5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

מיוצר בסין:

מיוצר בסין:
כתבה-קאי צור
לדברי ספר גינס, גלי הנהר (Bore Waves) הגדולים בעולם נמצאים בנהר קין טאנג (Qiantang) בדרום סין. כאמור לאחרונה יותר ויותר גולשים, במיוחד כאלה עם אמצעים מיוחדים או ספונסרים, יוצאים לגלות את התנאים הפריקים שהגלים האלו מייצרים.
את נהר האמזונס וגלי הגאות שפוקדים אותו מידי שנה, כבר מנצלים הרבה שנים. אבל את הנהרות המטורפים של סין רק עכשיו מתחילים לגלות, הרי היא הייתה סגורה עד לפני 15 שנה לערך.

 

גלישה בנהר הקין טאנג בסין- כתבה קאי צור

גלישה בנהר הקין טאנג בסין- כתבה קאי צור

 

לפני כחמש שנים האגדה מארק היילי (Mark Healey) התחיל את ההכנות הראשונות למה שהלך להיות אחד מטיולי הנהרות הטובים ביותר שיצאו לדרך. ההכנות לטיול בסין אינן קלות לאף מטייל וההבדל ממקומות אחרים לטיול על הגלובוס מאוד בולט, סין היא מדינה קומוניסטית וקשה, כך שכל בקשה הכי קטנה כרוכה בבירוקרטיה עצומה. לפני 4 שנים מארק קפץ בפעם הראשונה למי נהר קין טאנג וזו הייתה רק לטעימה הראשונה שתתחיל את גלגול כדור השלג. כמובן שלבוא לבד לגלוש ולחפש ספוטים בנהר, זה דבר אחד. להגיע עם צוות צילום, סירות ואופנועי ים, זה כבר סיפור שונה לגמרי. אבל גולשים הם גולשים וכשיש גלים אז גולשים. גלישה בנהרות כבר מזמן לא ספורט חדש.

גלישה חבל על הזמן בנהרות של סין- כתבה קאי צורמיוצר בסין- כתבה קאי צור

מארק החליט לעשות את כל ההכנות ולשפר את היחסים בין הוואי לסין כמה שיותר, לכן החליט לארוך את האירוע בזמן פסטיבל הנהר הגדול של סין, שנערך ב- 16 לספטמבר. הפסטיבל מושך אליו מאמינים וסינים רבים מכל המדינה וצפויים להגיע עד 300.000 אנשים. שיפקדו את גדות הנהר בזמן ה- Bore הגדול. הסינים מאוד התלהבו מהרעיון ולא צפו יותר מידי בעיות לקבוצה שמגיעה.

קצת ידע כללי על סין:
שטח: כ-9,596,960 קמ”ר
אוכלוסייה:כ-1,313,973,700 נפש
עיר בירה: בייג`ין 
שפה: מנדרינית.
דת: אין דת רשמית. מאמינים בבודהיזם, איסלאם, נוצרים 
משטר: דיקטטורה קומוניסטית
מטבע: היאן.

סין הינה המדינה השלישית בגודלה לאחר רוסיה וקנדה, שטחה הכללי נאמד ב- 9,600,000 קמ”ר ויתכן אך יותר. רק דמינו כמה נהרות פסיכים בעלי Bore Waves עוד ניתן למצוא באדמתה. בסין היום מתגוררים 1.25 מיליארד נפשות, חמישית מכלל תושבי כדור הארץ- משוגע לא?

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן