5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

Billabong pro mundaka

Billabong pro mundaka

(טיאגו פירס בצינור הכי ארוך התחרות)

כתבה : נדב חלפון,מונדקה 

הסבב העולמי מגיע לחבל הבאסקי, לבילבונג פרו מונדקה ,התחרות השמינית של2009 , ולאחר שמיק פנינג מנצח את התחרות בצרפת ונצמד לג’ואל פרקינסון בראשות הדירוג, זה הולך להיות חם.
הפקה ענקית של בילבונג באמצע העיירה ומסכי ענק שמקרינים במשך 24 שעות את הסרט “Still Filthy” , בכיכובם של פארקו , אנדי , טאג’ ועוד מלא תותחים. הסרט הוא סוג של סרט הוקרה לסרט הקלאסי filthy Habits”. משנות ה80.

45 הגולשים הטובים בעולם עשו את דרכם דרומה לכיוון מונדקה הציפיות היו טובות  והחול נראה ממש טוב ומוכן לגלים הכי מושלמים שניראו במונדקה אי פעם, כשסוואל גבוה אמור להגיע שבוע לאחר מכן. כל זה לא קרה למעט הסיבוב ראשון עם גלים טובים וצינורות, התחרות היתה בהמתנה עד ליומיים שבהם הריצו את כל המקצים בסוואל קטן שהלך ודעך בעיירה שנקראית סופלנה. מעט מקצים התקיימו במונדקה אבל החוף עובד רק בשפל ובמיד טייד וכשהגאות הגיעה הגולשים נאלצו לעבור לחוף שממוקם בערך 45 דקות נסיעה ממונדקה.

כל הגולשים חיפשו נקודות דירוג יקרות בשלבים המאוחרים של השנה, והמתח היה בשיאו.

הסיבוב הראשון היה בפורמט החדש, כלומר סיבוב הדחה, וכל מי שמפסיד הולך הביתה, או לפורטוגל. הגולשים מהטופ 16 מחכים לתורם בסיבוב השני.טיאגו פירס תפס בסיבוב הראשון צינור שהתברר כהכי ארוך בתחרות מאחר וסופלנה זה חוף בלי יותר מידי צינורות, וזכה בשעון על סך 10000 דולר . ההפתעה הגדולה הגיעה כשפארקו הודח וסיים במקום 17 ,כשדרו קורטני הרוקי בן ה30 מנצח אותו בסיבוב השני ומיד לאחר מכן מיק פנינג ניצח את דיוויד וור מדרום אפריקה וזעזע את הדירוג כשעלה למקום הראשון לאחר שניצח בשתי התחרויות הקודמות.הוא אמר שהוא לא חושב על תואר עולמי בכלל, אבל אנחנו לא מאמינים לא.


(פארקו לאחר ההפסד בסיבוב השני)

( פנינג בפלואטר של מקום ראשון בעולם)

הסיבוב השלישי והיום האחרון של התחרות הגיע. סיג’יי, אלוף עולם לשעבר מנצח את קקואה בקאלסו ,אלוף עולם לנוער לשעבר במקצה האחרון שנארח במונדקה, ולאחר לילה של מסיבה כמו שעבר על קקואה מהוואי אין פלא שהוא מפסיד עם תוצאה של 6.17.התחרות עברה לסופלנה שם ביד דרבידג’ מדיח את ג’ורדי סמית’, וכריס דווידסון מפתיע את בובי מרטינז במקצה צמוד מאוד. התוצאה לה חיכה ג’ואל פרקינסון הגיעה ופרדי פי מדיח את מיק פנינג מהתחרות כולל גל מרשים של 9.67.

במקצה הבא טיילור נוקס פגש את אדריאנו דה סוזה שמהפנט את הקהל והם מחזירים לו במחיאות כפיים סוערות. אדריאנו גלש כאילו הוא לא רואה אף אחד ממטר ופשוט פירק את הים לחתיכות .טיילור, מקום 9 בעולם, יוצא מהמים עצבני וזורק את הגלשן בעצבים.קלי וטאג’ מנצחים את המקצים האחרונים של הסיבוב וגם הם ברבע הגמר.
ברבע הגמר סיג’יי הובגוד מנצח את ביד דרבידג’, כריס דווידסון גולש מצויין ועולה על חשבון דרו קורטני בקרב הרוקי’ס, אדריאנו רוקד על החוף לפני המקצה , שולח חיוכים לכל עבר, ומפוצץ את פרד פטצ’יה בדרך לחצי הגמר ובמקצה המעניין של הסיבוב קלי מנצח את טאג’ בורו שיוצא מהמים ונעלם מהחוף.

סיג’יי הובגוד מפסיד בחצי הגמר לכריס דווידסון, מסיים שלישי ומשווה את התוצאה הכי טובה שלו השנה.דווידסון גלש מצויין בחצי הגמר, ועולה לגמר ראשון בחייו בסבב העולמי. לא יודע מה איתכם אבל שנה הבאה אני מכניס אותו לפנטזי סרפר שלי.בחצי הגמר השני נפגשו אלוף העולם 9 פעמים קלי סלייטר ואדריאנו דה סוזה. קלי סובל מפציעה בברך, אבל את אדריאנו זה לא עניין.קלי פתח מצויין עם 7.00 ואדריאנו החזיר עם 8.33. הגל הבא של קלי העלה אותו למקום הראשון עם 8.93, ולאחר מכן הוא קיבל את הפריוריטי(עדיפות לגל הבא שיבוא) וכשנותרו 9 דקות לסיום המקצה היה נראה שהוא עומד לשמור על התוצאה. אבל אז הוא עשה טעות לא אופיינית ובחר גל גרוע, נפל והעביר את הפריוריטי לאדריאנו. אדריאנו היה סבלני וחיכה , בעוד קלי תופס גלים מהאינסייד ולא מצליח לשפר את ה7 שלו. ואז הגיע הגל של אדריאנו, 7.67, ובדיוק מה שהוא צריך כדי להעפיל לגמר.


( פרד פטאצ’יה מנצח את מיק פנינג)

קלי יוצא מהמים רק כעבור 20 דקות בערך. והקהל מוחא לו כפיים בדרכו לחדרי ההלבשה . אדריאנו מנצח ב0.07 נקודות.
הוא יוצא מהמים וכריס דווידסון שכבר עורך חימום לקראת הגמר מוחא לו כפיים ומחבק אותו.

השניים נכנסים למקצה הגמר בסופלנה, שם כריס תופס 13 גלים במהלך המקצה, לעומת 9 של אדריאנו, בקרב של 35 דקות.כריס תופס גל ראשון טוב של 6.83 אבל בגל מאחוריו אדריאנו פשוט מפרק אותו ותופס את ההובלה עם 7.50. אדריאנו תופס עוד 6.00 ו6.67 ומוביל בביטחה כשכריס נופל ומתעצבן ופשוט לא מצליח לגלוש כמו בשלבים הקודמים. ואז הגיעו הדקות האחרונות של המיקצה, כריס תפס גל שנראה טוב אבל אדריאנו שוב היה מאחוריו ושבר את הגל . שכריס סיים את הגל אדריאנו המשיך לפוצץ ללפט כשבדרך הוא מעיף לכריס ספריי ישר לפנים , מסיים אתת הגל בחגיגות ובקליים ענק לכיוון השופטים והקהל, והשניים יוצאים מהמים כשנותרו 2 דקות לסיום המקצה ועוד לפני שהתוצאות של הגלים האחרונים נכנסו. כריס קיבל 5, אדריאנו 8.90 והוא המנצח של התחרות . הוא יוצא מהמים, מורם על הכתפיים של חבריו הברזילאים שרצים איתו לאורך החוף , מרימים את הגלשנים ומשפריצים רד בול לכל הכיוונים. הניצחון בתחרות מציב אותו במקום השלישי בדירוג, בלי הרבה סכנה מאחוריו, אבל מיק ופארקו מתחילים להרגיש אותו מאחוריהם.

דה סוזה כבר רגיל לעמוד על הפודיום, הוא היה אלוף עולם לג’וניור ב2003 וניצח את סבב ההעפלה (wqs) ב2005 . הוא עושה היסטוריה מכיוון שזו הפעם הראשונה שדרום אמריקאי מנצח תחרות בסבב החלומות.הפינליסטים עוזבים את סופלנה וכולם עושים את דרכם למונדקה, שם אדרייאנו מקבל את הפרס ודאבו (כריס דווידסון) מקבל את המקום השני המכובד, בטקס שכולל ריקודים מסורתיים בחבל הבאסקי ולאחר מכן המסורת ממשיכה כשלמרות השעה המאוחרת והחושך המוחלט, אדריאנו נזרק אל המים מהסלעים שמשקיפים על מונדקה.

התחרות הבאה היא הריפ קארל סרץ’ שתתקיים השנה בפורטוגל, בחוף שנקרא סופרטובוס במקום שנקרא פניש. נראה שביום רביעי, 21 באוקטובר סוואל ענק אמור להכנס, ואם החוף יעבוד בכאלה תנאים זה אמור להיות מטורף. התחזית מראה שמגיעים גלים של 17 פיט, אבל יש עוד שבוע ונחכה ונראה מה קורה לסוואל הזה בדרך.


(דה סוזה חוגג כל הדרך אל הפודיום)

התמונות נלקחו מהאתר billabongpro.com

צמרת הדירוג לאחר בילבונג פרו מונדקה : 
1 – Mick Fanning (AUS) 6350 points
2 – Joel Parkinson (AUS) 6306 points
3 – Adriano de Souza (BRA) 5773 points
4 – C.J. Hobgood (USA) 5748 points
5 – Bede Durbidge (AUS) 5524 points
6 – Kelly Slater (USA) 5514 points
7 – Taj Burrow (AUS) 5149 points
8 – Bobby Martinez (USA) 4914 points
9 – Taylor Knox (USA) 4816 points
10 – Damien Hobgood (USA) 4794 points

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן