבוהה בחיפה והפעם גם טעמנו ממנה בתחרות.

מקום רביעי- נאור שובל השוחט בא עם רעב והמון מיקוד לתחרות. עובדה רצינית שעזרה לו להעלות לפודיום. תמשיך ככה. 

עד 18:

מקום ראשון- גל בלפונטה, מוכיח ומשמש דוגמא לכל המתחרים, איך משמעת עצמית , אימונים והתמדה משתלמים. גל נתן בראש לאורך כל היום ולקח את הראשון הנכסף.

מקום שני- ניתאי רוטשילד גולש בצורה מאוד בוגרת עם יכולות מדהימות. לקח את השני בלי פשרות.

מקום שלישי- סטיב לוין, ממשיך להגיע לפודיום והראה לנו את השיפור המשמעותי וקפיצת המדרגה שלו ברמה בשנה האחרונה. רוח קרב ומצב רוח עוזרים לו להגיע מפוקס למקצים. 

מקום רביעי- מקס אורדינסקי עם כושר התמדה לאורך כל היום, עם המון סבלנות בכל מקצה , הגיע לפודיום בצניעות ראויה.

בנות:

מקום ראשון- ענת לליאור, עושה זאת שוב. להישאר בפסגה יותר קשה ממה שנראה. ענת ולא בכדי אחת הגולשות החזקות והטובות שנראו בשנים האחרונות בארגון. מחכים לראות את ה AIR הראשון שלה בתחרויות.

מקום שני- נועה לליאור האחת והיחידה, לא יודעת פחד מהו. מי שעוקב אחריה יכול לראות את הכשרון המדהים והשיפור העקבי.

מקום שלישי- רוני גלילי הרמת שרונית, מלמדת אותנו איך לגלוש בסטייL. עם קצת יותר מיקוד והכנה טובה יותר לתחרות, אין ספק שרוני יכולה להגיע למקום הראשון. כל הכבוד!

מקום רביעי- אנאל פייגין, נתנה את אחד הימים הטובים שלה בסבב. ביצועים חזקים וסיומות נקיות, חדורת מטרה לצד הלליאוריות, לא מפסיקה להפתיע. תמשיכי ככה..

ארגון גולשי הגלים בישראל מקדם בברכה כל בן אדם כחובבן או כאיש מקצוע , לבוא ולתת את הטון שלו בשיפור הענף בארץ. אנחנו נתקלים בהמון פידבקים ובמעט מאוד יוזמות. אנחנו צמאים לח’ברה שחשובה להם איכות תרבות הגלישה בארץ.

הפאזל של ארגון התחרות , מורכב מכל כך הרבה אנשים והמון עבודה וחייבים להודות שיש רצון עז לגרום לאירועים האלו , להיות הכי טובים והכי מקצועיים.

שוב תודה ענקית לנותני החסות הראשית “בורדרליין”, שגרמו לתחרות להיראות הכי טוב שיש בכל מה שקשור לנראות שתוף פעולה ופרסים לזוכים. עיריית חיפה וכל המעורבים על התמיכה והפרגון לענף. הצוות המקצועי בניצוחו של בן צרפתי- כפיר, ג’יי, ליאור, רפי, דביר, אסף. צוות ההפקה שני כהן, בן ודניאל כחלון. צלם הסטילס- דורון כורש, וידאו- איזי מן. הסאונד- צור לב וניסים, המיקרופון- עומר וולף ורן (זזיק) געש, גולשי חיפה, ההורים שבאו לתמוך וכל מי שתרם.

להלן תוצאות רשימת הזוכים לתחרות זו:

קטגוריה של עד גיל 14

מקום ראשון-  יונתן כהן

מקום שני- כיים עמר

מקום שלישי- צור ארקין

מקום רביעי- תום כרמון

קטגוריה עד גיל 16

מקום ראשון- רז בן לולו

מקום שני- דוד נוי

מקום שלישי-רוני שיינגרד

מקום רביעי- נאור שובל

קטגוריה עד גיל 18

מקום ראשון- גל בלפונטה

מקום שני- ניתאי רוטשילד

מקום שלישי- סטיב לוין

מקום רביעי- מקס אורדנסקי

קטגוריית בנות

מקום ראשון- ענת לליאור

מקום שני- נועה לליאור

מקום שלישי- רוני גלילי

מקום רביעי- אנאל פייג’ין

כל הכבוד לכל הזוכים ולכל המתחרים של התחרות. אחרי יום מאתגר ויצא דופן הפגנת יכולות מדהימות והשיפור ניכר בגלישה של כל אחד ואחת מכם. תמשיכו ככה..

 

תודה ענקית בשם ענף הגלישה בארץ!!

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן