5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

עדי גלוסקא מנצח ה-Billabong Up North, בחוף סוקולוב נהריה

עדי גלוסקא מנצח ה-Billabong Up North, בחוף סוקולוב נהריה

 

עדי גלוסקא.jpg 

נכתב ע”י: מאיה דאובר ועידן קורצמן.

איזה יום שבת יפיפה היה אתמול בחוף סוקולוב נהריה! 
שמש בלי סוף, קהל מכל הארץ (כ-1000 איש עברו בחוף), גלים נקיים של 50-70 ס”מ (2-3 Ft ) ומנצח אחד גדול – עדי גלוסקא (34) מת”א.

לאחר שבועיים של המתנה הוחלט לקיים את התחרות ביום שבת קיצי לחלוטין עם גלים שמיועדים יותר לשחיטה ופחות לצינורות. האות ניתן ועשרות גולשים מכל רחבי הארץ החלו לעשות דרכם צפונה.

מוקדמות
בשעה 9:30 בבוקר, החלו 2 מקצי המוקדמות. ברק כהן, משה פרץ, יוני סעדון ובן ראובני הצליחו לגבור על גולשים מנוסים כמו יונתן יעקבוביץ’, רן רז ועידו דראל, בכדי לעלות לשמינית הגמר באירוע המרכזי.
אירוע מרכזי 
לאורך היום תנאי הגאות והשפל המשתנים השפיעו על מבנה שבירת הגל וגרמו למתחרים שבמים לחפש אחר השבירה הטובה ביותר שתאפשר להם לבטא את מלוא פוטנציאל הגלישה שלהם.
אחת ההפתעות של היום הייתה נפילתו המוקדמת של אביב ואקנין, אלוף ישראל, כבר בשלב שמינית הגמר. את הצינור היחידי של היום הצליח לקדוח גיל זילכה בשלב שמינית הגמר, כשהוא מקבל ניקוד גבוה מצוות השופטים.
רבעי הגמר
במקצה הראשון גלשו ראש בראש גיל זילכה המוכשר מנתניה וברק כהן הצעיר והנחוש מאשקלון אך לאחר 20 דק’ של מקצה היה זה גיל שנחת בחצי הגמר.
במקצה השני היה זה קרב של אשדודים שהתארחו מול עמדת השיפוט: יעקב גבאי ומשה פרץ,שני גולשים חזקים במיוחד שגלשו ממש טוב לאורך כל היום,בסוף המקצה יעקב גבאי המשיך הישר למקצה חצי הגמר השני. 
במקצה השלישי נכנסו למים שני גולשים מתל-אביב: עדי גלוסקא הגולש המקצועי והמנוסה -אלוף ישראל לשעבר ובן ראובני הצעיר עם העתיד המבטיח. בסיום המקצה היה זה עדי שתפש את מקומו בחצי הגמר.
אחרונים חביבים לסיבוב זה היו צחי יקיר השוחט מחיפה ויוני קליין שחזר מעוד סיבוב בגלים המושלמים של אוסטרליה. בסוף המקצה היה זה יוני שהעפיל לחצי הגמר.
חצאי הגמר
בטיילת של סוקולוב עשרות צופים ועוברי אורח עודדו את הגולשים שבמים, הים עדיין עבד טוב ומקצי חצי הגמר החלו. גיל זילכה ועדי גלוסקא נכנסו ראשונים ומיד לאחריהם קפצו מהסלעים למים יעקב גבאי ויוני קליין. גלוסקא העפיל די בקלילות לגמר על פני זילכה הנתנייתי. לעומת זאת המקצה השני הכיל קצת דרמה כשיוני ויעקב נותנים בראש עם גלים טובים ותוצאות צמודות. לאחר שכלול הנקודות, התברר כי יוני ניצח בהפרש ממש קטן…
Expression Session של הצעירים המקומיים
לקראת הגמר, התקיים מקצה ראווה בו השתתפו כ-7 גולשים צעירים מקומיים למקצה ראווה ועשו הרבה כבוד לקהילת הגולשים המקומית בניצוחו של המאסטר המקומי יניב מייקין. 
דור טוהר המקומי הפגין יכולת מצוינת וזכה בשעון NIXON .
גמר
קרב בין גלוסקא הוותיק, אלוף ישראל 10 פעמים לבין יוני קליין הצעיר שרוצה לקחת את התואר לראשונה. כבר בתחילת הגמר של 30 דקות, נראה היה כי גלוסקא מוצא את הקצב ומותיר את יוני מאחוריו עד לסיום. גלוסקא חיבר כמה גלים יפים עד לחוף שהעניקו לו יתרון ברור ומשמעותי.
מספר דקות לאחר סיום מקצה הגמר התכנסו כל הגולשים והקהל ברחבת הדשא ושם הוכתר הזוכה המאושר של היום – עדי גלוסקא שהפגין יכולות גלישה מצוינות לאורך כל היום וזכה בפרס כספי של 4000 ₪ . יריבו למקצה,יוני קליין לא נראה מאוכזב עם המקום השני ועם הפרס הכספי בסכום של 2000 ₪ .

המנצח עדי גלוסקא.jpg מקום שני יוני קליין.jpg

לאחר סיום התחרות התכנסו הגולשים והמארגנים לברביקיו ובירות שארגן צוות “בילי האוס”. 
ארגון גולשי הגלים בישראל ISA היה אחראי על השיפוט המקצועי והממוקד לאורך כל היום.
צוות השיפוט כלל:
שופטים: רפי ימין, גארי ניסלמן, תום קוק ובן צרפתי כשופט ראשי כאשר אליהם הצטרף לשפוט עידו דר אל שתרם מזמנו לאחר המקצה בו השתתף. 

ניהול שוטף ,ארגון וריכוז ניקוד ומקצים:מאיה דאובר. 

רישום משתתפים לארגון חלוקת ליקרות ותמיכה בשטח:מני וונטורה ודן מסיקה.

תודה מיוחדת לעיריית נהרייה, ובפרט למשה שיטרית ממחלקת הספורט שעזר רבות לקיום התחרות.
להתראות בשנה הבאה בתחרות ה-Billabong Up North

לצפייה בגלריית התמונות המתחרות לחצו כאן

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן