5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

SAO MIGUEL – Azores islands

 

SAO MIGUEL – Azores islands

 

ASP World Qualifying Series (WQS) 6-Star Azores Islands Pro

 

וויליאם קרדוסו בן ה23 מברזיל זכה במהדורה הראשונה של ה6 כוכבים wqs  באיי אזורס פרו בחסות ניסאן לאחר שהביס את הפיינליסט השני ג’דסון אנדרה מברזיל בגמר שהיה 100 אחוז ברזילאי.

קרדוסו, שהוציא את המיטב מהגלים הנקיים אבל מאתגרים של בין 60 למטר, זוכה ב2500 נקודות דירוג שמיירטים אותו מהמקום ה31 עד למקום 14 , קפיצה של 17 מקומות והוא חוזר למירוץ על הכרטיס לwct בעוד שהמקום השני ג’דסון אנדרה מייצב את עצמו במקום השני עם 14663 נקודות.

התחרות היא השביעית מתוך 11 תחרויות של הwqs השנה , שמארחת את 144 הגולשים שרוצים להגיע ל15 המקומות הראשונים בדירוג ולהפוך את חלום הwct לאמיתי. דניאל רוס המוביל בדירוג כבר הבטיח את השתתפותו בסבב בעונה הבאה, ושאר הגולשים במקומות הראשונים בדירוג חיפשו נקודות יקרות להמשך הקמפיין שלהם בדרך לסבב העולמי.

את התחרות התחילו 144 גולשים, ואת פניהם של המתחרים קיבלו גלים מצויינים בגובה של מעל ראש.

השמות הגדולים התחילו לעוף כבר בסיבוב הראשון, מתחרים כמו סבסטיאן זיאטס, מייסון הו, רודי פלמבום ,ניקו פדראץ, טונינו בנסון ורובין אש הלכו הביתה כבר אחרי הסיבוב הראשון, שבו הרשימו ברנט דורינגטון האוסטרלי וראוני מונטיירו הברזילאי עם 17.10.

שאר המקצים בסיבובים המוקדמים היו טובים ואנחנו ממשיכים לסיבוב 5.

ברנרדו מירנדה, דיון אטקינסון, טאנר גודסקאוס ,ג’ייק שארפ, אואן רייט, ברנט דורינגטון, רויידן ברייסון וג’ון סאטיין הולכים הביתה, ונשארים איתנו אוסטין ווייר , טראביס לוגי , וויליאם קרדוסו,

ג’ראד האוס , ג’דסון אנדרה, דאסטי פיין, טיאגו פירס וקאי ברגר שמרשים מאוד במקצה שלו.

במקצי רבע הגמר אוסטין וור מנצח את טראביס לוגי ב0.3 נקודות ועולה במקצה הראשון. וויליאם קרדוסו היה בלתי ניתן לעצירה ומנצח את ג’ראד האוס האוסטרלי במקצה חד צדדי.ג’דסון אנדרה מנצח את דאסטי פיין שלא הגיע למקצה וטיאגו פירס מראה לכולם כמה הוא מנוסה כשמנצח את קאי ברגר אלוף העולם עד גיל 20.

טיאגו הפורטוגלי ממשיך לחצי הגמר, ומול קהל ביתי תומך הוא מפסיד לג’דסון אנדרה ומסיים שלישי בתחרות.טיאגו נתן את ה10 נקודות היחיד בתחרות בסיבוב 5 וגם קיבל את הטוטאל הכי גבוה במקצה שקבע 18.00 במקצה רבע הגמר. טיאגו לא הצליח לנצח את ג’דסון במקצה של חצי שעה ועזב את המים מאוכזב וכעת נמצא בדרכו לטרסלס שם הו יתחרה בתחרות השישית של סבב החלומות השנה .

התוצאה הטובה של פירס לא תעזור לו בניקוד שלו בwqs כי הוא מתרכז בסבב העולמי והוא נמצא שם זו השנה השנייה, אבל אולי היא תיתן לו דחיפה לקראת התחרות בלוארס.

אוסטין וור  מקליפורניה בן 28 מסיים גם שלישי כשמפסיד בחצי הגמר השני. הוא נתן תצוגה מדהימה לאורך כל השבוע וגלש מצויין, והתוצאה הטובה של חצי גמר מובילה אותו למקום ה10 בדירוג והוא נראה קרוב לסי טי. וור השאיר לקרדוסו גל בתחילת המקצה, ובסופו של דבר הגל הזה הוא שהוביל את הברזילאי לניצחון.

בגמר קרדוסו קיבל 13.57, כולל גל של 7.17, הוביל את הגמר מההתחלה עם טקטיקה חכמה ובחירת גלים טובה, והוא זוכה בתואר הwqs השני שלו בקריירה, אחרי הניצחון שלו בפנטין בשנה שעברה.ג’דסון אנדרה מסיים שני עם 10.80.

קרדוסו הרשים את השופטים עם השליטה שלו בגלים והמחוייבות בכל ביצוע, ולוקח הביתה 20000 דולר על ההופעה שלו בריביירה גרנדה, המיקום הראשי של האזורס איילנד פרו.

הקארבאן של הwqs נמצא עכשיו בדרכו לבאסקים , שם 144 גולשים אחרים ינסו לפלס את דרכם בדרך לזכייה בתחרות 5 כוכבים שנערכת במקום.

 

 

קרדוסו מפוצץ לבק סייד

טיאגו פירס קודח.נעצר רק בחצי הגמר

 

דיון אטקינסון

 

 

וויגולי דנטס בשלבים הראשונים של התחרות

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן