5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

באלי אינדונזיה מאי 2016

באלי אינדונזיה מאי 2016

The Israeli search

טיול גלישה לבאלי – אינדונזיה מאי   2016

the search – מיוחד לקוראי אינטרסרף

כתבה הקודמת של דרור מנגל –לחצו כאן 

שלום לכולם,

היו אלה רגעים  מיוחדים  שאותם אשא עמי לשארית ימי חיי.

אני זוכר שכבר בעיקולים שבין חוף פדאנג פדאנג, לרוקיס בונגלוס (אכסניה), הגברתי את מהירות הנסיעה בג’יפ ששכרתי, במקביל הגברתי גם את המוסיקה הנהדרת של zero 7  כולי אדרנלין ואושר לקראת עוד סשיין מעולה בחוף uluwato  המיתולוגי, ידעתי שיש ים  מעולה עם period  של 18 שניות  בין הגלים, ושיש 2-2.5 מטר בסטים, לפי כל המודלים והתחזיות,  ידעתי שאני עומד  לעבור תהליך של מדיטציה שאינה יזומה על ידי, למדתי זאת במהלך 16 השנים האחרונות שבהם אני מטייל בבאלי, שכל חזרה שלי מהמקום האנרגטי הזה , המכושף משהו, עברתי תהליך של הזדככות והתנקות פנימית. באופן קבוע אני חוזר משם עם קלילות פנימית נפשית ועם אפס מחשבות על העתיד אלא חווית הרגע וחווית הגלים והדרופים שאותם ירדתי ב2-3  הסשיינים שאני בדרך כלל עושה שם, שהרי אני תמיד מגיע ל-uluwato  בשעות הבוקר וחוזר למלון שלי בסביבות 21:00 ,רצוץ , חזק ומבסוט.

החניתי  את  הג’יפ השכור במרום הצוק שמוביל לירידה לכל הקיוסקים והמסעדות שמאכלסות את אולואטו.

ממש עם יציאתי  מהרכב אני  רואה מתקדם לעברי בצעדים גדולים את  הצלם ivan tanjug  , צלם גלישה מאד מוערך בבאלי, מאד מקושר ובנוסף מאד ידוע גם בבאלי  וגם בשאר איי אינדונזיה . בין השאר הוא עושה סרטים לקוויק סילבר, בילבונג ולעוד במאים וחברות גדולות והכול בתחום הגלישה.

היות   ובעולמנו כל דבר כמעט קשור בדבר אחר לא פלא  שהבחור שהינו אינדונזי נוצרי הוא אח של הגולש הבאליניזי הבכיר ואחד מחלוצי  הגלישה המקומית באינדונזיה בכלל , rizal tanjug  . ממש שמחתי לראות אותו. הוא מושיט לי יד ללחיצה של מה נשמע ואני מחזיר יד מסבירת פנים ועונה שהכול בסדר ושאני שמח לפגוש אותו….איני מספיק לסיים את המשפט ולפניי שאני שואל אותו מה הוא בא לצלם  ואת מי , מגיח מצד שני רוב מצ’אדו, ואיוון הצלם האינדונזי עושה בינינו הכרות. תשאלו מאיפה איוון בכלל מכיר אותי, אז ההכרות בינינו קרתה בכלל בחוף canggu , עת גלשנו יחד , והוא גלש על גלשן solomon  אז זו הייתה חברה שהייתה חלוצה בזמנו וייצרה גלשני אפוקסי עם טכנולוגיה חדשה זו. היות ואחיו היה מתחרה רציני  והמפורסם בגולשי אינדונזיה באותה עת, הם קיבלו, החליפו ומכרו גלשנים כמו שאנו מחליפים חולצות.

 

איוון  הציג אותי בפניי רוב מצ’אדו כידידו, ומצ’אדו, שהיה נחמד ביותר ושאל מספר שאלות על המצב בישראל, סיפר לי שעדיין לא ביקר פה , אך בתוכניות שלו יושב באיזשהו מקום הרעיון של לבוא לארץ. הוא אף דקדק והרחיב שכשחבר שלו קלי(סלייטר) , היה בארץ, הוא היה מעודכן  בכל מה שעבר עליו פה מדי יום במיילים ובנייד על הצדדים היפים , המיוחדים , הישראליות היפה והמחממת לב וגם  על  האירוע החריג שבו היה מעורב  קלי פה עם אחד הצלמים.

בכל מקרה, גולשים מטבעם , במיוחד שרעש ההתנפצויות נשמע עד למעלה הצוק, וכשהאופק נראה כחול מתמיד וריח המלחים נישא באוויר , כל רצונם הוא להיות במים ולעשות את הדבר שלמטרתו הם טסים עשרות אלפי קילומטרים, להיות במים ולקחת כמה שיותר מהאנרגיה הנוזלית הזו שמטיסה אותך כחץ שלוח על פני מאות מטרים ולכן לא היה צורך להאריך למעט השיחה הנעימה והקצרה.

איוון הצלם ורוב מצ’אדו הלכו למקום הקבוע שלהם להתמקם בו, אני הלכתי למסעדה הקטנה של הגברת המבוגרת המקומית  אליה אני מגיע מאז הפעם הראשונה שלי לאולואטו  ב-1999….המון שנים אחורה, היה לי ברור שאזכה לחוויה וללמידה מהמפגש עם מצ’אדו במים, ואכן כך קרה.

ירדתי במערה המפורסמת והסלעית שחצב הטבע בצוק הזה באולואטו. זו הגישה הכי פופולרית למים בחוף זה , אלא אם כן החלטת לרדת מאזור המקדש שבהמשך, או באם הגעת בסירה ששוכרים בקוטה והאינדונזים מורידים אותך ממש בפיק ועוגנים עד שאתה מסיים את הסשיין. אולואטו כמו אולואטו, חוף מאד יציב, תמיד גלים, סטים פחות או יותר של בין 4-7 גלים, מאד רגיש לשינויי הגאות והשפל, אם זה גאות הגל יהיה הרבה יותר נשפך , פחות אליפסי , פחות מצטנר, עת המים מתחילים להימשך לכיוון פנים הים, דהיינו במעבר שבין גאות לשפל, יש מצב של mid tide  שזה אומר מצב ביניים, תנאים שהם בעיניי אופטימלים בחוף זה עבורי ולמרבית הגולשים הישראלים , הגל הופך ליותר תלול , יותר קיר וטיפה יותר צינורי, אך יחד עם זה לא מצב קיצוני ורדיקלי שבו הגלים הופכים להיות מאד תלולים ועם מעט מאד מים בין הגולש למדף הסלעים היפה והכול כך פראי באולואטו,מה גם שבמצב של שפל חזק הגולש צריך לדעת ממש איך לשבת ולהתאים את עצמו לכיס הצינור.

 

ישבתי לי במים. אני זוכר שלא היו הרבה אנשים במים. כל הפוקוס היה על רוב מצ’אדו (פספסו אותי העילוי מישראל..חחחח)  . ממש פינו לו איזור מסוים בתוך המים בשביל שהצילומים ייצאו באיכות ושרק הוא יהיה בפריים. כנראה אלו היו הצילומים לסרט DRITER  .מצ’אדו גלש ברייסטרק , היכן שיותר מהיר, יותר צינורי, דורש יותר מקצועיות וקלילות. הוא נתן שם show  אדיר. צינורות, אופדליפים, פלואטרים, הכל מכל והברה.

אני התמקמתי לי בפיק שמול המערה, הפיק היותר מרכזי, עם גל יותר גבוה אולי ממיקומו  של מצ’אדו , גל קצר במעט  ויותר רך. זה הגל שאני יותר מתחבר אליו באולואטו. עם הגיעי  לגיל של מעל 40 ובהיותי  שוקל מעל 100 קילו , כאשר אתה יותר איטי ויותר שקול, אתה מחפש את מה שמתאים ליכולות הפיזיות והמנטליות שלך. מה שעשיתי באינדונזיה לפניי 16 שנים אני כבר לא יכול לעשות היום, והיות ואני חי בישראל  חיים שהם רגילים ללא קיצוניות בריאותית, לא במזון, לא בפעילות גופנית, ועם הרבה שעות ישיבה , אני מקבל את ההבנה באהבה של מה הם גבולות היכולת שלי. מה עושה לי טוב ואיזה גל  יכול לתת לי סטירה שתכאב במקרה הטוב או תשבית אותי לכמה ימים במקרה הרע, למה לי?

 

קצרה היא היריעה מלהכיל את אירועי הסשיין שהיה לי באותו יום באולואטו, אך היה זה סשיין שאותו לא אשכח לעולם, הגלים האווירה, העוצמות , הגלאסיות והחוסר רוח שפקדו את האזור רק העצימו כל גל וגל שירדתי, בין עם עשיתי אותו ובין אם התכסחתי בו.

נכנסתי ויצאתי מספר פעמים.  כל סשיין היה בין שעתיים לשלוש, כשאני נח מעט , אוכל ושותה במסעדה של ידידתי המקומית , ובכדי להפוך את היום הזה לעוד יותר מיוחד קינחתי בטקס במקדש ההינדו, שממוקם במעלה ההר שבאולאטו. טקס שמלווה בשירה , מופעי אש, והמון תרבות הינדית בת אלפי שנים , בשיאו הטקס הולך אחד המשתתפים על אש בוערת והקהל משתאה ומתלהב בעוד הבאלינזים נכנסים לטראנס משלהם.

אותי לא היה צריך להכניס לטראנס, אחריי שאתה עובר יום של גלישה כזה ומסיים בטקס שכזה אתה נמצא במקום מאד גבוה מבחינה אישית, רוחנית , נפשית…..משהו שהמילים הכתובות לא יכולות להסבירו.

לפניי סיום , מקש להעביר אליכם מעט מידע ופרטים אינפורמטיבים  על  האי באלי . .

האי באלי מצוי בארכיפלג איי אינדונזיה

(המשכן למעלה מ-17,000 איים), בין האיים – ג’אווה (Java) ולומבוק (Lombok) 

הוא משתרע על פני שטח של 5,632 קמ”ר, כ-8 מעלות דרומית לקו המשווה,

 בין האוקיינוס השקט וים ג’אווה. 

בשל מיקומו הגיאוגרפי, זוכה האי לאקלים טרופי, עם שתי עונות בולטות – עונה יבשה (אפריל-נובמבר)

ועונה גשומה (דצמבר-מרץ) 

וטמפרטורה ממוצעת של כ-ºc28, לאורך כל השנה.

האי משכן כ-3,000,000 תושבים, רובם פזורים בכפרים קטנים.

כ-370,000 מתגוררים בעיר הבירה – דנפאסאר (Denpasar), שהיא גם הגדולה באי

העיר השנייה בגודלה היא סינגראג’ה(Singaraja), המצויה בצפון האי. 

שרשרת הרי געש פעילים חוצה את האי, הגבוה שבהם – גונונג אגונג (Gunung Agung) הקדוש,

המתנשא לגובה של 3,142 מ’, התפרץ לאחרונה בשנת 1963.

הקרקע הוולקנית והאקלים הנוח, המאפיינים את האי, הופכים אותו לפורה במיוחד, עם צמחייה טרופית מרשימה, פרחים ושפע של גידולים  (ביניהם – אורז, קפה, תה וטבק) וכן – מגוון עשיר של בעלי חיים, בהם למעלה מ-300 מיני ציפורים.

באלי, הוא המפורסם באיי אינדונזיה, אי הינדואי המשמר מסורות עבר ועשיר בתרבות, פולקלור ופולחן.

האי מעוטר ברכסי הרים געשיים, אגמים, 

חופים זהובים מפורצים, נחלים וגיאיות ונופים מעשי ידי אדם כ”מדרגות האלים”, טרסות אורז גבוהות,

מטעי תבלינים וקוקוס.

סוף דבר:

אנו כרגע 2-3 גולשים שמתכננים לטוס בתחילת מאי, 2016 ,בעוד כ-5 חודשים.

זוהי הזמנה לבני ה- 30 ומעלה להצטרף אלינו. בין אם אתם לבד או בין אם אתם  קבוצות של חברים , נא פנו אליי ואסדר לכם כניסה רכה ומסודרת לאי, איך ומה לעשות שם תעשו בכפוף לרצונותיכם, מגלישה ועד ראפטינג, מגלישה בתוך צינורות ועד טיולי הליכה לצד לוע של הרי געש, בין סשיינים מדליקים לחיי לילה בקוטה, או אולי בצלילות ביום וביקור בכפרי אומנים וטראסות אורז לקראת ערב, אני מציע לכם להצטרף ולראות חלק זה של העולם בשיא יופיו והוא למרגלותיכם, כל אחד מלך, ואתם אדונים לעצמכם, בהצלחה.

הזמנה לכל הקוראים:

 

טיוליי מיועדים לכל גולש/ת  בכל רמה ומין -מגיל 30 ומעלה.

תאריך הטיול הבא : 02/05/2016 

עדיף לצאת עמי אך מי שלא מסתדר לו התאריך ושרוצה לטוס בתאריך אחר סמוך , אני יכול לנסות ולסדר הכול  בכדי שיתלבש לכם על מה שמתאים לכם-במידה וזה בסמיכות.

מדובר בעוד  5 חודשים. בסה”כ 15 ימים-ניתן גם לקצר.

*המחיר הוא 4500$

 וזה כולל:

 

  1.        כרטיסי טיסה
  2.        וויזות וכל הרישומים
  3.        החתמת הדרכונים וכל התהליך בסינגפור-הליך מזורז שעולה כמה מאות דולרים.
  4.        בית מלון בדרגת 3 כוכבים עם ארוחת בוקר-2 גולשים בחדר ממוזג, נקי ונעים.
  5.         הכוונה וייעוץ שלי בכל מה שקשור להתנהלות באי באלי.
  6.        אם אוכל, כמו שעשיתי ב-5 השנים האחרונות אנסה לקדם הליך שבו שינוע הגלשנים-חינם.

 

**לכאלה שרוצים טיול ארוך יותר, קיים  סיכוי גדול שתהיה גם אופציה לטיול של 21 ימים במחיר של 5300$ .

התהליך, בשל נושא הזמנת הויזות מצריך זמן והינו יסודי ומתוכנן.

ולכן, לכל גולש באשר הוא, מתחיל, בינוני ומתקדם מוזמן להצטרף עוד היום לתאריך טיול זה.

אני משתדל לצאת לטיוליי הפרטיים לבאלי מספר פעמים בשנה .

בוא/י והיו חלק מצוות ישראלים, שאינם מכירים אחד את השני, היוצאים לטיול גלישה

מסוג אחר ושונה –לאי שיש בו את הגלים הטובים בעולם.

מי שבעניין, נא לצלצל או לשלוח מייל ואספק את כל המידע הדרוש לכם/ן.

 

שמעתי רבות על טיולי גלישה, כל טיול כבודו במקומו מונח, יש לי הערכה רבה לאוקיאנוסים באשר הם

ואין לי ספק שהמלדיבים, סרי לנקה, קוסטה ריקה קליפורניה, הוואי ועוד רבים אחרים הם ספוטים מדהימים,

אך אני בא ומציע אתר חדש, ייחודי, קשה לכניסה לישראלים, טיול שאולי הוא חלום לכמה מכם,  שילוב כול כך שלם שיש בבאלי, של גוף רוח ונפש.

בטיוליי במהלך השנים פגשתי בבאלי אלפי תיירים-גולשים, שהגיעו מכל המקומות המצוינים מעלה, וסיפרו לי על סגולותיו הבלתי מוסברים של האי הזה.

לדעתי אלו יהיו ימים יפים עבורכם, בכל מה שקשור לגלישה ובגדול התגשמות של חלום.

האי באלי אינדונזיה מספק תנאי גלישה לכל רמה גיל ומין, אך לא מדובר בטיול גלישה נטו.

מדובר בטיול שבו אתה מגשים ייעוד ומגלה מה באמת עושה לך טוב פנימה.

 

***זהו אינו טיול מאורגן, ולא תרגישו בו כבולים לאנשים או אליי.

 כל אחד יגלוש, יעשה , ויתנהל על פי רוחו ודעתו.

אני אהיה שם להעניק מניסיוני אם תחפצו לשמוע וללמוד על המקום.

 

אמצעי התקשרות עמי הם:

 

טלפון נייד: 050-5-60-67-67

או לשלוח מייל ל:                 drormangel@hotmail.com

הצטרפו לקבוצה שלי בפייסבוק ותהיו מעודכנים און ליין בכל ההתפתחויות:

http://www.facebook.com/groups/balisurf

לפרטים נוספים , תמונות, ממליצים, ועדכונים:

נא להיכנס לאתר הבית שלי –לחצו כאן

 

http://mangelbalitour.blogspot.co.il/

הסרטון הבא ממחיש בצורה ויזואלית את מה שאי אפשר לבטא במילים:

 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן