5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

אינדונזיה-באלי-אפריל 2008-יומן מסע מאת דרור מנגל-פרק כ’.

אינדונזיה-באלי-אפריל 2008-יומן מסע מאת דרור מנגל-פרק כ’                           

לאתר הבית של דרור מנגל – לחצו כאן 

אני זוכר את הלילה השלישי לטיולנו בבהירות רבה, ואת ההרגשה הפנימית שלי והאינטואיציה החזקה שבישרו כי הימים הקרובים צפויים להיות מעניינים ומאתגרים. חיזוק לכך קיבלתי באותו לילה, עת שהינו כל חברי הקבוצה בלובי של המלון, חלק משוחחים על היום המגניב שהיה, חלק מהורהרים עם עיניים אדומות בגלל שעות גלישה מרובות, והרוב מתרכזים בצגי המחשב במלון צופים באתרי גלישה כגון:

www.magicseaweed.com     

www.windguru.com 

www.surfline.com   

     
     

האתרים הללו נותנים תחזית, מדויקת כמעט ובה נתונים חשובים מאד כדוגמת: גובה הסוול, כיוונו, הרוחות שינשבו בכל יום לפי חלוקה לשעות, התפתחותו עם צפי של 4 ימים קדימה, טבלאות של גאות ושפל, ואפילו הגבהים והטווחים בתוך כל יום נתון והשינויים בשעות מסוימות.

 

האתרים פרסמו נתונים מעודדים. אם עד כה גלשנו על 3- 4 פוט מקסימום, האינטרנט הראה כי הימים הקרובים צפויים להעלות גלים של עד 9 פוט. 

היה לי ברור כי גובה כזה יצריך אותי למחשבה תחילה, תכנון נכון, תוך כדי התחשבות בכל הפרמטרים שהאינטרנט

הראה. האינדיקטורים הצביעו על סוול דרום מזרחי, שיימשך מספר ימים, ובניגוד לארץ שהסוולים יורדים לאחר יומיים, הסוול הזה הראה תהליך של כניסה ושמירה על גובה ואף התעצמות לקראת הימים השלישי והרביעי.

לכאורה לכם כקוראים זה נשמע מעולה , ואף לרוב חברי הקבוצה זה היה נשמע יופי של סוול והנה כלם מקבלים את אינדונזיה האמיתית, ואת הגלים שלשמם הם נסעו, אך יחד עם זאת ידעתי  כי אליה וקוץ בה (דָּבָר טוֹב אוּלָם יֵשׁ בּוֹ קְצָת רַע.) 

כאמור בפרקים הקודמים ביומן המסע, עד כה די השתעשענו, וקבלת הפנים  שבה קיבל אותנו האוקיאנוס ההודי הייתה לפי הספר. בשלושת הימים שעברו ביקרנו ב-beach breaks שהיו קרובים למלון, נסענו ל-canggu שהוא ספוט המורכב מחול ,סלעיי לבה, וטיפה ריף חד, אבל לא הגענו עדיין למקומות המחייבים, מקומות אלה שבהם צריך לבצע מינימום של טעויות ולהיות החלטיים לגביי החתירה אל הגל, תפיסתו , ושמירה על רמת ריכוז גבוהה לאורך כל הסשיין.

מטיוליי השונים והישנים לבאלי, נזכרתי במראות ובתחושות של מה זה להיות במים כשהים עולה וכשגלים של 6-7-8-9 פוט נשברים לידך כאשר אתה יושב ב-shoulder  של הגל, רק לצפות בגודל הזה זה חתיכת קטע שלא בריא לכל לב, שלא נדבר עם נתקעת ב-inside   ואז אתה בבעיה חמורה. שוב עלו וצפו כל הזיכרונות  הללו של סט שנראה במרחקים, וכמה שאתה לא תחתור ותתאמץ בסופו של דבר אתה מקבל אותו על הראש, חוויה מחשלת ומעניינת מצד אחד, ומצד שני יכולה להיות מבחן של בדיקת הגבולות של כל אחד ואחד שעובר אותה.

היות ולטיוליי מגיעים אנשים ברמות גלישה שונות , חתכי גיל שונים, גולשים וגולשות, אנשים שמצויים ברמות כושר גופני שאינם שוות , עליי בכל יום נתון וזאת כמובן לפי תנאיי הים לעשות חישובים, שאינם מתמטים, אלה חישובים

שהעיקרון המנחה והמוביל שלהם  באיזה ספוט לאור נתוני המחשב, לאור צפייה מוקדמת שלי בבוקר שלפניי הנסיעה לחופים בחוף שליד המלון-בו אני רואה את הגובה הנשבר ב-beach break ולומד את  כיוון הרוח, ואז לוקח את מכלול הנתונים הללו מעבד אותם בראשי, ולוקח החלטה.

אין דבר שיותר חשוב לי מלמצוא את החוף שיהווה את המכנה המשותף לכל האנשים שבאים אתי לטיולים לבאלי.

סוג כזה של טיול, מצריך התחשבות בלתי רגילה של האחד ברעהו. לרצות חלק קטן של חברי הקבוצה, או אפילו חלק גדול של הקבוצה, אך לא את כל החברים בקבוצה , הוא משהו שאינו מספק אותי, ולכן אני עושה את

הכל בכדי להגיע לנקודת מקסימום של נהנים.

יחד עם זאת ועם כל הרצון האישי שלי,  איני קוסם ואיני שולט בתנאי הטבע, ולפעמיים גם לי זה לא לגמרי מצליח. זכורים לי סשיינים שבהם כל חברי הקבוצה, בזכות בחירה והמלצה שלי לאן  לנסוע לגלוש, גרמה ל-99% מחברי הקבוצה לסיפוק עצום, ואילו לאחד מהחבר’ה לא כל כך הלך, ואז במידת מה הרגשתי  שהנאתי האישית נפגמת.

אך גם לדבר זה השתדלתי למצוא את הפתרון, מאותה נקודה שבה הבחנתי כי אותו גולש/גולשת מתקשים או לא מתחברים, השתדלתי להיות ליד אותו אדם, לגלוש ביחד עם אותו גולש, וכמה שיותר לדרבן ולדחוף, והתוצאות בדרך כלל לא מאחרות לבוא. גלישה הוא ספורט אינדיבידואליסטי , אך יחד עם זאת רבים מהגולשים ניזונים מ-feedbacks   של גולשים שנמצאים אתם במים, ובמיוחד מתמלאים סיפוק מגולשים שיוצאים עמם לטיול שכזה לבאלי, ואחר כך יכולים להעביר ולהעלות חוויות אודות הסשיינים במלון, ולפניי השינה.

יותר ויותר חבר’ה התקבצו בלובי הקטן של המלון. הצעתי שנעבור לשפת הבריכה, ” נראה לי שיהיה יותר סבבה לשבת על כיסאות הנוח בבריכה, לשמוע מוזיקה ולשתות קצת וויסקי באוויר הפתוח” הצעתי, ואכן כך עשינו .

הדקות חלפו, הוויסקי שהביא דני, אחד מחברי הקבוצה נמזג לכל אחד שחפץ בו , השעה הייתה כבר קרוב ל-10 בלילה, והשילוב הזה של היום המקסים  שעבר עלינו, הידיעה כי עכשיו הולכים לעבור עלינו ימים מלאי גלים, האלכוהול שזרם בדמנו, והעובדה כי אנו נמצאים באחד המקומות האנרגטיים והחזקים בעולם, השפיעה לנו על התת מודע, ואת התוצאות של השפעה זו היה אפשר להבין לפי החיוך, המבע והמילים של כל אחד ואחד.

אני שנפגש את הגולשים/גולשות בארץ, מספר להם על באלי , על הרומן שלי עמה ועל עצמי, מופתע כל פעם מחדש מהשינויים שעוברים על האנשים תוך מספר ימים באי הקסום הזה. איני מדבר על שינויי אישיות, מהות, או אופי, אני מדבר על שינויים בטון הדיבור, בתדירות שבו מופיעים החיוכים, ובתהליך ההתקרבות הנוצר בין אנשים שלא הכירו לפניי מספר ימים, ועתה יכולים לדבר על דברים עם עומק ורגש.

התובנה המרכזית שהיא למעשה ההשראה לכל יומן המסע שכתבתי והיא זו שגרמה לי לחזור לאי הקסום הזה 15 פעמים עד כה  (מי ייתן ולא אפסיק הרגל נהדר זה)  היא זו שאין מדובר ביעד וטיול גלישה נטו, מדובר בריכוז מדהים של פלאי טבע בתוספת של אוכלוסייה אנושית נדירה ובשילוב של היסטוריה ותרבות שהשתמרה וכאילו שאינה מרפה מן האי גם בשלהי המאה ה-21 , חוויה ששינתה את חיי לבלי הכר, עד לשנת 2000 לא גלשתי בשום מקום אחר בעולם ולא נחשפתי לעוצמות כאלה אף כי טיילתי רבות מאז השחרור מהצבא…….

 

                     

 בהמשך הפרקים .

1. להיות ולגלוש עם מקצוענים במים, פרקו, טאג, ברוס, מאצ”דו, גורדי, cj , ועוד 
2. הכיבוש הישראלי של 
uluwatu Kuta reef חלום של גל. 
Padang .3 Padang השם והמיתוס. Nusa dua – הפייפ ליין של באלי.
4. השקיעות של באלי עם בירות ובחורות נדירות מכל העולם.
5.המטבחים הרב גוניים של באלי-יפני, איטלקי,אינדונזי, קוריאני, מרוקאי, הודי, ועוד……….

     

 הזמנה אישית לכל הגולשים והקוראים:

לכל גולש באשר הוא, מתחיל, בינוני ומתקדם אני מארגן קבוצות בכל חודשי השנה לבאלי.
בוא/י והיו חלק מצוות ישראלים , שאינם מכירים אחד את השני, היוצאים לטיול גלישה מסוג אחר ושונה –לאי  שיש בו את הגלים הטובים בעולם.
לא להתמהמה ולא לחשוב יותר מדי פשוט לצלצל או לשלוח מייל ואספק את כל המידע הדרוש לכם/ן.

***בימים אלה כשטיול למלדיבים עולה 3000$ ל-10 ימים, נראה לי שטיול לבאלי

במחיר של 4000$ ל-22 ימים שבו כלול כמעט הכל הוא הטיול האולטימטיבי.

אני רק יכול לומר מניסיון : אלו יהיו הימים הכי יפים שלכם בכל

מה שקשור לגלישה,ובגדול התגשמות של חלום.

נא לצלצל אליי כבר עכשיו לטלפון נייד: 0505606767

או לשלוח מייל ל: drormangel@hotmail.com

הטיול הבא : 29/09/2009 –יש סיכוי שתהיה סטייה בכמה ימים

לכאן או לכאן-ההרשמה פתוחה עדיין.
                               

בקרו באתר הבית שלי: http://mangelbalitour.blogspot.com/ /

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן