5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

מרוקו האקזוטית:

מרוקו האקזוטית:
 
מרוקו האקזוטית
 
ידיעה- קאי צור
מרוקו היא עוד תשובה נהדרת לכל הגולשים הישראלים, שמחפשים מקום נפלא ללכת ולגלוש בו, לקבל קצת אווירת שורשים, ולראות תרבות נהדרת לכל דבר…
מרוקו היא בין המדינות המוסלמיות המתקדמות והפתוחות ביותר. אין בה שלטון דתי או משהו דומה לזה, היחסמאוד חביב, חם ואוהב לכל תייר באשר יהיה ולגולשים הם חביבים במיוחד.

היום רוב הטיולים שיוצאים למרוקו הם טיולים מאורגנים, וזאת בגלל שרוב הישראלים שפוקדים את המדינה, מגיעים בעיקר לביקורי שורשים. רובם מבוגרים, וחלקם אולי ההורים שלכם, ( חבל שלא הצטרפתם).

גלישה במרוקו
 
אל מרוקו מגיעים קרוב 8 מיליון תיירים בשנה, מתוכם אולי מאה גולשים מישראל בלבד, וזאת כאשר במרוקו עדיין לא נראו גולשים מקומיים, מרבית הגולשים שאכן מבקרים, הם צעירים המגיעים מאמריקה, צרפת וספרד. הגולשים הישראלים עד התקופה האחרונה לאנמשכו ליעד זה בעיקר בגלל היות מרוקו ארץ איסלם ובהיות העדר סידור ויזה. לאחרונה התחילוגולשים רבים, לפקוד את חופי מדינת המדבר המושלמת הזאת ולהבין שבמרחק של 6 עד 8 שעות טיסה, ניתן לגלוש בשלמות, רק חבל שקצת קר.
גלישה:
מרוקו היא ללא ספק ארץ גלי הפויינט הימיני- נראה שהם בכל מקום, נשברים להם בשלמות, על כל קבוצת סלעים או שובר. הם נפוצים כמעט כמו “הביץ בריקים” בדרום מערב צרפת.
למרות ש”נפוץ” זו מילה שקצת מורידה מהאיכות, שהגלים האלה טומנים בתוכם!- מרוקו יושבת על הקצה הצפון מערבי של אפריקה וממוקמת בצורה מושלמת כדי לתפוס את הסוולים של האוקיינוס האטלנטי ונקודות הלחץ אטמוספרי הנמוך, שעוברות מידי שנה מעל אפריקה ויוצרות את הסוולים בים.
 
 
הפויינט Safi הוא אחד המפורסמים של מרוקוSAFI:
הפויינט Safi הוא אחד המפורסמים של מרוקו וממוקם ברצועת החוף של אגדיר ( לא ההמבורגר) והיא אולי הנקודה העמוסה ביותר במרוקו, אבל יש לזה סיבה מוצדקת, הגל ידוע בתור אחד הגלים המדהימים, עם לפחות דקה בכל רכיבה. הגל כל כך ארוך שלפעמים גולשים רבים מעדיפים להישאר למטה, ולתפוס את הגלים שם, מאשר לעלות ולריב עם שאר הגולשים ( מקסימום 10 במים ).
החודשים המומלצים לגלישה הם בין נובמבר למרץ, החורף הוא תמיד העונה המומלצת ביותר לגלישה במרוקו בכלל, הסוול שומר על גובה ועקביות כמעט ללא הפסקה בכל ימי החורף . 
באביב ובסתיו תמצאו לרוב תנאים דומים ופחות גולשים, אבל הכול תלוי במזל שלכם, בקיץ הים עלול להיות שטוח רוב הזמן, או ממש מבולגן עם רוחות של 50 קשר, מרוקו היא יעד לגלישת רוח בקייץ (אבל אתם יודעים מה אנחנו חושבים עליהם).
 

 

לכול אורך רצועת החוף של מרוקו ניתן למצוא פויינטים מבודדים ולגלות נקודות גלישה נסתרות, כשכל מה שצריך, כדי להגיע זה: להשכיר רכב. (עדיפות לרכב שטח4*4) לרוב תשתית הכבישים טובה, עלויות השכרת הרכבים זולות למדי בערים הגדולות, ומעט יותר יקרות בשאר המקומות.

התחבורה הציבורית במרוקו נוחה וידידותית למשתמש. למרחקים הגדולים ניתן לטוס או לנסוע באוטובוסים, ואילו על מנת להגיע ליעדים קרובים יותר, משתמשים בטרנזיות או בגרנד טקסי, שזה מוניות מרצדס.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן