5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

Billabong Pro Tahiti 08

Billabong Pro Tahiti 08
 Billabong Pro Tahiti 08
 
ידיעה- עידן קורצמן
השנה, יחד עם חגיגות יום הולדתה ה-60 של מדינת ישראל, נוכל כולנו לנפנף את המנגל ולצפות בתחרות הגלישה החשובה בתבל, Billabong Pro Tahiti, בזמן שנציגנו מור מלוקה ישדר את המקצים בעברית רהוטה !!! מי היה מאמין? ישראל על מפת הגלישה העולמית, זוהי השנה השנייה ברציפות בה משודרת התחרות בשידור חי בעברית.
לאחר שנסתיימו מוקדמות ה- Von Zipper Trials, בהם ג’יימי א’ובריאן הראה לכולם כיצד עומדים casual בתוך צינורות ענק, אנו יותר ממוכנים לקראת האירוע המרכזי. לרגל האירוע המיוחד ערכנו ראיון עם הבן אדם שחי את החלום הטרופי הרטוב ביותר, מר מור מלוקה.
 
 
מור מלוכההי מור, מה מעשיך בטהיטי ואיך הגעת לתפקיד השדרן הלאומי מטהיטי מזה שנתיים ברציפות?
בשנה שעברה אחרי טיול באוסטרליה הגעתי לטהיטי יחד עם ארוסתי, והינה, שהיא בעצם מטהיטי. אחרי שיצא לי להכיר את החבר’ה של בילבונג באוסטרליה מקרוב, יחד עם בילבונג ישראל, העלנו את הרעיון לשדר בעברית את התחרות מטיהופו בתקופת הטיול שלי בטהיטי וככה הרצנו את זה. השנה כל הסיפור שונה לגמרי. הגעתי לטהיטי יחד עם והינה בכדי להתמקם ולחיות פה. אחרי חצי שנה שחיינו בדנמרק, החיים הובילו אותנו בחזרה לטהיטי ובקרוב תיוולד לנו ילדה ונראה לי רעיון לא רע בכלל לגדל פה ילדים. בשבילי זה חלום לגור במקום כזה. שהגעתי לפה מיד עלה הרעיון של השידור החי פעם נוספת, ואני מקווה להפוך את זה למסורת… זה לא סוד שאלפי גולשים בישראל יושבים וצופים בשידור חי בסבב העולמי כבר הרבה שנים. גם לנו מגיע לשדר בעברית.
 
האם יצא לך להיכנס למים ב’טיהופו’ ? עד כמה היית מושך את הגבול שם? אילו גלשנים אתה גולש שם?
גלשתי בטיהופו בשנה שעברה בגלים של מטר, אחרי שניסיתי כמה גלים כבדים על ריפ רדוד באיים השונים של הפולינזיה, ועדיין לא היה קל בכלל. גם בגובה של מטר אחד בלבד הגל שואב את הזנב של הגלשן וצריך להיות זריז ולא להסס. עדיין לא יצא לי לגלוש בגלים מסיביים יותר בטיהופו, זה משהו שלא בא ביום אחד וצריך לעבוד על זה. אגיע לשם השנה כמה ימים לפני התחרות ואם התנאים יהיו אידיאלים ולא יותר מדי מפלצתיים כמו ב- vz trials, אז אתן כמה סשנים ומקווה לתפוס כמה גלים טובים. בטיהופו לא גולשים על big guns בגלל הדרופ התלול. אני אגלוש ביום נמוך שם על הגלשן הרגיל שלי: 9 ‘5 x18. ולמקרה הצורך יש אני מצויד ב11’5 roundpin tail בתור step up ןכמובן ב6’6 pintail למקרה הצורך, כולם משוייפים ע’י JS.
 
מה מצפה לנו השנה בתחרות (האירוע המרכזי) לאחר סיום ה-VonZipper Trials ועלייתו של ג’יימי א’ובריאן ?
נראה לי שהשנה יהיו לנו תנאים מטורפים באירוע המרכזי. בשנה שעברה היו גלים קטנים לאורך כל האירוע המרכזי והשנה הזיזו קצת את התאריכים בכדי לתפוס את הסוול. נכון לעכשיו נראה שהסוול בדרך ויתחזק לאורך התחרות. המוקדמות היו בלתי רגילות ונראה לי שג’יימי אובריאן הולך להמשיך לתת עשיריות כמו במוקדמות.
 
מי לדעתך המועמדים החזקים להגיע לשלבים המאוחרים ? מה עם סלייטר ? האם הוא בלתי מנוצח?
סלייטר בלתי מנוצח זה בטוח. אני מהמר עליו השנה לנצח ולהשלים שלוש ניצחונות רצופים בסבב. אבל כמובן אסור לשכוח את סי ג’י הובגוד שאחיו דמיאן ניצח שנה שעברה ונפצע בטיהופו לפני שבוע בערך. אני אומר שסי ג’י הולך לגלוש גם בשביל אחיו. אנדי איירונס לא הולך לוותר לאחר שהפסיד לקלי סלייטר פעמיים ברציפות ברבע הגמר השנה, וכולם יודעים מי הוא אנדי בטיהופו. פנינג ינסה לקפוץ מקום אחד קדימה משנה שעברה בה הוא סיים שני. מנואה דרולאיי הווילד קארד מטהיטי עלול להיות מסוכן ביותר אם התנאים הולכים להיות טובים ומסיביים. ג’יימי אובריאן, ברוס איירונס, קאי אוטן, פארקו, מוריסון , טאג’ הם חלק בלי נפרד מהצמרת ויכולים לנצח בכל יום נתון. הולך להיות חזק!
 
ספר קצת על המקומיים? כיצד הילדים שם גולשים ?
אני כרגע גר במואוראה, שזה האי הקרוב ביותר לטהיטי ( חצי שעה בסירה ) . אין ספק שכל התיירים רוכשים המון כבוד למקומיים, כי גם אם יש פה מקומי שלא גולש כמו מקצוען ומלביש ביצועים, פתאום הוא יקדח צינור מהחלומות בשיא הביטחון, זה משהו בדם שלהם. אבל יש פה כמה מקומיים שלדעתי יגיעו בקרוב לצמרת העולמית ויתנו ‘פייט’ לכל האוסטרלים ושאר הסבב. מישל בורז, אלוף אירופה לשעבר, גולש ברמה מטורפת והעיף את סלייטר מהמרוץ לתואר העולמי שנה שעברה בצרפת.

טמרואה מקקומב, בסך הכל בן 16 וכבר ניצח את המוקדמות השנה בסנאפר רוק באוסטרליה. ובמוקדמות של טיהופו השנה הוא ניצח את אחד מגולשי הגלים הגדולים הטובים בעולם שהוא במקרה גם השייפר שלו, דילן לונגבטם. כאשר נתן 10 נקודות. בטהיטי יש המון גולשים מקומיים בכל ספוט אפשרי, מביץ’ ברייקים לכל הרמות עד לריפים הכבדים בעולם. צריך לראות בשביל להבין את האווירה ששוררת באיים המרוחקים האלו. עם המוסיקה המסורתית שנשמעת מכל פינה וכל סוגי מאכלי הים השונים, והלגונות מסביב כמו אקווריום טבעי.. רק לקחת מסכה ושנורקל ולקפוץ למים…. האמת שברגע זה אני יושב על המרפסת על המים של הים והולך לאסוף כמה דגים מהרשת לארוחת צהריים יחד עם כמה מאכלים מקומיים כמו ‘אורו’ שזה בעצם פרי שאופים אותו וזה כמו לחם מתקתק, ו’טארו’ שזה כמו תפוח אדמה שמכיל 70% ברזל.. משהו מטורף…בין היתר יש פה את כל הריקודים המסורתיים שכל הגברים בשיא הכח שרים עם קול בס כבד בשפת ה’טהישן’ וכל הבנות המקומיות מזיזות את הישבן במהירות של 100 קמ’ש לצלילי היוקוללה והתופים המקומיים (טואראי).

http://www.billabongpro.com

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן