5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

Billabong XXL Big Wave Award

ענקי עולם הגלישה זוכים לכבוד בטקס ה-Billabong XXL Big Wave Award

 

הגלדיאטורים של עולם הגלישה התקבצו השבוע (18/4) בקליפורניה, בטקס הענקת הפרסים לגולשים שרכבו על הגלים הגבוהים ביותר בעולם ב-12 החודשים האחרונים. טקס ה-Billabong XXL Big Wave Award מתקיים זו השנה התשיעית ברציפות ונחשב ל”אוסקר” של עולם הגלישה. פאנל של כ-250 מומחים מעולם הגלישה ביניהם גולשי עבר אגדיים ודמויות מפתח בעולם הגלישה, קבעו בהצבעה מי הם הזוכים הגדולים של שנת 2008-9. המועמדים היגיעו מכל קצוות הגלובוס: צ’ילה, אירופה, דרום אמריקה, אוסטרליה, מקסיקו, קליפורניה, פולינזיה ועוד.

גרג לונג (26) מקליפורניה, זכה לכבוד עצום כשזכה בפרס של 50,000 דולר על ניצחון בקטגוריית “גל השנה”. לונג רכב על גל עצום ב-26 ליולי 2008 , בשבירה בשם דנג’נס בדרום אפריקה, בזמן תחרות גלי ענק של רד בול. בניגוד לשאר המתחרים בקטגוריה שנכנסו אל הגלים בעזרת משיכה של אופנוע ים (TOW IN), חתר לונג אל הגל בכוחות עצמו והצליח להשתחל לתוך צינור עצום ממנו יצא ב”יריקה” עצבנית.
לונג: “אני שמח שניצחתי בתחרות בגל אליו חתרתי בידיי. כל גולשי הגלים הגבוהים יסכימו שזוהי הדרך הקשה מבין השתיים”. לונג המשיך: “לתפוס גל ענק בכוחות עצמך זוהי הרגשה בלתי יאומנת”.
לונג לקח השנה את תואר ה-XXL החמישי שלו בקריירה, לאחר שזכה בשנים קודמות בגל הגבוה בשנת 06/07, גל הגבוה בחתירה ב-07/08 ופעמיים בפרס ההופעה הטובה ביותר 07/08 ו-03/04.
“אני מרגיש נהדר, כשאנחנו שם במים, התחרות זה הדבר האחרון עליו חושבים. אנחנו שם בגלל שאנו אוהבים גלים גדולים”, הוסיף ואמר גרג לונג.

בקטגוריית הגל הגבוה בחתירה, זכה גולש נוסף מקליפורניה, דרק דנפי, שחתר לגל עצום ב-30 לנובמבר במווריק, קליפורניה. “היום ההוא במווריק היה היום הטוב בחיי. אני מרגיש כבוד גדול להיות חלק מרשימת הזוכים”, אמר דרק כשקיבל את הפרס.

גראנט “טוויגי” בייקר (35) מדר”אפ, אשר ידוע בשיגעון שלו לגלי ענק, זכה השנה בשתיים מהקטגוריות החשובות ביותר: הגל הגדול של השנה וההופעה הכללית הטובה ביותר של השנה.
“טוויגי” לוקח איתו את שני התארים הללו לאחר שהיה מועמד במשך כל השנים של ה-XXL ולעולם לא זכה בתואר. “כשמסתכלים לתוך העיניים שלי אפשר לראות שאני די נרגש מהזכייה. הניצחון הוא לא רק בשבילי אלא גם בשביל משפחתי ובשביל כל סצנת הגלישה בדר”אפ”, אמר בייקר שגלש על גל של 61 פוט (20 מטר !!!) בטפלברג, דר”אפ. על הזכייה של טוויגי בשתי הקטגוריות, הוענק לו צ’ק נכבד של 20,000 דולר.

בקטגוריית הצינור המפלצתי של השנה, זכה מארק הילי מהוואי (28), על צינור חולני ביותר שנשאב מתחת לפני הים, איפשהו בצפון מערב האוקיינוס השקט, בשבירה בשם Yeti. הצינור של הילי זיכה אותו ב-5000 דולר. 
בקטגוריית הנשים, הייתה זו מאיה גאביירה בת ה-22 מברזיל, שקטפה בשנה השלישית ברציפות את התואר על ההופעה הכללית הטובה ביותר בנשים. מאיה רדפה אחרי סוולים בכל העולם עם שותפה קרלוס בורלה, וע”י כך דחפה את הגבולות של גלישת גלי ענק למקומות חדשים.
“למרות שזה התואר השלישי שלי, אני עדיין נרגשת ומתרגשת להיות כאן. ההצבעות של מיטב הגולשים בעולם והזכייה שלי חשובים לי מאוד”, אמרה מאיה לאחר שקיבלה את התואר.

את קטגוריית ה-Wipeout (התרסקות) של השנה ניצח בכבוד הגולש המנוסה רוס קלארק ג’ונס עם גל שכמעט סיים את חייו בטזמניה, אוסטרליה – חובה לראות כדי להאמין….
לצפייה בכל המנצחים כנסו ל- http://www.billabongxxl.com/winners/index.html


הנה התוצאות המלאות של טקס 
BILLABONG XXL :

BILLABONG XXL RIDE OF THE YEAR AWARD

WINNER $50,000: Greg Long (San Clemente, California, USA) at Dungeons, South Africa on July 26, 2008 ($5,000 Video by Fixerfilm/RedBull BWA)

SECOND $5,000: Ryan Hipwood (Gold Coast, Australia) at Shipstern Bluff, Tasmania on October 11, 2008. (Video by Tim Bonython)

THIRD $1500: James Holmer-Cross (Hobart, Tasmania, Australia) at Shipstern Bluff, Tasmania on October 11, 2008. (Video by Dave Otto)

FOURTH $1500: Garrett McNamara (Sunset Beach, Hawaii, USA) at Teahupoo, Tahiti on April 8, 2008 (Video by Simon Saffigna)

FIFTH $1500: Brian Conley (San Diego, California) at Boca Grande, Mexico on October 22, 2008. (Video by Brian Conley)

BILLABONG XXL BIGGEST WAVE AWARD
(Surfer prize $15,000 and a Honda Aquatrax watercraft with HSA sled – Photo/video prize $4,000)
Grant Baker (Durban, South Africa) at Tafelberg Reef, South Africa on August 9, 2008.
(Photo by Brenton Geach)

MONSTER PADDLE AWARD
(Surfer prize $15,000 – Photo/video prize $4,000)
Derek Dunfee (San Diego, California, USA) at Maverick’s, California on November 30, 2008.
(Photo by Fred Pompermayer)

MONSTER TUBE PHOTO AWARD NOMINEES
(Surfer prize $5,000 – Photography prize $2,000)
Mark Healey (Sunset Beach, Hawaii, USA) at Yeti, Oregon on September 24, 2008.
(Photo by Jason Murray)

BEST MALE OVERALL PERFORMANCE AWARD
(Surfer prize $5,000)
Grant Baker (Durban, South Africa)

BILLABONG GIRLS BEST PERFORMANCE AWARD
(Surfer prize $5,000)
Maya Gabeira (Rio de Janeiro, Brazil)

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן