5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

אינדונזיה-באלי-אפריל 2008-יומן מסע מאת דרור מנגל-פרק כ


אינדונזיה-באלי-אפריל 2008-יומן מסע מאת דרור מנגל-פרק כ”ג.

אתר הבית של דרור מנגל – לחצו כאן

הנסיעה בכביש הראשי,הידוע בשמו המקומי,ה-by pass , הכביש שמחבר בין קוטה-סמניאק-קרובוקן, שהם האיזוריים היותר מרכזיים והידועים של באלי, לבין הבוקיט, שבו נמצאים כל החופים היותר מוערכים של האי, ומן הסתם גם היותר קשים לגלישה וצינוריים, הייתה הפעם הראשונה בכל הטיול שבה באמת הרגשתי את הדריכות והציפייה לקראת הבאות שבאה לידי ביטוי על פניהם של כל יושבי הרכב. הדרך שלעצמה מלווה במאות כלי רכב, מכוניות, משאיות, קטנועים. בצמתים כנהוג במדינות עולם שלישי, מראות קורעי לב. אמא, בת 20, ועליה תינוק בין כמה חודשים, עומדים בשמש הקופחת, דופקים על חלון המכונית ומבקשים כסף. בטיוליי הראשונים הייתי נותן כל פעם סכום סמלי, פעם דולר , פעם חצי דולר, אך עם חלוף הטיולים והשנים, ולאחר שהסבירו לי כי מדובר בתעשייה שלמה, של עבריינים אינדונזים, לרוב אנשים מהאי ג’אווה, שחוטפים או מאלצים את המסכנים האלה לעמוד בצמתים ולבקש כסף לכאורה עבור התינוק ההמזיע והמביט אלייך, ובפועל מה שקורה הוא, שאותם עבריינים לוקחים את הכסף אליהם, זורקים את האם והתינוק בבית עם עוד מפר אימהות , ומכריחים אותם לעשות כך מדי יום, הפסקתי לתת כסף, ומאז אני נותן דברים שיש לי בדרך כלל ברכב, דברים שאני יודע שישמשו את האומללים הללו, כגון: סנדוויץ’ , חטיפים, פירות , מים, או כל מזון אחר שיוכל ולו במעט, לחזק את חסרי המזל הללו , ואני מרגיש אף כי זה לא הדבר שלא ציפו, שהם אסירי תודה גם על המעט הזה.

פנייה חדה ימינה מה-by pass , הכביש הראשי, (המקביל לדרך איילון שלנו פה בישראל), במקדונלד המפורסם , ואנו מתחילים לשנות תפאורה וצמחייה. הבוקיט, האזור אליו פנינו מועדות, הוא אזור גבוה יותר מהאזור שממנו הגענו. ולפיכך היות ומדובר באזור המורכב מהרים נמוכים או גבעות גבוהות, עניין של סמנטיקה, מזג האוויר פחות לח שם והצמחייה שונה. אפילו המקומיים בעלי חזות שונה וסגנון אחר מאשר המרכז הכל כך מתוייר והמסחרי המצוי במרחק של 40 דקות משם.

בטיוליי באינדונזיה, כאשר אני נוסע עם קבוצה שיש בה כמה רכבים מאוד חשוב לשמור על קשר עין. פספוס אחד של פנייה, או רכב אחר או יותר שנכנסים בין הרכבים של חברי הקבוצה , יכול לשבש את מהלך כל הנסיעה. זו , בין השאר, אחת הסיבות, שעם הגעתי לבאלי , אני תמיד מציע לאנשים, לרכוש ב-10 דולר כרטיס sym-card מקומי , אחד כזה שתמיד נוכל להיות בקשר אחד עם השני, זה יעיל , זה זול, וזה נותן מענה לכל בעיה שעולה, מה גם ששיחות מהארץ- ולארץ, הרבה יותר זולות לאחר שרכשת את המספר המקומי. לא פעם קרה לי בטיוליי הראשונים, שאני נסעתי ברכב אחד, רכב אחר של הקבוצה נעלם לי ועדיין לא הייתי מצוייד בטלפון מקומי, וזה היה סיפור למצוא אחד את השני. היות וכל פנייה מובילה לכפר ולאזור אחר, לחצר אחרת, לכיוון אחר, והיות ובפעם הראשונה הכל נראה כל כך מסובך שם , אפילו הדרך חזרה לכביש הראשי ממנו באת, יכולה להיות לישראלים שכמוני שאינם בעלי אורינטציה טובה, למשימה לא פשוטה.(אף כי ביקרתי שם כ-20 פעמים) אז דמיינו כמה קשה זה להתמצא שם לישראלי המטייל שם לראשונה.

צלילי להקת הרוק הבריטית האגדית-clash עם הלהיט משנות ה-80 rock in the Kasbah התנגנו להם מתוך הספיקרים של הרכב. מין שיר כזה שתמיד יכניס אותי למין אטרף , לא משנה מה תהא הסיטואציה, אם אני בבר, במסיבה, אצל חבר או חברה ועל אחת כמה וכמה אם אני בבאלי-אינדונזיה-בדרך לחוף גלישה מלווה בגולשים ישראליים שאני עומד לפתוח בפניהם עולם חדש וקסום, עולם של כוח צבעים תנועה ופלאי טבע ובריאה. הדרך לחופים הנכספים, הכמיהה למראה הלובן הניבט כאשר גל נשבר הם משהו שהמילה הכתובה , ככל שהיא תהיה קרובה למציאות וחזקה, אינה יכולה להעביר לקורא עד הסוף, זוהי מגבלתם של המחשב והכתוב כי הרי כולנו יודעים כי החיים עצמם חזקים ונפלאים מהכל.

אין לי ספק שמשהו מיסטי חזק קורה לאדם המערבי בהגיעו לארכיפלג הזה הנקרא אינדונזיה, ובמיוחד עם הגיעו לאי באלי.

כאן אולי המקום להרחיב במעט לגביי האי והמקומיים, ולגביי האמרה/ סברה הגורסת שדברים קטנים באים באריזות קטנות. צפיפותם של הבאלינזים הביאם למצב שבו הם יצרו מעין גן עדן מהונדס, מרקם עדין ומעניין, שבו טרסות אורז משתלבות עם בתי הארחה ועסקים חופשיים, תעלות מים זורמות בצידי מקדשים באלינזים-הינדו, יערות טרופיים בצפון האי עם אקלים ותווי קרקע שונים לחלוטין מהמצוי רק 100 ק”מ דרומה, הרי געש פעילים , וגם כאלה שרדומים מזה שנים ומפתיעים אחת לכמה מאות שנים, חופים נפלאים ושונים אחד ממשנהו, אף כי לפעמיים המרחק בינהם יכול להיות מרחק הליכה של 5 דקות. הסיבה לכך לדעתי היא הדינמיקה האינסופית והכה עוצמתית של איתני הטבע הפעילים שם , שמשנה כל הזמן את טוואי הקרקע מתחת לפניי מי האוקיאנוס ההודי , ומעליו.

חיי המקומיים, השונים בתכלית מחיינו , המערביים, בנויים ממערך סוציולוגי מיוחד במינו, מערך הקשור קשר הדוק למבנה החברה הייחודי, ויסודותיה אותו הם פתחו במהלך אלפי השנים שעברו. חיי הקהילה והמשפחה הם ערך מקודש ועליון בחברה הבאלינזית. אדם אינו יכול לנתק את עצמו בהחלטה אישית מהם, כפי שקורה בעולמנו, שבו אנו אדונים לעצמנו, ויכולים לעשות החלטות של ניתוק מוחלט ממשפחתנו. מבנה החברה הבאלינזי היחודיי, הביא אותה להיקרא חברה הידראולית , המתארת חברה שחייה תלויים בחלוקת מים נכונה, זרימה והכרה ומודעות לכוחות הטבע. המקדש הוא לב הקהילה. שלבי מעבר רבים בחייו של כל אדם באלינזי, בין אם מדובר באשה או גבר, יצויינו דרך טקסים במקדש.

למעשה, כל באלינזי מבלה כשליש מחייו בפעילויות הקשורות לדת הבאלינזית ולחיי הקהילה – טקסים, הכנה לטקסים, אירועים דתיים וקהילתיים שונים וכו`. הדת ההינדו-באלינזית, מהווה חלק בלתי נפרד מחייו של כל אדם בבאלי. כל משפחה מחזיקה בביתה מקדש פרטי משלה, לכל כפר יש מקדש מרכזי משלו, ואפילו בשדות האורז מצויים מקדשים קטנים. המקדשים המקומיים עשויים אבן בזלתית מיוחדת ונוחה לגילוף, כשעיצובם ותכנונם נובעים ממסורת ארוכת שנים, תוך הקפדה על כללים אסתטיים ודתיים חשובים למדי.

עוד שיר ועוד שיר התנגן לו במכונית הממוזגת , החבר’ה היו כבר אש להיכנס למים. ככל שהתקרבנו לחוף balngan , חוף שהוא באמת, ואני איני אדם שיש לו נטיות להגזמות מופרזות, פה ושם אני נסחף, כיון שאני אמוציונלי, ואוהב את החיים, אבל זהו חוף שאין הרבה כמותו, לא בבאלי, לא באינדונזיה, ולא בעולם בכלל . זהו חוף שאם הגעת אליו ביום שהוא עובד במיטבו , מדובר בגלים הנשברים אך ורק שמאלה-left , אם הגעת אליו ביום שכזה, בכושר, מלא מוטיביציה וגלשת בו ב-med tide וכמובן שגם כיוון הסוול היה נכון, ופגע טוב בריף שמתחת, כי אחרי הכל גל מעולה הוא קומבינציה של כל כך הרבה פרמטרים , שמתחילים אומנם בטבע ובים, אך מושפעים בין השאר מהמצב הכללי של האדם , שילוב של מה שנקרא באנגלית state of mind ומצב אחזקת הגוף או תיחזוק הגוף שבו מצוי הגולש, והאם הוא “חם” שוב אשתמש באנגלית בכדי לתת הסבר יותר מדוייק למה התכוונתי כשכתבתי “חם” האם הוא ב-zone ואז כשבכל הפרמטרים הללו שציינתי גבוהים ומתחברים, ואתה מעל ממוצע של 8 בציון של מ-1-10 ברובם, אתה חווה שם חוויה של פעם בחיים.

בהמשך הפרקים באתר אינטרסרף .

1. לגלוש עם מקצוענים במים, פרקו, טאג, ברוס, מאצ”דו, גורדי, cj , ועוד 
2. הכיבוש הישראלי של uluwatu Kuta reef חלום של גל. 
3. Padang-padang השם והמיתוס.

Nusa-dua .4 הפייפ ליין של באלי.
4. השקיעות של באלי עם בירות ובחורות נדירות מכל העולם.
5.המטבחים הרב גוניים של באלי-יפני, איטלקי,אינדונזי, קוריאני, מרוקאי, הודי, ועוד……….

****הזמנה אישית לכל הגולשים והקוראים:

הטיולים הבאים מתוכננים לתקופה של סוף אוגוסט וספטמבר 2010

ההרשמה בעיצומה.

לכל גולש באשר הוא, מתחיל, בינוני ומתקדם אני מארגן קבוצות בכל חודשי השנה לבאלי.
בוא/י והיו חלק מצוות ישראלים , שאינם מכירים אחד את השני, היוצאים לטיול גלישה מסוג אחר ושונה –לאי שיש בו את הגלים הטובים בעולם.
לא להתמהמה ולא לחשוב יותר מדי פשוט לצלצל או לשלוח מייל ואספק את כל המידע הדרוש לכם/ן.

 

יש לי הערכה רבה לאוקיאנוסים באשר הם. אין לי ספק שהמלדיבים, סרי לנקה, קוסטה ריקה קליפורניה, הוואי ועוד רבים אחרים הם ספוטים מדהימים, אך אני בטוח שבאף אחד מהם לא תמצאו את השילוב הכל כך שלם שיש בבאלי, ואת זאת אני כותב לאחר שפגשתי בבאלי תיירים-גולשים, שהגיעו מכל המקומות המצוינים מעלה, וסיפרו לי על כך.

אני רק יכול לומר מניסיון :

אלו יהיו הימים הכי יפים שלכם בכל מה שקשור לגלישה,ובגדול התגשמות של חלום.

 

האי באלי אינדונזיה מספק תנאי גלישה לכל רמה גיל ומין. אך לא מדובר בטיול גלישה נטו.

מדובר בטיול שבו אתה מגשים ייעוד ומגלה מה באמת עושה לך טוב פנימה.

 

נא לצלצל אליי כבר עכשיו לטלפון נייד: 0505606767

או לשלוח מייל ל: drormangel@hotmail.com

בין התאריכים 10/05/10-10/06/10 אמצא בבאלי, כך שהכי טוב לשלוח מייל.

הצטרפו לקבוצה שלי בפייסבוק ותהיו מעודכנים און ליין


http://www.facebook.com/group.php?gid=49282111055&ref=mf

עוד פרטים באתר הבית שלי:

 

 

http://mangelbalitour.blogspot.com/

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן