5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

גלישה בחוף Sunset Beach

 

חוף ענק ופתוח, פיקים לא נורמלים וצינורות של פעם בחיים, כולם רוצים לגדול ולגלוש ב- Sunset Beach בחוף הצפוני של Oahu הוואי בארה”ב

זה הזמן וזה המקום, חוף השקיעה בהוואי הוא אולי אחד החופים המפורסמים בעולם, ויתכן שאפילו הגלישה כמו שאנחנו מכירים אותה היום יצאה משם, שלא לדבר על כמות התחרויות העולמיות שהתרחשו שם במהלך השנים, גולשים שעשו לעצמם שם וכאלה ששברו את
השיניים על הריף העצבני.
 
 
כאן תמצאו את כל הפרטים על הספוט המדהים הזה.

חוף השקיעה, הוא חוף שמעט מאוד גולשים בעולם וגולשים מקומיים מגיעים בו לשליטה מלאה על הגל, נכון זה ספוט שהרבה גולשים קוראים לו בית ומעבר לזה גם אף פעם לא הרגישו את הצורך לעבור לחוף אחר, וזה בעיקר בגלל עקביות הגלים,איכות הצינורות והעובדה שבכל סוול צפוני,מזרחי או דרומי מביא איתו סוג אחר לחלוטין של גל- החוף המושלם.

ההרים של המים, שמגיעים עם כל תחילת חורף והסוול הצפוני הקר, מבשרים על תחילה של עוד חורף חזק ומפחיד לגולשים המקומיים, אין ספק שהספוט הרציני הזה הוא בדיקה חסרת תקדים של הקישורים.
 

שם לא סופרים שניות בדק דייב, אלה דקות מלאות, הרייף הסלעי והאגרסיבי הוא לא משהו שאיי פעם תרצו לנחות אלו גם לא בחלום הכי גרוע.

בימים הגרועיםטובים של החוף ניתן לצאת עם גלשני גרירה ולעשות חיים משוגעים.!
הכניסה לשבירה היא דרך הכביש של קאם (Kam Highway), שעובר ממש מעל לספוט, ירידה לכביש העפר הצדדי, ואתם עם הג’ייפ בתוך חוף חלומי, דרך אגב המקומיים קוראים לכביש ככה, על שם הגולש היחידי שאי פעם ננשך שם מכריש.
הכניסה למים יכולה להיות קצת בעיתית,צריך הרבה כושר ויש חתירה ארוכה עד הצד השמאלי של השבירה ששם יש “מעלית מים”- זרם חזק של מים שנגרם בגלל זרימת הגלים לכיוון החוף וגורם לזרימה הפוכה לתוך הים במקום החוצה ובדרך כלל נמצא ליד שובר,רייף או חוף עם זווית. המעלית כמו השם שלה מאפשרת לגולש להגיע לשבירה ללא מאמץ רציני וללא שבירות על הראש.
 
כאשר אתה סוף סוף בשבירה, המקום כל כך רחב שאתה מרגיש כאילו נכנסת לתוך זירת גלדיאטורים ענקית,הגלים בדיוק כמו בסרטים מפלצתיים עם צינורות חלולים ועובי לא נורמלי.
מהחוף התשובה של רוב הגולשים היא- אין שום בעיה,אבל באתרי האינטרנט המובילים בעולם ובספרים רבים כתוב כי חוף Sunset הוא נחשב לאחד מהגלים האכזריים ביותר בעולם,שלא מראה שום רחמים לגולשים חסרי ניסיון.
 
בשנת 1939 כאשר חיי הגלישה התחילו לפרוח, וכל מי שלו היה גולש פשוט היה 0, בערך כמו היום. אגדות גלישה כמו ג’ף האקמנס (Jeff Hakman’s) גארי לופז (Gerry Lopez) ורינו אבילרה (Reno Abellera) שהוכיחו את עצמם בתחרויות הראשונות בעולם, שמאוחר יותר הפכו לסבב ה-ASP לקראת שנות ה-80, שלטו בחוף הזה ללא ערעורים ומדהים שהנוכחות שלהם והסטייל העתיק הזה מורגש במים עד היום.

sunset900 (Custom).jpgדברים מעטים השתנו, בחוף Sunset ישנה היום תופעה שנקראת Shifting Peaks הפיקים הנאים, בתרגום חופשי- כלומר תנועה של אזור הדרופים למערב החוף ולא למזרח כמו שהיה עד לפני כמה שנים.
משמעות הדבר היא שהגל זז לכיוון הריף הגבוה יותר מערבית לספוט וגורם להתרוממות מהירה של הגל.הגולשים המקומיים נראה שחלוקים בדעתם לגבי תופעה זו, ישנם כאלה שיגידו שזה משפר את עובי ומהירות הגל, וישנם שאומרים, כי אינם יכולים להיכנס לדרופ בקלות היחסית שהיתה בעבר, בחוף.

ג’ף האקמנס (Jeff Hakman’s) מסביר,”דברים זזים הרבה, תלוי בכיוון הרוח והסוול, כי לא כמו בפיפליין כאשר יש לך פיק אחד ברור שמימנו אתה לוקח את הגל ותמיד מאותה נקודה. ב Snunset יש לך לפחות שלושה פיקים, וכל בוקר אתה יכול להתעורר ולגלות שהפיק שאתה הכי אוהב, זז למקום אחר לגמרי” מה שעושה את הבחירה של הפיק עניין של ניסיון מקומי ומזל בלבד.
הסוולים שמתקדמים אליך בזיגזג ממש לא שגרתי לחופים אחרים בעולם, מקבלים מכה מהריף ומתרוממים, עם במזל את מוצא את עצמך חותר לאחד מאלה, אומר איזה כמה תפילות ואתה בדרך לאחד הגלים המושלמים של Sunset Beach הוואי.
 
לעומת הסוול הצפוני שמביא איתו גלי ענק והסוול הדרומי שמביא צינורות מהממים, הסוול המזרחי נחשב לטוב ביותר ב Sunset, הגלים שהוא מביא מגעים עד 2-3 מטר לא כמו בסוולים אחרים שמגעים עד 8 מטר.
הצורה החלולה המושלמת של הסוול המזרחי, היא זו שפרסמה את החוף כספוט עולמי.
הגלים כל כך מהירים,חדים ורדיקלים, שלגולשים לא מנוסים בספוט הספציפי הזה באמת שלא מומלץ להרטיב את הרגליים.

בקיצור לכל הגולשים הרדיקלים המקצועים שבנכם זה ספוט שבאמת שווה לבדוק, עם אתם באזור…

כתבה- קאי צור

lionsgrove (Custom).jpg

sunset-drop (Custom).jpgSurfer@SunsetBeach (Custom).jpg

 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן