5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

סיכום תחרות J BAY

סיכום תחרות J BAY

כתבה : נדב חלפון

תחרות מטורפת היתה השבוע בג’פריס ביי שבדרום אפריקה, בעצירה ה5 של סבב הwct לשנת 2009.

התחרות תיזכר כאחת הטובות שהיו בהיסטוריה של ג’יי ביי , עם תנאים מושלמים וגלישה מדהימה של טובי הגולשים בעולם, עם המון עשיריות ותשיעיות וצינורות חלולים וגדולים , לאורך כל התחרות, כאשר ג’ואל פרקינסון מפגין גלישה יוצאת דופן לאורך כל התחרות , זוכה בתחרות ובצ’ק של 30,000 דולר, ומגדיל את הפער בראש הדירוג , בדרך שנראית מבטיחה לאליפות עולם ראשונה בקריירה.
לאחר 5 ימי מנוחה התחרות התחילה, ובסיבוב והשלישי צפינו בהפתעות מטורפות וניקוד גבוה מאוד על גלים. התוצאות הכי מעניינות שייכות למישל בוארז שמקבל 10 נקודות ראשונות בתחרות,ומנצח את מיק פנינג באחד המקצים הצמודים של השנה.דיין ריינולדס מנצח את ג’ורדי סמית עם 10 נקודות שני בתחרות, שון הולמס הותיק,31, שאותו אתם יכולים לזכור מתחרה בחוף המערבי ביפו בשנת 2005 בתחרות לזכרו של גיא מירב ז”ל ומסיים במקום ה5, מעיף את טאג’ בורו ומפגין גלישה יוצאת מן הכלל, ונשאר המקומי האחרון בתחרות אחרי שגרג המסלי וג’ורדי הפסידו .

פרקו מקבל 10 נקודות שלישי בתחרות על צינור ארוך בדקות הראשונות של המקצה ומעיף את קירן פארו בן ה32.

פרקו אמר שבדרך כלל שג’יי ביי דופק טוב זה משהו מיוחד, אבל היום זה היה משהו יוצא דופן. פרקו הוסיף ואמר שהוא גלש בג’פריס ביי בגלים בכזה גובה, אבל הם אף פעם לא היו כל כך חלולים ומושלמים.

ברבע הגמר מנצח קאי אוטון את דין מוריסון האוסטרלי, פרקו מנצח את בובי מרטינז, דיין ריינלודס מסיים את המסע המופלא של שון הולמס שנשאר בקומבו סיטואיישן עד סוף המקצה כאשר דיין ריינלודס קובע 19.20 עם 10 נקודות שני שלו בתחרות ודמיאן הובגוד מנצח את טיילור נוקס במקצה צמוד וקובע חצי גמר בין שני גופי פוטרס לבין שני רגולרס.

קאי אוטון , עם זקן שעוד לא ראינו, נאבק בקירות הגדולים עם הבק סייד החזק והמרשים שלו , אבל למרות גלישה מצויינת מצידו מפסיד את המקצה לג’ואל פרקינסון הבלתי מנוצח.

במקצה השני מנצח דמיאן הובגוד את דיין ריינולדס , רוקי השנה , ועולה לגמר נגד פרקו.

בגמר שנמשך 40 דקות, פרקו לא מבזבז זמן , ו9.47 שלו בגל הראשון של המקצה מראה על הכוונות שלו להמשך.

לאורך כל המקצה פרקו תופס גלים מושלמים ומפרק את הים לחתיכות, לקול תשואות הקהל , ומנצח את דמיאן הובגוד שלא מוצא את התשובה למוביל הדירוג, שמנצח בפעם הראשונה בג’יי ביי אחרי 10 שנים, כשזכה בתחרות ב1999 כשהיה וויילד קארד.

פרקו קבע שתי תוצאות 10 מושלמות (סיבוב 3 וחצי גמר) ועוד מספר תשיעיות , ונשאר לבד בצמרת הדירוג תוך שהוא מחזק משמעותית את הפער בינו לבין האחרים ונראה שהוא צועד בצעדי ענק לעבר אליפות העולם לאחר ניצחונו היום.

גם דמיאן הובגוד מקבל חיזוק משמעותי בדירוג ועולה מהמקום ה10 למקום 5, ומתחיל את החצי השני של השנה במצב מצויין.

צמרת הדירוג:

ג’ואל פרקינסון – 5067 נקודות

סי ג’יי הובגוד- 3672

אדריאנו דה סוזה 3613

טאג’ בורו – 3460

דמיאן הובגוד – 3374

התחרות הבאה בסבב תהיה בטרסלס, קליפורניה בחסות הארלי בין ה13 ל19 בפברואר.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן