5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

פסח עם המשפחה בסרלינקה !!!

פסח עם המשפחה בסרלינקה !!!

חופשת פסח התקרבה ואיתה השאלות הקבועות – אצל מי עושים את הסדר? מה נעשה עם הילדים בחופש? קייטנות? סבתות? וכדומה…

אז מצאתי תשובה: חופשה משפחתית בסרי לנקה, שבועיים וחצי גם חופשה גם גלישה.

הזמנו כרטיסים, ארזנו הילדים, הצטיידנו בגלשן שעוות ובוטיז(נעלי גלישה לריף) באינטרסרף ויצאנו לדרך כל המשפחה: זוג + 3 + גלשן בבר.

הטיסה דרך ירדן הייתה קלה יחסית והילדים ישנו רוב הדרך.

נחתנו בקולומבו ותפסנו מונית אל היעד הראשון – ארוגם ביי, נסיעה ארוכה, קשה ומטלטלת, אמנם הנוף קסום אך בין ההקאות של הילדים היה קצת קשה להתרכז.

אחרי 8 שעות הגענו לארוגם ביי למלון בשם גקו (GEKO). גסטהאוס קטן ונעים עם מסעדה טובה, שהוקם ע”י זוג, אנגליה וסרי לנקי. הם אירחו אותנו כאילו היינו בבית שלהם, לקחו אותנו לטיולים באזור, ודאגו לכל צרכינו. יש להם ילדים בגילאים של הילדים שלנו והחיבור היה מיידי, אפילו בלי לדעת מילה אחת משותפת.

סדר היום בארוגם ביי היה פשוט להפליא: גלישה בבוקר, ים עם הילדים בצהריים, טיול בטבע אחה”צ ובילוי במסעדת הגסטהאוס בערב. כל כך פשוט שזה מושלם, כך בילינו 9 ימים.

גובה הגלים היה בין 60 ס”מ ל- 1 מטר וקצת. בבוקר היה תמיד גל נקי צלול וחלול, ואחה”צ היה קצת רוח וצ’ופי, אבל העיקר גל ארוך של 300 מטר ויותר, פשוט מושלם, כל כך ארוך שבאמצע הגל אתה מתחיל לצחוק מאושר.

טיילנו קצת לחופים הסמוכים אך הם לא עבדו כל כך ולכן גלשתי בעיקר ב- MAIN POINT. אמרו לי שזו רק תחילת העונה ועדיין לא ארוגם ביי במיטבו. אבל למי אכפת ה”בבר” נהנה בכל גל וגם אני.

אחר כך נסענו ליומיים לטייל באזור פארק הטבע YALA, לראות קופים, פילים, תנינים ועוד, לטבע בסרי לנקה יש עוצמה וכדאי לחוות את זה.

היעד הבא היה MIRISSA – מפרץ קטן וקסום בדרום המדינה.

כשאלוהים ברא את מיריסה הוא חשב על בריכת גלים. הגל במיריסה הוא פוינט ימני באורך של כ-150-200 מטר המתגלגל לאורך מצוק, על ריף רדוד, בתוך מפרץ קטן וסגור. הגל עובד ברוב שעות היום ומתאים לכל הרמות והגלשנים, הדרופ קל, הקיר מאפשר 2-3 ביצועים טובים ועוד כמה קאטים קלילים, קל לעלות למעלה, פשוט ל”פנק…לפנק…לפנק”. לאורך החוף של מיריסה יש מסעדות טובות, מלונות נחמדים והנוף פשוט גלויה.

במרכז המפרץ יש חוף חולי ונוח לילדים, בילינו שם 5 ימים, אפילו אשתי התחילה לגלוש (בוגי…).

בסביבת מיריסה יש אטרקציות לטיולים קצרים: חוות צבי ים, אי ציפורים ונחשים, שווה ביקור.

הגל במיריסה עובד עד גובה של מטר בערך, אם נכנס סוואל גבוה יותר יש במרחק נסיעה קצר מספר פוינטים טובים יותר כגון: מידיגמה, קבלנה והיקדואה.

ביומיים האחרונים נסענו לקולמבו, הגענו לעיר בחשש, אך גילינו עיר סבירה עם מספר אטרקציות בדיוק ליומיים: ביקור במקדשים אינדו/בודהיסטים ובמרחק נסיעה של שעתיים בית יתומים לפילים (millennium elephant foundation) בו ניתן לגעת, לטפל ולרכב על הפילים.

את ליל הסדר ערכנו עם עוד כ- 70 מטיילים ישראלים בבית חב”ד בקולומבו.

מחלון המלון ראיתי את החוף של קולמבו, היה נראה שנשבר שם גל לא רע בעיקר לשמאל אבל לא היה אף אחד במים (אפילו לא מתרחצים), החלטתי לא להיכנס, אבל יש מצב שיש שם גל נחמד.

סרי לנקה מלאת מקומות קסומים וחופים טובים. הפשטות של המקום, הטבע, השקט והשלווה הפכו את החופשה לחוויה קסומה עבור כולנו הרבה מעבר לטיול גלישה.

ממליץ לכל גולש שקצות האצבעות בוערות לו לגלוש בחו”ל ורוצה לשלב חופשה משפחתית עם טיול גלישה לנסות את סרי לנקה.

כתבה: אבי ענבר, 5.5.2011.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן