5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

סיכום -Billabong Pro Ashdod תחרות מספר 2 בסבב ה ISA .[רפי ימין]

סיכום -Billabong Pro Ashdod תחרות מספר 2 בסבב ה ISA .[רפי ימין]


עומר בר לוקח מקום ראשון

תחרות מספר 2 של סבב isa הבילבונג פרו , התקיימה בערב חג השבועות בחוף לידו שבאשדוד.בתנאים מושלמים ,כבר משעות הלילה החל הים לעלות כך שכשהגענו בבוקרו של יום לפנינו היה ים מושלם עם סטים של מטר ומעלה .

יצאנו לדרך עם שני פודיומים [במות שיפוט] כשבבמה המרכזית הרצנו את מקצי open כבר משעה 9 בבוקר,ובמקביל בפודיום השני התחלנו בקטגוריית הילדים עד 14 האווירה הייתה מצוינת בחוף היו מאות צופים ,גולשים ,ומתחרים ,חשוב לציין שקבלת הפנים לה זכינו הייתה מדהימה.והשילוב עם חופי אשדוד הבתוליים אף העצימו אווירה נפלאה זו.

נקודה לציון-תחרות זו התקיימה בסימן מאבק לשימור חוף השובר ,חוף שמייצר את אחד מהגלים הטובים בארץ. [להצטרפות למאבק] http://www.facebook.com/group.php?gid=116189061734280

התחרות : קטגוריה עד 14.

הגולשים הצעירים שהגיעו מכל רחבי הארץ נהנו מהים הגבוה וגלשו בשבירת החוף על ים קצת יותר נמוך מי שבלטו לאורך התחרות הם שי ביידא טים בילבונג (אשדודי מקומי),אופק גלילי מהצפון מי שניצח בתחרות בהילטון (תושב עתלית,) אדם גבאי הנתניתי, ואורי טסל גם תושב הצפון הרחוק למעשה החברה האלה הם אלה שהגיעו לגמר ,בגמר שלט כבר מההתחלה שי ביידא שפתח את המקצה עם גל טוב מאוד ,ולמעשה הוא פתח פער כבר מההתחלה מול שלושת הפינליסטים.למקום השני הגיע אופק גלילי מעתלית,שלישי אדם גבאי ,ובמקום הרביעי אורי טסל.מילה טובה לאורי דגן אשר דואג להגיע לכל תחרות באשר היא, עם כל האפרוחים ומראה השקעה והתמדה עם הילדים-ישר כח.

קטגוריה נשים.

במקצה הנשים הייתה ציפייה גדולה לאקשן גדול מהרגיל לאחר שמאיה דאובר נרשמה להתחרות לאחר היעדרות ממושכת ,מה שהעמיד את כל המתחרות על הרגליים , אך במציאות היו הפתעות שמחזקות את האמרה שאומרת כי בגלישה דבר לא קבוע מראש [וכאן המקום לקרוא ולומר לכלל בנות הארץ הגולשות להצטרף לסבב להתנסות ולהתחרות) .את הנשים התחלנו משלב חצי הגמר, הבנות שבלטו הם מאיה דאובר [אלופת ישראל בעבר ] טל ספורטה [אלופת ישראל ] ראניינה רחמים ,ועומר קצנלבוגן, ארבעתם הגיען לגמר ,כל החוף היה על הרגליים בגמר הזה ,עשר דקות במקצה הכל עדיין פתוח ואז עולה התקפה עומר יושבת במקום הנכון ולוקחת גל מושלם ופותחת פער ובכך מבטיחה לעצמה את המקום הראשון,שנייה מסיימת מאיה דאובר ,שלישית ראניינה רחמים ,ומקום הרביעי טל ספורטה.

קטגוריה עד 20 .

עד 20 התחלנו משלב שמינית גמר ,בפודיום הקטן. המון חברה נרשמו לקטגוריה הזו מה שהלהיט את האווירה ,ניתן היה לראות שתי קבוצות גדולות מפוזרות בחוף האחת בפודיום הראשי , והשנייה בפודיום הקטן , החברה שבלטו לאורך היום היו דניאל קליין שנמצא בכושר שיא ,ריף דינור שבאופן קבוע בולט,משה שושני,טון גינאיון [ עוד נשמע על הבחור] גיל אטיאס [שקיבל ציון 8 על גל בחצי גמר],שחר אזולאי,דין אלמוג ובן ראובני ,אך לגמר הגיעו בן ראובני , גיל אטיאס,דניאל קליין,וריף דינור שועלים צעירים אך מנוסים בן ראובני פתח את המקצה עם גל גבוה לבקסייד כמו שרק בן יודע לתת וניצל את המקסימום של הגל,בצד השני היה זה גיל אטיאס שלקח גל וגם הוא ניצל את הגל למעשה המאבק היה בין גיל לבן ,שתי דקות לסיום בן גומר את הסיפור עם עוד גל מצוין ומבטיח לעצמו את המקום הראשון-ההתמדה וההשקעה משתלמות ,שני מסיים גיל אטיאס,שלישי דניאל קליין,רביעי ריף דינור.

קטגוריה open .

כל המתחרים החזקים בארץ בקטגוריית הבוגרים הגיעו לאשדוד ומראש היה ידוע שהולך להיות חם מאוד , ניתן היה לראות את מינסקר (welcome backבשיא הכושר,קובי מנצור שחזר משנתיים בקוסטה,יעקוב גבאי המקומי,אביב ואקנין [אלוף ישראל שהגיע עם פציעה] משה פרץ המקומי שלקח את התחרות בהילטון,וובקה מרליס [רוקי 2009] עומר בר [ הצעיר עם הניסיון הענק בתחרויות ] ועוד המון גולשים חזקים. כבר משמינית הגמר כל מקצה היה ממש כמו גמר בפני עצמו אך החברה שהעפילו לשלב החצי גמר הם מינסקר,וובקה,עומר,יעקוב גבאי,סרגיי מרליס,עידו קטצטיני,ורז חזן. ראוי לציין כי לתחרות זו היה גם בבוגרים וגם בנוער פורמט שנקבע מראש בו עולים שני הראשונים מבין שבעת המקצים של שמינית הגמר כשמצטרפים אליהם לרבע הגמר שני הגולשים שסיימו במקום השלישי בשמינית אך להם הניקוד הגבוה מבין כל אלה שסיימו שלישי.

כל חצי גמר היה מעניין מאוד הציונים שרצו אצל השופטים היו גבוהים מהממוצע ,אך מי שבלט בחצי גמר היה עומר עם צינור מושלם שהעמיד את כולם על הרגליים,לגמר הגיעו עומר בר ,וובקה מרליס,עידו מינסקר,ומשה פרץ, בשלב הגמר הייתה כבר השעה 6 וניתן היה להרגיש את האווירה של החג [ חג המים ] הצעיר שבחבורה עומר בר הוא בעל הניסיון הרב ביותר בתחרויות ,הוא מתחרה באופן קבוע בתחרויות באירופה וניתן היה לראות את זה בגמר בכל גל הוא נתן את המקסימום ,וכבר כשיצא מהמים הוא ידע שהוא ניצח ,במקום השני סיים וובקה מארליס,שלישי עידו מינסקר [עוד נראה אותו השנה] ורביעי משה פרץ, כך הגיע לסיום תחרות מדהימה בדרום הרחוק אשדוד.

כייף היה לראות שרוב המתחרים לקחו חלק והגיעו לשם .

תודה לצוות השיפוט ולבן צרפתי שופט ראשי, תודה לחברה מקורונה שהזרימו שם בירות ללא סוף למועדון גל ים וגל דהאן ,לינאי דיטש וכמובן לבילבונג שנתנו חסות על התחרות נתראה בתחרות מספר 3.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן