5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

Sooruz Lacanau Pro

דיעה: נדב חלפון

Sooruz Lacanau Pro

 

ג’ואן דורו הצרפתי בן ה20 מנצח היום את תחרות wqs 6 כוכבים בלאקנו בצרפת, אחרי שמנצח את הפיינליסט טראביס לוגי הדרום אפריקאי בן ה30 בתנאים נקיים של בין מטר למטר וחצי מול קהל מסיבי ודוחף שעודד בעיקר את הצרפתי המאושר.

דורו הרשים מאוד לאורך התחרות והיה בלתי ניתן לעצירה בדרך לזכייה בתחרות שמכונה ה פרנץ’ פרו.

הוא מקבל 2500 נקודות יקרות בדירוג הקיו אס ובנוסף מקבל צ’ק על סך 20000 דולר על הזכייה הענקית וההופעה המצויינת שהוא נתן בשבוע האחרון. דורו עולה בזכות הניצחון מהמקום ה10 למקום ה7 בדירוג, והוא במצב טוב לקראת התחרויות הבאות שיקבעו מי יעלה לסי טי ומי יישאר בקיו אס.

הוא הופך לצרפתי הראשון שמנצח את התחרות בלאקנו מאז 1982 והצרפתי הראשון שזוכה בתחרות קיו אס גדולה בצרפת באותו זמן.

דורו נכנס לגלוש תחת לחץ רב בידיעה שניצחון ישפר את הסיכויים שלו להגיע שנה הבאה לסבב החלומות, ניצל היטב את הגלים הטובים שהחוף הציע, קיבל ניקוד של 16.47 מתוך 20 נקודות אפשריות לעומת 15.30 של הדרום אפריקאי וניצח מול הקהל המסיבי שהריע לו. ג’ואן פירק את הגל הראשון שלו לגורמים עם קומבו של כמה ביצועים חזקים ומחוייבים על הליפ, קיבל עליו 9נקודות מתוך 10 מצוות השופטים של האיי אס פי, והבטיח את הניצחון.

דורו בן ה20 עשה היסטוריה שניצח את טראביס לוגי הוותיק, לשעבר גולש מוביל בסבב החלומות. אותו טראביס לוגי שעשה יותר מוקדם היום את הניקוד הכי גבוה במקצה בתחרות, 9.57 ברבע הגמר.

דורו מוביל את הדירוג האירופאי וכנראה יזכה בתואר המקומי, אבל בקשר לעליה לסבב החלומות, יש עוד זמן והרבה גולשים תותחים שמאיימים עליו, אבל הוא בהחלט בדרך הנכונה ואם ימשיך ככה שנה הבאה נראה אותו בסי טי.

בדרך לגמר טראביס לוגי גלש בצורה יוצאת דופן, עם הרבה כוח, וניצל את התנאים המושלמים שהיו בלאקנו בשלושת הימים האחרונים.

טראביס, שמקבל 2188 נקודות דירוג התלוצץ כשאמר: “אלה היו הגלים הכי טובים שגלשנו עליהם בסבב הwqs השנה וזה היה מדהים, זו אמורה להיות תחרות עם ניקוד כפול ואני צריך לקבל הרבה יותר נקודות דירוג ממה שקיבלתי.”

טראביס ניצח בחצי הגמר עוד גולש מצויין שעשה תוצאה ענקית בקמפיין המעולה שלו עד כה, פטריק גודסקאוס מקליפורניה.פטריק גלש מצויין בתחרות והגאות המשתנה בילבלה אותו בחצי הגמר, הוא טעה בגל אחד וזה הספיק לטראביס הוותיק לנצח.

גודסקאוס חמישי בדירוג והוא נראה בדרך הבטוחה לסבב העולמי, והוא מביט בביטחה קדימה לתחרות הבאה , והוא בכושר מצויין.

בחצי הגמר השני הפסיד מאט ווילקינסון . האוסטרלי בן ה21 הפסיד לג’ואן דורו שעלה למקצה עם טקטיקה מצויינת. מאט לא מצא גל שני טוב והפסיד עם 10.03 לעומת 11.17 של ג’ואן.

זהו החצי גמר הרביעי של ווילקינסון השנה, שאמר שזה מתסכל להגיע כל פעם רק עד החצי גמר בלי סיכוי ממשי של גמר כדי לזכות בתחרות, אבל אם היו אומרים לו לפני התחרות שהוא יסיים במקום ה3 הוא היה שמח וחותם על תוצאה כזו.

ברבע הגמר היו מקצים מעולים,  כשלאונרדו נבס הברזילאי מפסיד לפאט גודסקאוס, בריאן טוט מפסיד לג’ואן דורו ואדם מלינג האוסטרלי ואוסטין וור האמריקאי מפסידים גם הם ברבע.

בתחרות השתתפו גולשים מצויינים , והרשימה שכוללת גם את ידין ניקול, סטיוארט קנדי, אואן רייט, לוק מונרו , צ’ארלי מרטין, דאסטי פיין, אריק גיסלמן,קאי ברגר,דרו קורטני, אריץ ארנבורו, סבסטיאן זיאטס , ג’דסון אנדרה וקירון ג’בור, היא רשימה שלא נגמרת.

אלן ריו קבע את הפרפקט 10 היחידי בתחרות, במקצה 8 כשהיו עוד 48 גולשים בתחרות, ומלבד זאת התחרות הייתה מלאה בתשיעיות.

אדם מלינג עשה את הטוטאל הכי גבוה שהיה במקצה בתחרות, 18.40 מתוך 20 אפשרי.

בסה”כ נתפסו 1364 גלים, ב83 מקצים, כש569 מתוכם נוקדו.

ג’רמי פלורס גם היה באיזור התחרות אך לא השתתף ואמר: ” אני שמח להיות כאן לצפות בתחרות ולתמוך בצרפתים (מיקי פיקון ג’ואן דורו אלן ריו קלויטר וצ’ארלי מרטין), בדיוק חזרתי מקוסטה ריקה (שם הוא זכה בתואר הisa העולמי.) וזה טוב להיות כאן בלאקנו ולצפות בהצגה.”

צמרת דירוג הwqs עד כה:

דניאל רוס(אוסטרליה) 14975

ג’דסון אנדרה(ברזיל)13350

אואן רייט(אוסטרליה12838)

אדם מלינג(אוסטרליה)12801

פטריק גודסקאוס(אמריקה)12513

מאט ווילקינסון(אוסטרליה)12150

ג’ואן דורו(צרפת)12050

ברט סימפסון(אמריקה)11863

 

תמונות:

 

ג’ואן דורו המנצח הגדול של התחרות בצינור בקסייד

 

 

רומיין קלויטר מתחרה על.

 

אואן רייט מרשים בבקסייד

 

מיגל פופו מראה לכולם עם איזה חרבות הוא גולש.

 

 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן