5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

Rip curl pro search , peniche, portugal

Rip curl pro search , peniche, portugal

 


ידיעה : נדב חלפון,פניש פורטוגל

תחרות מספר 9 מתוך 10 של הסבב העולמי לשנת 2009, ריפ קארל פרו סרץ’ פניש,פורטוגל, התנהלה בתנאים שונים החל מרייטים של 2 פוט במולה לסטה, לפטים של 4 פוט עם אופשור בלג’ידו, פיקים של 4 פוט עם גלים חזקים בבלגאס, וגלים רצחניים של 8 פוט צינורות בסופרטובוס לפני הסיום הדרמטי של התחרות בסופרטובוס למחרת.

בסיבוב השלישי ג’ורדי סמית’ מנצח את סי ג’יי הובגוד, טום וויטאקר מפסיד לווייט פיג’יאן, ביד דרבידג’, בובי מרטינז מנצח את דרו קורטני במקצה בלי הרבה גלים, קאי אוטון נפצע בברכו במהלך המקצה ומפסיד לג’ואל פרקינסון, מקום 2 בעולם, ב0.10 נקודות בלבד.

אואן רייט הוויילד קארד,כרגע במקום השלישי בסבב הקיו אס, שניצח את האקספרשיין סשיין וגלש מצויין לאורך כל התחרות, לא עוצר גם בסיבוב השלישי לאחר שבסיבוב השני העיף את קלי סלייטר ומנצח את דיין ריינולדס בן 24 מקליפורניה בדקה האחרונה במקצה מטורף, כשהגלים התחילו להיות טובים והגולשים הוציאו מהם את המיטב. טאג’ בורו מפסיד לדמיאן הובגוד במקצה ה6, ואחריו במקצה ה7 מיק פנינג, מקום ראשון בעולם ,נותן הופעה מעוררת השראה אחר הצהריים ומנצח את פרד פטצ’יה עם 18.33 לעומת 8.83. פרדי פי היה רוב המקצה בקומבו סיטואשיין ונראה חסר אונים לעומת מיק שפירק את הים. ובמקצה האחרון לסיבוב טימי רייס מנצח את אדריאנו דה סוזה וגומר לו את חלום האליפות השנה. מה שבטוח שאלוף העולם הבא מהגולד קואוסט.

התחרות לא עוצרת וממשיכה לרבע הגמר. במקצה הראשון ביד דרבידג’, מקום 5 בעולם מנצח את גורדי סמית באחד מרבעי הגמר הטובים ביותר בתולדות האיי אס פי, כולל גל ראשון של 10 נקודות מתוך 3 בתחרות. ביד היה צריך 9.6 כדי לנצח , השופטים נתנו לו את ה10 המוצדק. ביד עם 15.50 וג’ורדי עם 15.17.

במקצה הבא ג’ואל פרקינסון מנצח את בובי מרטינז. פרקו פתח את העונה מצויין, אבל נכשל בקליפורניה צרפת וספרד, כשהוא מסיים את התחרויות האלה במקום ה 17, ונראה שהוא חוזר לעצמו עם חצי גמר בפורטוגל, וצינור של 10 נקודות ששולח את בובי לקומבו לנד.

אואן רייט מנצח את דמיאן הובגוד במקצה השלישי של רבע הגמר, כולל צינור מפחיד של 10 נקודות ,ולאחר שהוא יוצא מהמים 10 דקות לסיום המקצה אבל דמיאן לא מצליח למצוא את הניקוד שהוא מחפש. המומנטום של אואן נעצר בגלל נפילה איומה, צניחה חופשית ברייט שואב מאוד, והגופי פוטר פוגע במים בעוצמה ויוצא מהמים כשהוא אוחז את האוזן ומאבד שיווי משקל. כ20 אנשי צוות רפואי רצים אליו ומעניקים לו טיפול זריז, שבסיומו הם מחליטים לשלוח אותו לבית חולים בליסבון.הטרקטורון מפנה את אואן מהחוף לקול תשואות הקהל, והוא מנצח את המקצה ועולה לחצי הגמר.לאחר מכן הובחן שנקרע לאואן עור התוף , וקיים חשש לפגיעה בצוואר. בשלב הזה לא היה ידוע אם אואן יגיע למקצה שלו למחרת.

במקצה האחרון של רבע הגמר מיק פנינג מנצח את טימי רייס כולל גל של 9.5 שלא רואים כל יום.טימי נשאר בקומבו סיטואשיין והיה צריך לשפר 2 גלים עד סיום המקצה, מיק מחכה לאואן בחצי.

בחצי הגמר הראשון , ביום שלמחרת בגלים פחות טובים ובלי צינורות בסופרטובוס, מנצח ביד דרבידג’ את ג’ואל פרקינסון, ועולה למקום הרביעי בעולם.פרקו עושה טעות קריטית ומסיים שלישי את התחרות.

אואן רייט לא מופיע למקצה חצי הגמר השני ומיק פנינג בגמר. נגד ביד. אבל תהיו בטוחים שלסבב העולמי 2010 אואן יגיע ויש הרבה מה לצפות מהכישרון הצעיר.

פנינג , שניצח את הריפ קארל סרץ’ בריוניין איילנדס ב2005, והיה יוצא דופן אתמול בצינורות המאסיביים של סופרטובוס, שלט לאורך כל המקצה ועם גלים סולידיים של 6.67 ו6.00 מנצח את המקצה ומסיים את התחרות כמנצח הגדול. מעכשיו לא רק לאנדי יש שני גביעי ריפ קארל סרץ’, אלא גם למיק. היתרון היחיד של אנדי הוא שגם לברוס יש אחד וזה 3:2 להוואיניקים.

(פנינג בגל של 9.5 ברבע הגמר)

ואם מדברים על הוואי,אלוף עולם לא קיבלנו בפורטוגל ונצטרך לחכות לפייפ ליין מאסטרס, התחרות האחרונה של השנה בבאנזיי פייפליין האגדי.פנינג אומר שהחלום שלך מאז שאתה קטן הוא להתחרות על התואר העולמי בפייפ ליין, והוא נוסע הביתה לנוח ולהרגע כמה שבועות ולהתכונן לתחרות והוא מקווה לקבל שם צינורות גדולים כמו שקיבלו בפורטוגל ותהיה הצגה ענקית.

הסבב הופך לתחרות בין פנינג לפרקו , שתוכרע בפייפ ליין והנה כמה תרחישים אפשריים:

-פנינג מסיים בין מקום 33 ל9 , ופרקו מגיע לחצי הגמר או יותר ופרקו זוכה.
פנינג מסיים 5 בפייפ, פרקו צריך להגיע לגמר או לזכות והוא אלוך עולם.
-פנינג מסיים 3 בפייפליין, פרקו צריך לנצח את התחרות כדי לזכות.
-פנינג מסיין 2 ומעלה, והוא אלוף העולם לשנת 2009.

מזל טוב למיק פנינג על הזכייה התחרות ועוד צעד גדול לעבר אליפות העולם, ואנחנו עם תחרות הריפ קארל פרו סרץ’ לנשים.

קוקו הו בת ה18 מהוואי , רוקי בסבב העולמי, מנצחת בפעם הראשונה בקריירה תחרות איי אס פי בריפ קארל סרץ’, כשהיא גוברת בגמר על צ’לסי הדג’ס , אלופת העולם מ2005 בגלים של מטר בבלגאס.

התחרות היא הרביעית מתוך 7 והתחרות הבאה של הסבב תהיה בצפון פרו, לוביטוס, במוביסטאר פרו קלאסיק בחסות ריפ קארל מה3 בנובמבר עד ה8.סטפני גילמור עדיין ראשונה בעולם, סילבנה לימה הברזילאית שניה, וקוקו הו שלישית

.

 

תמונות מהאתר ripcurl.com

 
.מיק פנינג אלוף הריפ קארל סרץ’ סופרטובוס.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן