5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

O’Neill World Cup

O’Neill World Cup:
 
ידיעה- קאי צור
הבוקר התעוררו הגולשים והמעריצים בחוף סאנסט לתמונה אחרת לגמרי, במהלך הלילה נכנסה תחזית קרה נוספת לכיוון חופי הוואי והעלתה את גובה הים בצורה משמעותית ביותר, וזאת כבר לאחר חמישה ימי גלישה נדירים במהלך התחרות עד כה.

במהלך שעות הבוקר הגלים עוד היו יציבים מספיק כדי להספיק ולהריץ 16 מקצים רצופים מתוך הסיבוב השמיני לתחרות, הגולשים במים נהנו מתנאים כמעט מושלמים בחוף סאנסט, עם גלים ארוכים ויציבים, בעלי צינורות ענק, וקדיחות לא נורמאליות. אבל לאחר כמה שעות התנאים השתנו,נכנסה רוח חזקה והגלים נהיו בלתי ניתנים לגלישה וחסרי יציבות.

טרי אהוה (Terry Ahue) אחד מגולשי הגלים הגבוהים של הוואי, והמציל הראשי של חוף סאנסט- החליט לתת המלצה להפסקת התחרות זמנית, עד חלוף הסערה, מחשש לבטיחות צוותי ההצלה על החוף והגולשים עצמם.

מתוך 16 הגולשים שהתקדמו היום לשלב הבא בתחרות, יותר מחצי היו אוסטרלים בצורה מפתיעה, שללא ספק ממשיכים במתקפה על עולם הגלישה, החברה הראו את הנוכחות הגדולה ביותר במים והיה נראה שהם נהנים במיוחד מהתנאים הקשים.
אדריאן בוקאן (Adrian Buchan,) מאוסטרליה, היה האיש שללא ספק הוביל את ההתקפה היום, עם התוצאה הגבוה ביותר למקצה היום 17.84 נקודות, ועוד גל מושלם ביותר של מעבר ל- 300 מטרים גלישה בתוך צינור מפלצתי בסגנון סאנסט, עם כמה פניות וסיבובים שנראו לא הגיוניים- שהביא לו את הגל של היום עם 9.17 נקודות.
 
הגל השני שלו לאותו יום, גם לא הסתפק במעט, וזיכה אותו בכמה צינורות נדירים, וקאט מטורף לסיום- סה”כ 8.67. “אני הייתי ממש מבסוט על הגלים היום בבוקר, באנו לפה כי אנחנו לא מקבלים צ”אנס, לגלוש על גלים כאלה בבית, אז כשהגלישה היא כמו היום, אין ספק שתראו כל “אוזי” אפשרי במים”- אמר בוקאן בן ה- 25.
 
הוואנס טריפל קראוון הוא ללא ספק אירוע הגלישה השני הכי חשוב, אחרי אליפות העולם.
לנצח פה בהוואי, בין כל האלופים המקומיים והכמות היפה של הגולשים מחו”ל זה הרבה משקל בעולם הגלישה, אבל זה תמיד מקצה אחרי מקצה ואתה מול האוקיינוס בכל פעם!.
 
עד סוף היום הקצר הזה, מתוך 16 הגולשים שהתחילו שבעה גולשים כבר מצאו את עצמם בחוץ.
כולל את רוי פאוורס (Roy Powers) המקומי, שהוביל את המרוץ בוואנס טריפל עד כה, עם הניצחון החזק שלו ב- Reef Hawaiian Pro בחוף Haleiwa בשבוע שעבר- אומנם הוא כבר הצליח להבריג את עצמו בחזרה לתוך הסבב בשנה הבא, אבל היום הוא פשוט לא הצליח לחלץ מעצמו תוצאה כבדה מספיק כדי לעבור לשלב הבא.

עוד גולשים שמצאו את עצמם בחוץ היו- ג’ארד וואש (Jarrad Howse) מאוסטרליה, פראד פוטיצ’יאה (Fred Patacchia) מהוואי, ג’יהד קודורא (Jihad Khodre) מברזיל, מייקל פיקון (Mikael Picon) מצרפת, דיין מורסון (Dean Morrison) מאוסטרליה, וסיג’י הווגוד (CJ Hobgood) מפלורידה.

כשהתחרות תחזור, זה יהיה הישר למקצה התשיעי, ישנם עוד כמה גולשים רציניים ביותר שלא זכו לגלוש במקצה הזה עדיין והם, אלוף העולם לשעבר ושלוש פעמים אלוף הוואנס טריפל קרוואן. סאני גארסיה (Sunny Garcia) מהוואי- שעושה בתחרות זו את הקאבק המיוחל, לאחר שהייה של 3 חודשיים בבית הכלא לאחר מעצר על העלמת מיסים. בנוסף גארסיה גם מתכנן ללכת עד הסוף עם הסבב בשנה הבא.

ג’ורדי סמית (Jordy Smith) מדרום אפריקה, שנותן פייט רציני כבר כמה ימים, עם התאקלמות מצוינת לסגנון גלים שהוא רגיל.
וג’ואל פארקינסון (Joel Parkinson) מאוסטרליה, שניצח את התחרות בשנה שעברה, ומתכנן לעשות את אותו הדבר השנה.

בנוסף לפרס הכספי של התחרות, שעומד על 125.000$ אונייל מתכננים להוסיף פרסי משנה, לצינור הטוב ביותר, והגל הטוב ביותר בתחרות, הזוכים יזכו בסט של גגלי מכונית מתוך אוסף ייחודי של חברת המרוץ האמריקאית (American Racing Equipment).

כדי להתעדכן ולצפות בתחרות, אתם מוזמנים להיכנס לאתר הרשמי- http://www.triplecrownofsurfing.com/

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן