5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

 

MUNDAKA

קפיצה מהשובר, חתירה קצרה על זרם הנהר, ואתם שם- מונדקה ספרד MUNDAKA אחד מאתרי הגלישה המובילים באירופה ובעולם בכלל, לא פלא שכל שנה כולנו מכוונים ערוצים לקראת ההגעה של סבב ה- ASP הגלישה המקצועית והתחרות השנתית בחסות Billabong pro, בשנה שעברה ג’ואל פרקינסון שכולם מכירים בשם פרקו, נתן את ההופעה של החיים שלו בשבירה המדהימה וגם לקח את התחרות והתואר הנכבד.

טיול הגלישה הבא שלכם:
קפיצה קטנה מהשובר של הנמל בצד השמאלי של מעגן מונדקה ואתם נכנסים לתוך שפך הנחל של העיר, זה לא שהמים שם מזוהמים אומנם הם מחוברים לתשתית העיר אך רק למי הגשמים,בספרד זה לא כמו הירקון שלנו, אכפת לעירייה מהגולשים המקומיים.
אחרי החתירה הקצרה הזרם סוחף אותך ישר לתוך “הליין אפ” השמאלי המושלם, אני לא יודע מה איתכם אבל אני גולש רגולר, ועם יש משהו שמתבלט בסבב ASP זה היתרון הברור של גולשי הרגולר בספוט המקסים הזה.
כעבור כמה דקות אתם מצטרפים לקבוצה יפה של גולשים מקומיים שרובם גולשים עם קסדות,תשאלו כל אחד בליין על הריף חול שמתחת ותבינו שזה לא בדיחה,הגל המדהים הזה שנוצר מהסוול האכותי של האוקיינוס האטלנטי מתקדם לאט לאט ונבנה כשלבסוף הוא סטים מושלמיםמקבל מכה מהריף החולי הגבוה, שכנראה שדי במקרא נוצר עקב חפירות בניית הנמל של העיר לפני שנים רבות, עוד סיבה שיש לגולשים המקומיים להודות לעירייה.
“אפילו בשנות השמונים לפני עידן האינטרנט הספוט היה מהמפורסמים בעולם, גולשים מכל רחבי אירופה נהגו להגיע בסופי שבוע בקרוונים ומכוניות, בימים החזקים ישנם פקקי תנועה לא נורמלים בכבישים הראשיים”- אמר ניק לברי, בעל חנות גלישה מקומית.
 
שלא תבינו לא נכון הספוט הזה הוא לגולשים טובים בלבד, גלים בגובה שלושה מטר זה לא דבר נדיר שם, עם צינורות לא מהעולם הזה, חלולים ונקיים, וגם שהים נמוך, הגל חזק מאוד ועצבני.
 
 
הסכנה הגדולה ביותר במקום היא ללא ספק הצפיפות אנשים יכולים לרדת לך את הגל כשאתה עמוק בצינור.
ניק מוסיף ואומר שבאחד הימים זה בדיוק מה שקרא לו, הוא היה בתוך אחד מהצינורות האין סופיים האלה כשהוא ראה גולש חותר בכדחנות ומרביץ עם הרגלים, כדי להיכנס לגל “אהיתי בתוך שהוא ישבור את הצינור ואני לא יספיק לעבור, הרמתי את הידיים שלי למלאה, בשביל שאם במקרא הוא ייפול עלי, הוא לא ינחת לי על הראש, וזה בדיוק מה שקרא הוא פגע לי בידיים ואני הועפתי ישר לתוך הריף”.

צפון ספרד ומונדקה הפכו לשיעור טוב בשמירה על איכות הסביבה, בשנת 2002 המכלית נפט prestige oil טבעה ליד החוף גליסיה 22 ק”מ צפונית למונדקה וגרמה לאחד מאסונות הטבע הגדולים באירופה, ובשנת 2005 חפירות ליד הפתח של המעגן גלים לגולשים מקצועים בלבדגרמו לבעיות רציניות בצורת שבירת הגלים ובעקבות זאת ביטלו את תחרות ה- Billabong pro של אותה שנה, בעזרת הגולשים המקומיים ותושבי העיר הצליחו לשקם את הספוט אבל עונת גלישה שלמה הלכה.

עם אתם גולשים ברמה גבוה הספוט הזה אולי הוא הפיתרון בשבילכם, גלים גבוהים ואכותיים עם צינורות מובטחים בכל דרופ. לאוהבי הגלים הגבוהים הספוט הזה הוא בכלל פינוק של אדרנלין לפנים.
אז קדימה לספרד…

כתבה- קאי צור

 
 
פרטים על הספוט:

קפיצה לנמל וחתירה לספוטמיקום- העיר מונדקה MUNDAKA ליד המחוז בילבאו BILBAO ספרד.
סוג שבירה- שמאלית רגולר, צינורות.
ריף- חולי מסוכן.
גובה גלים- בין 1מ’ ל 3.5 מ’.
אורך גל- 50-200 מ’.
גאות ושפל- מומלץ בשפל.
רוח- דרומית.
רמת גלישה- מקצועיים בלבד.
החודשים הטובים ביותר- ספטמבר אפריל.
גישה- מזרם הנהר.
זרם- צפוני וחזק מאוד.
גלשן מומלץ- 6.6-6.8.
סכנות בספוט- צפיפות יתר,ריף,גלים עבים.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן