5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

עומר בר לוקח דאבל ב- Rip Curl TLV

עומר בר לוקח דאבל ב- Rip Curl TLV 
ארגון גולשי הגלים ” רפי ימין


(עומר בר לוקח דאבל , תמונה : ניסים אטון )

ביום שישי 4.12 יצאה לדרך תחרות מספר 5 בסבב הישראלי של ארגון גולשי הגלים ה – -Rip Curl TLV Classic,.התחרות נמשכה יומיים , בתחרות זו התקיימו כל הקטגוריות ,ילדים עד 14,נוער עד 20,בוגרים ,נשים,בוגי,ואפילו פדל בורד במקצה ראווה לראשונה בישראל.

ביום הראשון התקיימו המקצים של הילדים עד 14, הבוגי (גמר) ,ומקצים של נוער עד .20 הים “עבד” לאורך כל היום ולא ירד מ 70 ס”מ מזג האוויר היה מושלם והייתה אווירה של קרנבל ,מאות ילדים היו בחוף הדולפינריום או בשמו החדש חוף “בלו בירד” חשוב לציין שזו התחרות הראשונה שמתקיימת בחוף הזה מה שגרם לסוג של הפתעה נוספת לגולשים שגילו חוף מדהים עם תנאי גלישה מצוינים ,מי שבלט בילדים עד 14 לאורך כל היום היה אדר רשקובן שהפגיז באופן תמידי בכל מקצה ,גולש נוסף שבלט בילדים היה שחר אזולאי ,חשוב לציין שכייף היה לראות את החברה הצעירים גולשים מה שנותן תקווה לדור חדש שמשקיע את זמנו הפנוי בגלישה והם לוקחים את זה במלוא הרצינות והמקצועיות.

בוגי- את קטגוריית הבוגי התחלנו מרבע גמר ,ורצינו לסיים אותה לפני כניסת שבת מכיוון שכמה מהבוגיסטים הם שומרי שבת ,כבר בהתחלה בלט רונן אבייב בן ה 18 מנתניה צמוד אליו היה זה מור קופר המנוסה ושניהם עלו לגמר ,בחצי גמר השני עלו שי שמיאן ,ורן יעקוב לקראת סוף היום הראשון נערך הגמר שאתו ניצח רונן אבייב בנצחון הראשון שלו בתחרות לאומית.


(בוגיסט באוויר , תמונה : ניסים אטון )

לאחר קטגוריית הילדים עברנו לנוער עד 20 שם כמובן הרמה הייתה יותר גבוהה, מה שגרם לסקרנות רבה מצד המתחרים והצופים הרבים שצפו בתחרות, בתחילת היום בלטו ברק כהן מאשקלון ,גיל אטיאס מנתניה שנתן אריאל רציני ,בן ראובני מתל אביב,ודין אלמוג מבת ים אבל מי שבלט במיוחד היה עומר בר שלקח גל התקפה ומימש את מלא הפוטנציאל וקיבל ניקוד של 8 ממרבית השופטים מהשלב הזה עומר היה בלתי ניתן לעצירה וגלש כמו מכונה משומנת היטב. כך תם היום הראשון של התחרות מה שהשאיר אצל המתחרים טעם טוב ליום השני.

היום השני לאחר שקבענו את חצאי הגמר של הילדים עד 14 לשעה 7.30 בבוקר הקדימו הילדים קום וכבר שעה קלה אחרי זריחת השמש ראינו את המקצה הראשון נכנס למים. במקצה הראשון ניצח אדר רשקובן,ושני שחר אזולאי ובכך הבטיחו את מקומם בגמר,ובמקצה השני היו אלו יונתן כהן וטל אסייג שהעפילו לגמר.

חצי גמר עד 20 -התקיים מיד אחרי הילדים חשוב לציין שכל אחד מחצאי הגמר לפי רמת הגולשים,יכל בקלות להיות גם הגמר ,במקצה הראשון נכנסו למים בן ראובני,גיל קרן,שחר אזולאי,וגיל אטיאס,מי שעלו שלב היו גיל אטיאס ,ובן ראובני שהיו צמודים לאורך כל המקצה .

בחצי גמר השני היו אלו עומר בר ,רז כהן, , ,ודין אלמוג שנכנסו למים ברק כהן איחר למקצה ונכנס 7 דקות באיחור מה שגרם לחברה במים לנצל את המצב לטובתם ,לגמר עלו דין אלמוג שהיה עקבי ופירק את הים,ועומר בר. ברק..-שיעור לעתיד

גמר ילדים- כבר בשעה שמונה וחצי הכנסנו את הגמרים ,ראשון היה הגמר של הילדים שחר אזולאי,אדר רשקובן ,יהונתן כהן,וטל אסייג, בגל הראשון שתפס אדר היה ניתן לראות שהוא רוצה את המקום הראשון למעשה הגמר היה צמוד בין שחר אזולאי לאדר רשקובן שניהם עלו וירדו באופן תמידי, אך ידו של אדר הייתה על העליונה ואדר ניצח בגמר.

גמר נוער עד 20- התקיים בשעה 9 בבוקר, החברה שעלו הם עומר בר ,גיל אטיאס ,בן ראובני,ודין אלמוג כל אחד מהם ניצח בעבר מה שהפך את הגמר למרתק במיוחד , אך היה ניתן לראות את הניסיון הרב שצבר עומר באירופה כבר מתחילת המקצה. מי שהסתכל על תגובתו של עומר כשיצא מהמים ידע שהוא לקח את המקצה ומבחינתו אפשר להתרכז בקטגוריית הבוגרים.

נשים – גולשים רבים הגיעו לראות מי תיקח את ההובלה במרוץ לתואר אלופת ישראל רוני אשל או טל ספורטה , את קטגוריית הנשים התחלנו בשלב רבע הגמר מי שבלטה בשלב זה זו הייתה מתחרה חדשה בת 13 שי אוחנה מתל אביב שעלתה שלב לחצי גמר למרות שזו תחרות ראשונה שלה.

בשלב חצי הגמר הייתה זו מעיין סלמה שהפתיעה מעיין חזרה להתחרות לאחר הפסקה של שנתיים והעפילה לשלב הגמר.

גמר הנשים נפתח וכבר בדקה הראשונה עלתה התקפה מי שישבה בפיק זו רוני אשל, רוני לקחה את הגל ולמעשה הגל הראשון של המקצה נתן את כל הקצב וכבר בשלב זה היא פתחה פער רציני מול שאר המתחרות ובכך הבטיחה לעצמה את המקום הראשון בקטגוריית הנשים .

Open – את מקצה הבוגרים התחלנו בשעה11 בבוקר החוף היה מלא בקהל וגולשים, הזרקורים הופנו לכיוון אביב ואקנין,וגיל זילכה מכיוון ששניהם במרוץ צמוד מאוד על התואר אלוף ישראל ,אך גם להם ציפתה הפתעה שאותה הם לא לקחו בחשבון- עומר בר .


אביב ואקנין תמונה : שי גיטרמן (אנדרנלין)

בשלבים הראשונים בלטו מאוד האחים סרגיי מארליס ,וובקה מארליס ששניהם עלו ראשונים בכל מקצה עד החצי גמר ששם הם נפגשו ראש בראש חשוב לציין שוובקה הוא אחד מהגולשים הבולטים השנה בכל סבב ה isa וגם הפעם הראה רמת גלישה גבוהה,גם סרגיי לא טמן ראשו בצלחת והראה שביכולתו לנצח כל גולש בסבב. .

גולש נוסף שסלל את דרכו לכיוון חצי הגמר הוא יוני סעדון ,כל החברה הצעירים הפתיעו בכך שהם העפילו לשלבים המתקדמים על חשבון הוותיקים ,במקצה השני של רבע הגמר נפרדנו במפתיע מגיל זילכה ומי שעלה היה אלון אברון עם צינור שקדח, מה שהעמיד את כל הקהל על הרגליים.

לחצי גמר הגיעו עומר בר,ריף דינור הצעיר,שי גאוטה ,אביב ואקנין ,יוני סעדון ,וובקה מארליס ,סרגיי מארליס,ואלון אברון, בחצי הראשון שלט אלון אברון שגלש חזק לאורך כל היום יחד אליו הצטרף יוני סעדון ושניהם הבטיחו את מקומם בגמר.

בחצי גמר השני היה זה עומר בר שלקח את ההובלה אחריו היה אביב ואקנין ובכך נסגר לנו גמר מטורף .

 

פאדל בורד- המקצה הראשון שנערך בישראל בפאדל,למים נכנסו לישי מילר,צחי האוס , גלי זינר ,רפי פלדמן,ודני קוצמן,-כל אחד אגדה בפני עצמו, לישי מילר פתח את המקצה עם גל טוב ולקח את ההובלה ,צחי המתין לגל התקפה וכאשר הוא הגיע הוא הצליח להעמיד את השופטים והקהל על הרגליים ומפה ההובלה והניצחון עברו לצחי.כל הכבוד לחברה שהם מניצני שלוחה נוספת של ענף הגלישה. 

 

 

הגמר open- עומר בר ,אביב ואקנין,יוני סעדון,אלון אברון בשלב זה החוף היה מלא עד אפס מקום בירת קורונה זרמה כמו מים ,וכולם עומדים בחוץ בכדי לראות עם אביב סוגר לעצמו פינה מאוד חשובה- עוד אליפות! רק דבר אחד הוא לא לקח בחשבון -את הכושר המדהים שעומר בר נמצא בו ואת הניסיון הרב בתחרויות ברחבי העולם אותו צבר למרות גילו הצעיר , הקרב החל! ,אלון אברון גלש חזק אך לא מספיק,אביב לא מצא את הגלים הנכונים שיאפשרו ניקוד גבוה,וליוני היה חסר עוד גל עם ציון טוב. 8 דק בתוך המקצה עומר לוקח גל התקפה ומנצל אותו עד תום ובכך מבטיח לעצמו דאבל ענק באחת התחרויות הגדלות שהיו בישראל.


עומר בר , תמונה : שי גיטרמן (אנדרנלין)

בכך הגיע לסיומה תחרות מספר 5 בסבב Rip Curl TLV תודה לצוות השיפוט ,לבן צרפתי [שופט ראשי] ,ליאור דבש,שני כהן,גיי כהן,גבי בולוביק,גרי ניסלמן.

תודה לנותני החסות Rip Curl רשת בלו בירד ,קורונה,אנדרנלין.לגלי זינר על האירוח הנפלא והעזרה הרבה בארגון האירוע.


שלושת המקומות הראשונים קטגוריית בוגרים תמונה : שי גיטרמן(אנדרנלין)


שלושת המקומות הראשונים קטגוריית עד 20 , תמונה : שי גיטרמן (אנדרנלין)


שלושת המקומות הראשונים קטגוריית נשים, תמונה : שי גיטרמן (אנדרנלין)


תוצאות :

Open : 

 1 . עומר בר.
2.אלון אברון.
3.יוני סעדון.
4.אביב ואקנין.

 

נשים :
 
1.רוני אשל.
2.טל ספורטה.
3.קורל בלום.
4. מעיין סלמה.

 

נוער עד 20 : 
1. 
עומר בר.
2. 
גיל אטיאס.
3. 
דין אלמוג.
4. בן ראובני.

 

 

בוגי :

 

1.רונן אבייב.
2.מור קופר.
3.שי שמייאן.
4.רן יעקוב.

 

 

ילדים עד 14.

1. אדר רשקובן.
2. שחר אזולאי.
3. יהונתן כהן.
4. טל אסייג.

פאדל בורד : 
1. צחי האוס
2. לי שי מילר.
3. גלי זינר.

תמונות : שי גיטרמן ( אנדרלין ) 
ניסים אטון
לצפייה באלבום תמונות של ניסים אטון מהיום הראשון של התחרות לחצו כאן

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן