5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

Blitz Pro Netanya תחרות שלישית בסבב ISA 2007

Blitz Pro Netanya תחרות שלישית בסבב ISA 2007

יום שני, שביעי של פסח ה 9.4.07 התקיימה בחוף קונטיקי בנתניה התחרות השלישית בסבב ארגון גולשי הגלים בישראל.


ים וגלים זה תמיד אטרקציה ואם מוסיפים לזה את אווירת החג ואת טובי הגולשים והגולשות בישראל בשילוב אווירת חג הפסח האחרון, שבניגוד לפורים היבש שעבר אותנו, אופיין בימי גלישה ברוכים ומבורכים – אין ספק שהייתה זו אחת מן האטרקציות הגדולות ביותר של החג.

אחד הימים האלה היה ביום שני בו התקיימה התחרות BLITZ PRO. אין זו התחרות הראשונה שנערכת בנתניה בכלל ובחוף קונטיקי בפרט המתחרים הרבים שלקחו חלק בתחרות מכירים את תנאי הגלישה בחוף והתחרו אחד נגד השני ומול תנאי הים במטרה לתפוס את שני הגלים הטובים ביותר בכל מקצה.
הרבה ביצועים מכל הצבעים והמינים נראו בתחרות, אופדליפים, פלווטרים, ריחופים באוויר ושאר טריקים שונים מעל המים – עם כל הביצועים האלה זה לא מפתיע שמבחינת חוויה לקהל הרב שהתאסף במשך כל היום הייתה זו תחרות מעניינת במיוחד. ראויים לשבח כל גולשי ה OPEN, הקטגוריה החמה של כל תחרות שהתעלו על עצמם ונתנו פייט ושואוו מרהיבים.

אם בעבר במשך כל השנה התקיימו רק כשלוש תחרויות סבב, כעת כשאנחנו עדיין בחודש אפריל שלוש תחרות מאחורינו, ויש עוד הרבה הפתעות, תחרויות ופעילויות, והרבה חברים פועלים, חלקם מאחורי הקלעים, לקידום הספורט והענף ומהדורות החדשות ושאר תוכניות האירוח בערוצים השונים מסקרים את ספורט גלישת הגלים אין ספק שספורט גלישת הגלים גולש בכיוון הנכון.

לאלה שפספסו להלן סיקור קצר
התחרות נפתחה עם מקצה שמינית גמר בוגרים. שכטבעם ניפו מחצית מהגולשים אבל הוכיחו שהרבה גולשים עשו היטב את שיעורי הבית שלהם ובאו רעבים מאוד עובדה שהורגשה היטב במים וכמובן בחוף, כשלחברה שעולים את המקצים לא היו חיים קלים, שום דבר לא מובן מאיליו ומי שנרדם ולא שחט פשוט לא המשיך לשלב הבא.
לאחר מקצי שמינית הגמר נכנסה רוח חזקה היה חשש, שהופרך, שהים ירד והוחלט להמשיך לסיבובי רבעי הגמר. שם נפגשו 16 הגולשים ששרדו את שלבי המוקדמות וכל מקצה היה גמר בפני עצמו. גם כאן הורגש המאמץ הרב שנדרש מהמתחרים ומי שלא חיבר עד הסוף, או שפשוט חבריו חיברו טוב ממנו אם זה בגלל ביש המזל או רמת הגלישה פשוט לא עלה. כך יצא שאודי גואטה החדרתי ביחד עם טל מימון מנתניה ורונן רז מראשון לציון עזבו אותנו בשלב רבע הגמר. לאחר עוד כמה מקצים הצטרפו אליהם יקירי BLITZ חלק מהגולשים הנמנים ב TEAM LOST אלי חזות ירום הודו ויניב בלנגה, כשמלווה אותם החייל האמיץ אלון ספטל, ומשה פרץ הספורטאי הנערץ, נועל את החבורה.

לפני חצאי הגמר קיבלו הבוגרים הפסקת צהרים ארוכה במטרה שיספיקו לאכול ולנוח מעט לפני תחילתם של מקצי החצאים הקשים. בין לבין נכנסו שאר הקטגוריות של הנוער עד 18, הנשים והנערים עד גילאי 16. בכל שלושת הקטגוריות ההרשמה התמלאה מהר מאוד וכולן התחילו במקצי רבעי גמר, מה שהותיר כמה שאננים ומתלבטים ללא מקום בתחרות – להבא להגיע ולהחליט מוקדם!.

נתניה ידוע כמעוזם של גולשי הבוגי אך משום מה נראה כי חלק מגולשי הבוגי בעיר התחילו להתפנק יתר על המידה ובחרו ברגע האחרון, בהחלטה לא ספורטיבית ולא מקצועית שלא להתחרות וחבל.

בסיומו של יום לאחר מקצים מותחים וצמודים והפגנת רמת גלישה גבוהה במיוחד וניצול כל שובל מים נקבעו התוצאות כלהלן
בוגרים
1. אביב ואקנין, שהניצחון חיזק את מעמדו והוא מוביל את הדירוג המצטבר
2. יעקב גבאי, שלישי בדרוג המצטבר
3. יוני ידיד, שני בדרוג המצטבר
4. קובי מנצור, בשל חסך בתחרות אחת מדורג במקום השמיני במצטבר
 
נוער עד 18
עומר לוין, המדורג ראשון
טל חזן, מדורג שני
בן ראובני, מדורג שמיני בדרוג המצטבר
גל אסרף, מדורג רביעי בדרוג המצטבר
 
נשים
שלי לימור, מדורגת שלישית בדרוג המצטבר
מעיין סלמה, חמישית בדרוג המצטבר
שלי לביא, מובילת הטבלה
ספיר פרידמן, מדורגת במקום ה- 11
 
נערים
גיל קרן
יוני סעדון
לירון עמרני
ויקי וענונו

רוב תודות לצוות השופטים הבכיר של ארגון גולש הגלים בישראל מאיר רענן, בן צרפתי, יקיר אברהמי, שי אילוז ורפי ימין על העבודה המקצועית, הסבלנות וקור הרוח שהפגינו. לאייל וציון רוקח בעלי ומנהלי הביץ האוס – Beach House שבנתניה המייצרים ומשוקים את גלשני BLITZ, LOST ו HIC. לגולש והאמן גיל אדמוני על תמונות עבודת היד שהכין לזוכים. לציון שדה ועודד סמטינג ממחלקת החופים בעיריית נתניה ולגולשים הרבים שלקחו חלק בתחרות.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן