5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

עדי גלוסקא מנצח את ה Billabong Pro Tel-Aviv

עדי גלוסקא מנצח את ה Billabong Pro Tel-Aviv

_MG_2319 (Custom).JPGביום ראשון 07325 נערכה התחרות בילבונג פרו ישראל, בחוף הילטון בתל אביב, התחרות שלא נערכה כבר כמה שנים, היתה גולת הכותרת התל אביבית, וגם אחד מארועי הגלישה הטובים בסבב ה- ISA סבב הגלישה הישראלי המקצועי.
חוף הילטון הוא ללא ספק אחד החופים המפורסמים בארץ,במידה ויש מקום שאפשר להגיד שהתפתחה בו הגלישה הישראלית, הרי זה שם.
כל הגולשים בארץ מכירים את השבירה הימנית החזקה ויודעים שבכל סוול ברמה גבוה ניתן למצוא שם את הצינורות הטובים ביותר, וזה לא שהצד השמאלי מאכזב.

התחרות שנדחתה ביום אחד מיום שבת הפתיעה את כולם לטובה, הסוול בשעה 7:30 בבוקר יום ראשון היה מדהים, קירות של גלים הפציצו בין שני השוברים והיה נראה שאף אחד לא יכל לצפות לתנאים מושלמים יותר לתחרות יוקרתית כזו.
כבר על הבוקר המתחרים שהגיעו מוקדם נתנו עבודה במים וחיפשו את הסט המושלם, בזמן שמארגני התחרות עשו סידורים אחרונים לקראת הצפירה הראשונה.
לאנשי הג’וגינג על הטיילת כל ההכנות באמת נראו לא שגרתיות אבל גולשים כמוני, שלצערי באו לסקר את האירוע זה היה נראה התחלה מעולה.

גלוסקא (Custom).JPGבשעה 9:30 יצאו לדרך המקצים הראשונים של הקטגוריה הפתוחה {open} המקצים המרכזיים של היום,לתחרות הגיעו מיטב הגולשים, בינהם,עדי גולסקא מנאות אפקה, קובי מנצור מבת ים, עומר לווין ממושב שדה חמד, אביב ועקנין מהרצליה, שי גואטה מיפו צחי יקיר מחיפה, יוני ידיד הרצליה ועוד רבים וטובים.
הסוול החזק שלא נראה שהתכונן להירגע בזמן הקרוב באמת שעשה את התחרות, עדי גלוסקא {Team Billabong }ללא ספק אחד הגולשים המיוחדים ביותרשהסבב הישראלי פגש אי פעם, אלוף ישראל 10 פעמים, שחזר להתחרות אחרי תקופה ארוכה ניצח את התחרות, אבל המתחרים האחרים לא היו הרבה מאחריו.
גולסקא שגם ניצח את התחרות בהילטון לפני שנתיים,אמר “מבחינתי התחרות בהילטון זה ביקור זמני בסבב, בשנתיים האחרונות אני מתרכז בפרויקטים צילומים בחו”ל,” אמר גלוסקא. “באתי ממקום של לקחת חלק באירוע שאני מצפה להנות ממנו ולא חשבתי מעבר לזה על משמעויות נוספות, זה ברור שרציתי לנצח את התחרות, אבל מתוך המקום של הכיף והחוויה.”

בגמר הגברים OPEN, המקצה המרכזי של היום, ללא ספק ענה על כל הציפיות. ים סוליד עם התקפות של כמעט מטר וארבעה גולשים “רעבים”. גלוסקא המנוסה, ועקנין אלוף ישראל, מנצור מנצח התחרות האחרונה בג’סר והפתעת היום, עומר לוין שהתחרה גם בנוער. הגמר היה צמוד ביותר עד הסיום, שמעתי כל מיני לחשושים על החוף, שזה חושב שגלוסקא ניצח ואחר שקובי, מישהו אמר שלדעתו עומר הפתיע ושאביב היה הכי טוב. השופטים שעבדו קשה לאורך כל היום החליטו שגלוסקא הוא המנצח שגם מרוויח 4,000 ₪. קובי שהיה ענק לאורך כל היום סיים שני, עומר שעושה חייל בחו”ל עשה התקדמות אדירה בגלישה והמקום השלישי בגמר כלל לא מפתיע, אביב שהשיג ברבע הגמר את אחד הגלים הכי טובים של התחרות סיים רביעי.

ואקנין מפציץ (Custom).JPGעומר לווין Team Intersurf שהתחרה בשתי מקצים, בוגרים פתוח וג’וניור, התרוצץ ממקצה למקצה ללא הפסקה ובמים זה היה נראה רק לטובה.
עומר לווין אחד הגולשים הכי מבטיחים בגלישה הישראלית, חזר רק מלפני כמה ימים ישר לתחרות בהילטון, מהגולדקוסט שבאוסטרליה,עומר שהתאמן בצד השני של העולם עם הגולשים הטובים ביותר ואפשר להגיד ללא צל של ספק, שכולנו ראינו את הכישורים המעולים שלו כבר מהמקצה הראשון.
עומר לקח את המקום הראשון במקצה הג’וניור ללא בעיה של ממש והפגין גלישה מרהיבה גם במקצה הבוגרים, שבו גבר על כמה מהגולשים הטובים בארץ ולקח את המקום השלישי הראוי לו.
” כבר הרבה זמן אני עובד קשה בשביל להגיע ומשקיע המון כדי להתקדם, אני מבסוט שהכל התנקז ליופ גלישה מעולה בהילטון ושהגוף לא בגד בי אחרי שמונה מקצים”- אמר עומר בסוף התחרות.
שי גואטה Team Intersurf ו-Audio היה ללא ספק אחד הגולשים שהראו הרבה מאוד, גואטה שבדרך כלל מוכר יותר בתור גולש פרי סטייל,ומי שמכיר אותו מחופי תל אביב יודע שיש לצפות מימנו יותר זמן אוויר מזמן מים.
“היתה תחרות מוצלחת מאוד מבחינת גלים מתחרים קהל ובכלל אנשי ים וגלישה, המקצה הראשון שלי היה מול קובי מנצור ויניב בלנגה,היה קשה מאוד שנהם גולשים ברמה גבוה, השתדלתי לתת את המרב מעצמי, לצערי היה חסר לי גל אחד בחצי גמר מה שמנע מימני להמשיך- אמר שי.

קובי מנצור (Custom).JPGמיה דאובר אלופת ישראל המיתולוגית מזה הרבה שנים, הפגינה גלישה מרהיבה בכל מקצי הנשים ולקחה ללא את המקום הראשון הראוי לה, איתה במקצה היו עוד כמה מגולשות הגלים הטובות בארץ, שלי לימור Team Intersurf מירושלים הפגינה גם גלישה מרהיבה כיאה לגולשת מעיר הקודש.

אבל ללא ספק זו היתה התחרות הטובה ביותר מזה זמן מה בסבב הישראלי- כל הכבוד ל”בילבונג” באמת עשו עבודה מעולה, חילקו המון דוריטוס לכל הילדים המגניבים, הביעו אחלה של דיג’י ובכלל הרימו אירוע רציני כמו שצריך בגלישה.
 

 

פודיום (Custom).JPGכ 70 גולשים הגיעו להתחרות ב Billabong Pro Tel-Aviv בחמש קטגוריות שונות. תוצאות:
גברים OPEN
1. עדי גלוסקא – 4,000 ₪
2. קובי מנצור – 2,000 ₪
3. עומר לוין – 1,000 ₪
4. אביב ואקנין – 1,000 ₪

נשים OPEN
1. מיה דאובר – 1,000 ₪
2. שלי לימור
3. טל ספורטה
4. נירית הראל

נוער עד 18
1. עומר לוין – 1,000 ₪
2. טל חזן
3. יוני סעדון
4. ברק כהן

סניורס
1. עדי גלוסקא
2. ברק בן שמחון
3. עופר “סיהורס” מנו
4. שלי מלכה

לונגבורד
1. עופר זרמתי
2. ארז חן
3. אמיר סלע
4. עוז גולדברג

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן