5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

רוי פאוורס מנצח את ה-Reef Hawaiian Pro:

רוי פאוורס מנצח את ה-Reef Hawaiian Pro:
רוי פאוורס באחד באוף דלייפ של היום
                                                   (תמונה בחסות סבב ה- ASP)
 
ידיעה- קאי צור
באחד הספוטים הכי גדולים, בגלים מפלצתים ששואפים לשלמות, רוי פאוורס (Roy Powers) מהאי המפורסם Kauai שבהוואי מנצח בגדול מול כל הגולשים הכי טובים, את ה-.Reef Hawaiian Pro בחוףHaleiwa.

הבחור המכונה ע”י חבריו “כח”, שורד את כל המקצים החזקים, מול גולשים מהשורה הראשונה ומצליח להחזיר לעצמו את המקום הראוי בסבב ה- ASP בשנה הבא.

זה באמת כמעט שלא קורא כבר בעולם, גולש אנונימי כמעט ולא מוכר לקהילה העולמית, אבל בכל זאת מאוד דומיננטי, מצליח להביס את ענקי הגלישה- באד דורבי’ג (Bede Durbidge) מאוסטרליה, ג’ואל פארקינסון (Joel Parkinson) מסן דיאגו ואת התותח המקומי שיין מודי (Sean Moody)- בגלים ענקיים של 12-20 פייט, 3-4.5 מטרים.

הספוט הענק שב- kauai
   (תמונה בחסות סבב ה- ASP)
 
באמת שזו לא בא לו בקלות, במיוחד לאחר שגלש שלושה מקצים רצופים,
עשרים וחמש דקות כל אחד.
 
אבל כבר מהתחלת התחרות, רוי נתן הרגשה חזקה מאוד לכל הצופים והשופטים, שהוא פה והוא מוכן.
הוא הצליח לסגור את הדלת ולמצוא את מה שחיפש ממש בשלבים הראשונים, עם שנים מהצינורות הגדולים ביותר שראיתי, בנוסף לתוצאה הגבוה ביותר של היום, עם “אופ דלייפ” ענק, בגל אימתני במיוחד.
 
נראה שזה הולך להיות קרב טיטנים וכושר אישי עד הסוף המר.
אבל הקטע הנורא ביותר בתחרות הגיע במקצה החצי הגמר- נותרו עוד שתי דקות לבאזר מתוך ה-35 דקות של המקצה כולו, כשהגיע התקפה פשוט מאסיבית, וסחפה את פרקו, ובא’ד ישר החוצה לחוף. היה נראה שהם עוד חושבים לחזור, החלטה קצת בעיתית בהתחשב בגלים הענקיים וזמן החתירה בחזרה לברייק, אבל הסיכום הגיע כשראו, את פאוורס משתחל לתוך צינור ענק בדרכו לחוף. פאוורס חילץ מעצמו עוד שתי תוצאות כמעט מושלמות, 9.17 ו- 9.67, בים הענק והמפלצתי.

אני פשוט כל כך באקסטזה, אני הולך לחגוג היום כמו משוגע“- אמר פאוורס,”התחרות הייתה פנומנאלית ומתישה במיוחד. הגלים פשוט לא נתנו מנוחה לשנייה אחת, אני זוכר שראיתי את אנדי, מקבל עשרים גלים ישר על הראש. הים פשוט ממש עזר לי לנצח”- אמר רוי.

אנידי אירונס, שלוש פאמים אלוף עולם שפשוט נישטף לחוף
אנידי איירונס (Andy irons) שלוש פעמים אלוף העולם, ואחד הגולשים הדומיננטיים בהוואי, התמודד מול רוי במקצים המוקדמים, אבל לאחר מקצה מתיש בלי סוף לפצצות על הראש, החליט לצאת לנשום קצת על החוף, ולתת לאנשים שנותר להם עוד כוח לגלוש, עם פרקו ופאניניג זה היה בדיוק אותו הסיפור.

שיין מודי הראה לאלוף העולם הטרי מייק פאנינג,למה הוא מסוגל במקצה החמישי.

על הפודיום בסוף עמדו טורי שקיבל 18.84 נקודות מתוך 20 אפשריות, באד דורבי’ג 13.74 ו- 7,500$, פרקו עם 12.0 נקודות ו- 4,000$, ושיין מודי המקומי עם 6.37 ו- 3,000$.

כל הארבע סיכמו את היום בצורה די אחידה- “זה לא רק היה גלישה על גלים גבוהים, בתחרות הזו באמת ראינו והרגשנו גלישה”. כל הכבוד למנצחים, התחרות הבא היא ללא ספק עוד תחנה נפלאה בוואנס טריפל קרוואן- שבחוף סאנסט המפורסם. אני מקווה שהחברה ינוחו עד אז.
 
 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן