5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

סיכום “קוויק סילבר”גזיבו ביץ תחרות אחרונה בסבב הisa- לשנת 2009. רפי ימין .

הרבה פינות נסגר בתחרות זו ,המנצחים הגדולים של היום הם: אביב ואקנין שזוכה במקום השני בתחרות שמספיק לו בכדי לזכות בתואר אלוף הארץ לסבב ה-ISA לשנת 2009, וכן טל ספורטה שזכתה במקום הראשון בקטגוריית הנשים והוכתרה כאלופת ישראל בנשים ,אך אל נשכח,המנצח של התחרות וללא ספק אחת מהתגליות הגדלות של השנה הוא וובקה מארליס שהוכיח שוב שבשנת 2010 הוא יהיה מנותני הטון בסבב.

התחלנו את התחרות בשעה תשע וחצי בבוקר בקטגוריית הנשים,במקצה רבע הגמר ,כל מי שהגיע לתחרות הרגיש לחץ רב מצד המתחרים. בנשים הקרב היה בין טל ספורטה ,מובילת הסבב ורוני אשל,הדולקת בעיקבותיה,כבר בהתחלה טל בלטה בגלים חזקים ובביצועים ראדיקאלים ועלתה מהמקום הראשון לחצי הגמר,במקצה השני הייתה זו רוני אשל נגד שי אוחנה הצעירה והמבטיחה, ומעיין סלמה, לרוני לא התחברו גלים וכבר במקצה השני :”סנסציה “! רוני מפסידה את המקצה וטל מוכתרת כאלופת ישראל לנשים לשנת 2009 ,החגיגות בחוף החלו מוקדם מהצפוי .

Open התחלנו את המיקצים בשלב שמינית גמר.כאשר כל המתחרים המובילים בסבב נוטלים חלק בתחרות. בשלב זה בלטו עומר בר,גיל זילכה,אביב ואקנין,וובקה מארליס ,ואלון אברון,וכל אחד מהם עלה לשלב רבע גמר.

משלב רבע הגמר,למעשה כל מקצה היה בקלות ראוי להיות כמקצה גמר ,הן במתחרים והן ברמה הגבוהה שהופגנה במהלכו.הלחץ בקרב המשתתפים והן בקהל הורגש והציפייה לתוצאות הסיום הורגשה באוויר.

בשלב הרבע המתחרים היו צריכם לתת את כל כוחם בשביל להעפיל לשלב הבא כי למעשה כל מקצה ברבע היה חזק בפני עצמו ,מי שהעפילו לשלב חצי הגמר הם -אלון אברון,סרגיי מארליס,עומר בר,גיל זילכה ,אביב ואקנין,בן ראובני,ווובקה מארליס.

שלב חצאי גמר נשים בחצי הראשון נכנסו למים הדר אלון,טל ספורטה,ושי אוחנה ,וגם פה הייתה לנו הפתעה כאשר שי אוחנה עלתה לשלב הגמר יחדיו עם טל ספורטה .

בחצי השני נכנסו מעיין סלמה,עומר קצנלבוגן,וקורל בלום,מעיין סיימה ראשונה והבטיחה את מקומה בגמר,מי שסיימה שניה היא עומר בהפרש מזערי מקורל בלום.

OPEN שלב חצי גמר התחיל בצהריי היום. החוף כבר מלא בצופים האווירה היא של יום קייצי, למקצה הראשון נכנסים עומר בר,גיל זילכה,אלון אברון,וסרגיי מארליס,כל אחד מהם הוא תותח ומועמד ראוי, אך במקצה שלט ללא עוררין עומר בר, במקום השני סיים גיל זילכה ,הקרב היה די צמוד בין השני לשלישי ולבסוף סרגיי מארליס סיים שלישי.

חצי גמר שני נכנסים למקצה אביב ואקנין,יוני סעדון,וובקה מארליס,ובן ראובני. בדקה הראשונה של המקצה וובקה לוקח גל ופותח פער מול כל המתחרים,עכשיו נשאר מאבק על המקום השני שגם הוא נגמר שתי דקות לסיום כאשר אביב לוקח גל טוב ומנצל אותו עד תום ,במקום השלישי סיים בן ראובני.

גמר נשים- למים נכנסות טל ספורטה ,שי אוחנה ,עומר קצנלבוגן,ומעיין סלמה,טל נכנסה מאוד רגועה בידיעה שתואר אלופת ישראל כבר בידיה,ניתן היה לראות שהיא גלשה להנאתה בצורה משוחררת לחלוטין,כבר בתחילת המקצה הייתה פסילה של שי אוחנה על עומר ,וכמה דקות לאחר מכן פסילה נוספת לשי אוחנה ,מה שפגע בסיכוייה לניצחון ,טל פתחה פער מול שער המתחרות וניצחה את התחרות ,במקום השני זו הייתה עומר קצנלבוגן,שלישית מעיין סלמה.

גמר OPEN כולם כבר מתמקמים בחוף השופטים לקחו לעצמם חמש דקות של התרעננות , בינתיים למים נכנסים אביב ואקנין [אלוף ישראל שנכנס בכדי לשמור על התואר] גיל זילכה [מדורג שני ומועמד לקחת את תואר האליפות לראשונה] עומר בר [צעיר אך עם ניסיון אדיר בתחריות ובשיא כושרו]

וובקה מארליס [כשרון ענק ואחד מהכשרונות הבולטים השנה בסבב]

המקצה מתחיל ,בעשר דקות הראשונות של המקצה הכל היה צמוד מאוד, ואז עולה התקפה מי שנמצא בפיק הוא וובקה שלוקח גל טוב ופותח פער מול המתחרים בגמר ,בחוץ הקהל בטירוף כולם יודעים כמה התחרות היא קריטית למתחרים,המאבק על המקום השני למעשה מתחיל חמש דקות לסיום התחרות, התקפה נוספת עולה ואביב מנצל את יתרון הביתיות ,יושב בחלק הצפוני ,לוקח גל טוב ומנצל אותו עד הסוף, החברה יוצאים מהמים בתחושה טובה שכל אחד נתן את המקסימום

ראשון מסיים וובקה מארליס [ובכך לוקח תחרות לראשונה בקריירה כגולש] שני מסיים אביב ואקנין [ומבטיח לעצמו שנה נוספת כאלוף ישראל] שלישי זה עומר בר [שעוד יתן את הטון בעתיד)]

במקום הרביעי זה גיל זילכה [עם שנה מדהימה וצמודה עד הדקה ה-90 ]

בזאת הסתיימה לה התחרות האחרונה בסבב הישראלי,תודה ענקית לצוות השיפוט בן צרפתי [שופט ראשי] אדם סעדון,ליאור דבש,גיי כהן,רפי ימין,ושני כהן.

תודה לנותני החסות” קוויק סילבר” ,וקורונה

תודה לכל המתחרים ,חברי הארגון,נותני החסות לאורך השנה,צוות אדרנלין,ארגון איילת,-על התמיכה והאמון בארגון

להתראות בשנת 2010

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן