5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

Spider Section Pro

Spider Section Pro
תחרות נעילת סבב גלישת הגלים של ארגון גולשי הגלים בישראל – ISA 2007 התקיימה ביום שישי בחוף המערבי בתל אביב

ביום שישי ה 7.9.07 התקיימה כמתוכנן תחרות גלישת הגלים Spider Section Pro התחרות שנעלה את סבב התחרויות לשנת 2007 שלארגון גולשי הגלים בישראל.

התחרות כאמור הכניסה לתמונה שחקן חדש ישן בשם סקשיין – ישן בתחום פעילותו בענף הגלישה וחדש בתרומותיו לתחרויות הגלישה הודות לזריקת המרץ שקיבל מחברת ספידר – ישר כח.

 

 

 

 
התחרות כאמור תוכננה להתקיים בחופשת הקיץ הארוכה אך לצערנו לא היו גלים למעלה מחודש כך בעצם נדחתה התחרות עד אותו יום שישי בו הפתיעו תנאי הים, והגלים הטובים אפשרו לגולשים לפרוק את מרכולתם. ביום התחרות שבתו תלמידי התיכון מה שאפשר גם לחברה הצעירים לקחת חלק בקרנבל.

בדומה לכל תחרויות הסבב גם התחרות הזו החלה עם הקטגוריה העיקרית – הבוגרים, שהחלו את היום במקצי שמינית הגמר.

במקצה הראשון נכנס לירון לוסקי מהרצליה כשהוא חם מאוד גזר את הגלים ועולה ראשון בקלילות יתרה יחד עם אורן ריאחי הנתניתי כשהם משאירים מאחור את משה פרץ אחד הפיבוריטים שלא התעורר מהנסיעה מאשדוד והתקשה בבחירת הגלים. במקצה השני בן ראובני הצעיר מתל אביב מצליח לגבור על מאיר גבאי השועל הוותיק מאשקלון שביחד עם חברו איתי ז’אן עושים קאמבק לתחרויות. במקצה שלישי זכינו לראות פנים חדשות בסבב – רוסלן פייבישנקו שגלש יפה למרות שהתרגש מאוד יחד עם גיל קרן בן ה 16.5 שחזר חם מסבב התחרויות בחו”ל והתחרה בשתי קטגוריות.

במשך היום נהנו גם מביצועי סרגי מרליס הבת ימי שחזר מהג’ונגל בקוסטה ריקה כשהוא מאוד רצה לעלות למקצים המתקדמים, אמנם עבר את אלי חזות הפרי סטייל האגדי מנתניה אך שני האשדודים גל דהן וגדעון גבאי היו חזקים עליו. לעומתו אחיו הצעיר, וובקה גם הוא חזר לא מכבר משהות ארוכה בנכר, הצליח יותר – הגיע עד חצי הגמר וסיים בכבוד רב אחרי תצוגת גלישה מרהיבה – חמישי כשבדרך הוא עוצר את התקדמותו של חברו קובי מנצור. ככה המשיכו המקצים לאורך כל היום כשהם מרובי הפתעות.

לגמר הגיעו ארבע שני “הקבועים” יוני ידיד ואביב ואקנין אליהם הצטרפו שני הצעירים יוני קליין שחזר מחודד מחו”ל וגדעון גבאי. כל הרביעייה תפסה גל גבוה אחד וחסרה גל גבוה נוסף להשלמת הקומבו האידיאלי. אז התחיל המרוץ אחר הגל השני אצל כולם ואקנין וידיד כהרגלם טסו על הגלים קליין הפגין את ביצועיו החזקים כשמרבית גליו מסתיימים בזריקת זנב המלווה ב 360 איכותי. בין לבין בשקט בשקט הבריג יפה את ההתקפות הגבוהות גבאי הצעיר והוא מצליח במשימתו ומנצח את הגמר שמזכה אותו ב 2,000 מרשרשים, אביב שני, אחריו שלישי יוני ורביעי קליין.

 

 
 
 
גם במקצי הנוער היו הפתעות כשברק כהן מאשקלון נופל שלישי במקצה רבע הגמר. בחצי הגמר הושאר מאחור גם הרכש החדש של ספידר מר סעדון הצעיר. כך בגמר נפגשו הצעירים המנוסים כולם חברי נבחרת בעברם טל חזן, שלא היה מרוכז במיוחד ולא הצליח למצות את יכולתו וסיים שלישי, גיל קרן מאוכזב מעצמו מסיים רביעי בן ראובני שני, ומנצח את הגמר ולוקח 600 ₪ דניאל גורלי.

חיידק ההפתעות השפיע גם על הנשים כשבגמר גוברת רוני אשל על מיה דאובר. רוני התרגשה מאוד לנצח את מיה – על הפודיום נתנה נאום ניצחון יפה ויצאה מחויכת עם 400 ₪, שלישית מעיין סלמה רביעית טל ספורטה וחמישית הפילפלית החיננית קורל בלום.

 

את גמר הסניורס מנצח גל דהן, שלי מלכה מחדרה שני, ברק בן שמחון מחיפה שלישי, ושרון עדי גם הוא חיפאי שהגיע עייף ולא במיטבו סוגר רביעי.

 

שלמי תודות לכל צוות ספידר וסקשיין נותני החסות לתחרות, ל DJ דדה, לצמד תום וצור שקרעו לנו את האוזניים עם מוזיקת רוק ייחודית, לצוות השופטים בן צרפתי, רפי ימין, יואב נקש, מאיר רענן, שי אילוז, ניר ארוילי ואייל ברנשטיין. לחזי (חסוס) האימתני על הסדר ו”הניקיון” וכל צוות המחלקות ספורט וחופים בעיריית תל אביב.
 
 
 

להזכירכם בחופשת סוכות הקרובה תתקיים אחת מתחרויות סבב ה ASP בהוסגור צרפת כשנציגות מכובדת מאוד מארץ הקודש תהיה על החוף והפודיום לאחר שזכו בכרטיסים לאירוע הנוצץ בתחרות ספידר בחדרה – עדכונים בהמשך.

שתהיה לכולנו שנה טובה מלאת ימי גלישה איכותיים שהמים יישארו חמים וגובה הגלים לא ירד ממטר וחצי… חלומות פז ושנה דבש…

להתראות בתחרות ראשונה בסבב 2008 שתתקיים בחופשת חנוכה שבחודש דצמבר.
 
כתבה – הדר מהרלי
לתמונות נוספות מהתחרות- לחצו כאן 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן