5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

טיול גלישה לבאלי – אינדונזיה ספטמבר – אוקטובר 2016

טיול גלישה לבאלי – אינדונזיה ספטמבר – אוקטובר 2016

The Israeli search

the search – מיוחד לקוראי אינטרסרף

לכתבה הקודמת של דרור מנגל –לחצו כאן

שלום לכולם,

את הטיול שעשינו בשנת בסוף ספטמבר 2013  לאי באלי  יהיה קשה לי לשכוח. מעבר לעובדה שהיה שם ערבוב של גולשים בחתכי גיל שונים ומחופים שונים בארץ , זה היה טיול שהיה מלווה בים ממוצע לאורך כל התקופה שהכי מתאים לנו כגולשים ישראלים. כשאני אומר הכי מתאים לנו הישראלים כוונתי היא לים שנע בצורה די קבועה לבין מטר לשני מטר לפרק זמן של שבועיים רצופים, ללא פלטה בכלל וללא סוול של 4 מטר שהאי באלי מספק לעיתים, כשזה מגיע לגבהים האלה, מודה ומתוודה שאני מחפש את החופים הסגורים, איני מתבייש בכך כי אני מודע למגבלות הגוף שלי , ליכולות שלי ויותר מהכול ברור לי שהגולש שהייתי בגיל 30 , עת דרכה כף רגלי באי באלי לראשונה הוא לא אותו הגולש  בימים אלה. כשהאדם מבין שאין ביכולתו לשנות את גלגלי הזמן הוא חי עם עצמו יותר בשלום.

עמוד השדרה של הקבוצה , איתם התחלנו את כל התהליך לקבלת הוויזות , תאריך ארוך ומורכב, שעשוי לארוך עד ל-60 ימים לפעמים,  היו חמישה  מצילים מחופי נתניה , אנשים בריאים , אוהבי חיים ומביני ים , אליהם הצטרף ופגש אותנו כבר בסינגפור גולש ישראלי שחי כבר שנים באוסטרליה ואחרון חביב היה גולש די מתחיל ודי הרפתקני מתל אביב, ישראלי שהוא ילד רוסיה ושעשה עליה לישראל בעודו ילד צעיר, אדם חביב שעוסק במחשבים ותוכנה ושעבורי הוא מהווה עד היום שיעור ודוגמה חיה למהות הגלישה ולרעיון המרכזי מאחורי הספורט הזה, והמסר הוא שלרמת גלישה וניסיון בים יש משקל אדיר וחשוב, איני מטיל לרגע ספק בכך, אבל בסוף בסוף , או אולי יותר נכון לומר שגם בהתחלה החיבור וההתקדמות של הגולש היא קודם כל בראש, זה קודם כל בא מהעוצמה והחוזק הנפשי שלו, החוסן שלו לעמוד ולהתמודד עם אתגרי טבע חזקים ומפתיעים , משברים רגעיים, כי הכול קורה מאד מהר במים והאומץ שיש לאדם . אותו גולש ממש הדהים והפליא אותי בחתירות שלו לגלים שרבים מחברי הקבוצה כולל מחבר שורות אלה נמנעו שלא נאמר פחדו אפילו לחשוב עליהם.

אחרי נחיתה רכה מאד באי באלי, התמקמות בחדרים, 2 גולשים בחדר, עם מזגן, טלוויזיה, די וי די , כספת בחדר, מטבח קטן, אמבטיה נהדרת העשויה מאבן באלינזית , בנוסף מקלחון מסודר, כך

שגם אם שניים המצויים בחדר רוצים דחוף להתקלח ובו זמנית , זה אפשרי,  והסבר שלי על מהות המלון, על השירותים שכלולים בו ,על העובדה שבמלון נמצאים עוד תיירים נוספים שחשוב לשמור על פרטיותם והעובדה שהם גם באים ליהנות מחופשה רגועה ושקטה, הצגת בריכת המלון הטובלת בין פרחים,צמחים  ופסלוני אבן עתיקים ועם עייפות אדירה של טיסות היינו כולנו מוכנים לשינה טובה ועם ציפייה לשחר שיפציע ועמו התחלת הפעילות שלמטרתה הגענו עד לקצה העולם, גלישה על הגלים, שבעיניי רבים נחשבים לבין עשרת המקומות של הגלים האיכותיים בעולם.

אנשים שמצטרפים אליי לטיוליי גלישה לאינדונזיה תמיד מוזמנים להצטרף אליי לפעילות הגלישה האישית שלי, אך הנושא אינו מוכתב או מחויב. אני תמיד מסביר לנוסעים שהם  אינם נמצאים בטיול מאורגן, איני מגביל אף אדם בפעילות שלו באי , איני  לוחץ על אף אחד ללכת לחוף כזה או אחר, למוד ניסיון של שנים, עם התמודדות עם כל מיני סוגי אנשים וגולשים מישראל, ונראה לי שזה היה קורה גם עם גולשים מכל העולם, למעט היפנים שמאד מאד אוהבים שמדריכים אותם, התובנות שלי הם שכל גולש צריך לעשות את מה שהכי נראה לו ולהתנהל על פי הקודים האישיים שלו. בני האדם שונים בתכלית האחד מהשני זה אינו גילוי גדול, אך כשה מגיע לנושא הגלישה שהוא ספורט שבו האינדיבידואל יודע מה טוב לו, ספורט עם אגו, וספורט שכל אדם אוהב להפגין את הידע הרב והניסיון שהוא רכש בעולם, אף כי המקום חדש וזר לו, הגעתי למסקנה שאיש הטוב בעיניו יעשה.

לאורך השנים היו טיולים רבים שעשינו את הפעילות במים וגם מחוץ למים  בקבוצה אחת, לעיתים זה עובד טוב לעיתים זה פחות טוב ויש לזה סיבות רבות ומגוונות. יש גולשים שאוהבים גל צינורי, יש כאלה שאוהבים גל נמוך יותר ורך, יש כאלה שבכלל לילה  לפניי יצאו למסיבות שנמשכות עד הבוקר בעיר קוטה המציעה למטייל את מספר המועדונים הרב וסוגי המוסיקה הכי מגוונים שאני נתקלתי בהם בחיי והייתי בלא מעט מקומות בחיי, יש כאלה שהם בני 40 ולא רוצים  לגלוש בכל יום יותר מסשיין אחד, יש כאלה שלא יסתפקו בפחות מ-3 סשיינים ביום, יש כאלה שאם נכנסת טיפה רוח כבר מקטרים, ויש כאלה שאם הם לא גולשים בזריחה הם ממש רועמים על האחרים שמתעכבים, קרה כבר  בטיולים שלי שאנשים כעסו על חבר’ה  שמניחים תפילין  בבוקר כי זה עיכב את היציאה.

 רוצה לומר כי  למדתי שהאדם שהוא יצור מורכב עם המון שכבות ורבדים ,כל אחד והמקום שממנו הוא בא וסיפור חיים שונה, תרבות אחרת , פתיל ארוך או קצר, תלוי באדם, מבנה ואורח חיים משלו, גיל שונה, והמקום שלו בחיים נכון לעכשיו, ולכן אני תמיד נמצא שם , תורם מניסיוני ומהשיעורים  שלמדתי על בשרי במשך 16 השנים שאני מגיע לבאלי , אבל לא מתערב לאנשים בהתנהלות , בהחלטות או בהסתובבות שלהם באי, כך כולם מרגישים שהם עושים מה שטוב ונכון להם.

אם יש בקשה  אחת בסיסית שאותה אני דורש היא כיבוד המקומיים והסביבה, בלי לעשות שכונה במקום שאנו בסך הכול מטיילים ישראלים בו ותוך הקפדה על התנהלות חוקית וללא ביצוע עבירות בבאלי-כי ההשלכות יכולות להיות חמורות מצד השלטון המקומי.

כאן המקום להרחיב מעט על האי באלי, מדוע הוא מושך אליו מיליוני תיירים בכל שנה ולמה אני ממליץ בחום להגיע אליו.

“יצירת המופת של האלים”, כך מכנים תושבי באלי באינדונזיה את האי שלהם, הטובל כולו בירוק עמוק של קוקוסים ובירוק זרחני של טראסות אורז מרהיבות. לא רק הבאלינזים חושבים שהאי שלהם הוא אחד המקומות היפים בעולם, נראה שהרבה מערביים שותפים לדעה הזו. היו כאלה שכינו את באלי “אי האושר”, אחרים ראו בו “הרמוניה מושלמת בין אדם לטבע” והיה מי שתיאר: “האקזוטיקה של הצייר גוגן עם עושרה התרבותי של הודו ועם קסמו של האוקיינוס הדרומי”. בשנים האחרונות עלתה הפופולריות של המקום גם הודות לספר “לאכול, להתפלל, לאהוב” של אליזבת גילברט ולסרט שנעשה בעקבותיו בכיכובה של ג’וליה רוברטס.

ואולי אוהבים את באלי משום שהוא מסוג המקומות שמציעים לכל אחד מה שהוא מחפש. שוחרי החופים ישתרעו על החולות הזהובים; גולשי הגלים ימצאו את נחשולי מבוקשם בחופים בדרום האי או ברפטינג בנהרות; שוחרי התרבות יגלו תרבות קדומה, עשירה וססגונית מאין כמוה ושפע אירועים אקזוטיים הנגישים לזר הסקרן. אפילו אוהבי הקניות יוכלו לחגוג שם, בשפע של חנויות זולות עם עבודות יד ייחודיות וסדנאות אומנים ואמנים. שוחרי הפינוקים יתענגו על בתי מלון מפוארים ועל מגוון רחב של טיפולי גוף ונפש, מקומות בילוי ומסעדות משובחות. וכל זה מתרחש באי קטן, בסך-הכול רבע משטחה של ישראל.

האי באלי מצוי בארכיפלג איי אינדונזיה

(המשכן למעלה מ-17,000 איים), בין האיים – ג’אווה (Java) ולומבוק (Lombok) 

הוא משתרע על פני שטח של 5,632 קמ”ר, כ-8 מעלות דרומית לקו המשווה,

 בין האוקיינוס השקט וים ג’אווה. 

בשל מיקומו הגיאוגרפי, זוכה האי לאקלים טרופי, עם שתי עונות בולטות – עונה יבשה (אפריל-נובמבר)

ועונה גשומה (דצמבר-מרץ) 

וטמפרטורה ממוצעת של כ-ºc28, לאורך כל השנה.

האי משכן כ-3,000,000 תושבים, רובם פזורים בכפרים קטנים.

כ-370,000 מתגוררים בעיר הבירה – דנפאסאר (Denpasar), שהיא גם הגדולה באי

העיר השנייה בגודלה היא סינגראג’ה(Singaraja), המצויה בצפון האי. 

שרשרת הרי געש פעילים חוצה את האי, הגבוה שבהם – גונונג אגונג (Gunung Agung) הקדוש,

המתנשא לגובה של 3,142 מ’, התפרץ לאחרונה בשנת 1963.

הקרקע הוולקנית והאקלים הנוח, המאפיינים את האי, הופכים אותו לפורה במיוחד, עם צמחייה טרופית מרשימה, פרחים ושפע של גידולים  (ביניהם – אורז, קפה, תה וטבק) וכן – מגוון עשיר של בעלי חיים, בהם למעלה מ-300 מיני ציפורים.

באלי, הוא המפורסם באיי אינדונזיה, אי הינדואי המשמר מסורות עבר ועשיר בתרבות, פולקלור ופולחן.

האי מעוטר ברכסי הרים געשיים, אגמים, 

חופים זהובים מפורצים, נחלים וגיאיות ונופים מעשי ידי אדם כ”מדרגות האלים”, טרסות אורז גבוהות,

מטעי תבלינים וקוקוס.

זהו בצד האינפורמטיבי של הדברים , עכשיו ברשותכם , הייתי רוצה לחזור למקצת מאירועי  הגלישה שפקדו אותנו בטיול 2013 עליו התחלתי לכתוב בתחילת היומן , החופים הרבים , קרוב ל-25 ספוטים שונים הנמצאים לאורכם של החופים המערביים והמזרחיים של האי,  אך נראה לי  שקצרה היריעה מלהכיל את כל הקורות והאירועים של אותו טיול,  ודי במידע שסיפקתי בפרק זה בכדי לא להלאות את מוחכם ביותר מידע בפעם אחת.

מרגיש לי נעים לכתוב לכם ולהעביר לכם מידע שהוא למעשה כמו ספר או סרט.

הזיכרון שלי חד.  על אף כי עברו שנים רבות בין טיול לטיול, ולכל טיול הסיפורים האנרגיות וההרפתקאות משל עצמו, ובכל זאת זה חקוק לי בראש ואני עדיין מצליח להעלות , כמו קוסמת שמעלה באוב , את האירועים ואת הסשיינים ואת כל המסביב של כל טיול וטיול.

מבטיח לא לאכזב בפרק הבא שבו אכנס לפירוט ומידע על חופי באלי ועל הגלים שכבשנו באהבה כה גדולה באותו טיול אדיר של סוף ספטמבר 2013.

סוף דבר:

אנו כרגע 2-3 גולשים שמתכננים לטוס בסוף  ספטמבר , 2016 ,בעוד כ-4 חודשים.

זוהי הזמנה לבני ה- 30 ומעלה להצטרף אלינו. בין אם אתם גולשים שכרגע טסים לבד ומחפשים יעד  או בין אם אתם  קבוצות של חברים , נא פנו אליי ואנסה לסדר לכם כניסה רכה ומסודרת לאי, איך ומה לעשות שם תעשו בכפוף לרצונותיכם, מגלישה על גלים באוקיאנוס ההודי  ועד ראפטינג בנהרות מדליקים, מרכיבה על גלים  צינוריים ועד טיולי הליכה לצד לוע של הרי געש in land שייחודים לאי באלי , בין סשיינים מדליקים לחיי לילה עשירים ומיוחדים בקוטה, או אם חשקה נפשכם  בצלילות ביום וביקור בכפרי אומנים וטראסות אורז לקראת ערב בעיר אובוד הציורית, אני מציע לכם את כל זה ומזמין אתכם להצטרף ולראות חלק אחר  זה של העולם בשיא יופיו  לפניי שהאדם גם את היופי הזה יהרוס, כל אחד מכם ירגיש שם כמו מלך, ותהיו אדונים לעצמכם, בהצלחה.

 

הזמנה לכל הקוראים:

 

טיוליי מיועדים לכל גולש/ת  בכל רמה ומין -מגיל 28 ומעלה.

 

תאריך הטיול הבא, יציאה בין התאריכים : 20-30/09/2016  חזרה לאחר 16 ימים מתאריך יציאה.

 

עדיף לצאת עמי אך מי שלא מסתדר לו התאריך ושרוצה לטוס בתאריך אחר סמוך , אני יכול לנסות ולסדר הכול  בכדי שיותאם בדיוק ללוח הזמנים שלכם-בתאריכים סמוכים כמובן.

מדובר בעוד  5 חודשים. בסה”כ 16 ימים-ניתן גם לקצר.

 

*המחיר הוא 5000$

 

 וזה כולל:

  1.        כרטיסי טיסה
  2.        וויזות וכל הרישומים באינדונזיה וסינגפור.
  3.        החתמת הדרכונים וכל התהליך בסינגפור-הליך מזורז שעולה כמה מאות דולרים.
  4.        בית מלון בדרגת 3 כוכבים עם ארוחת בוקר-2 גולשים בחדר ממוזג, נקי ונעים.
  5.         הכוונה וייעוץ שלי בכל מה שקשור להתנהלות באי באלי.
  6.        אם אוכל, כמו שעשיתי ב-5 השנים האחרונות אנסה לקדם הליך שבו שינוע הגלשנים-חינם.

 

**לכאלה שרוצים טיול ארוך יותר, קיים  סיכוי גדול שתהיה גם אופציה לטיול כזה בתוספת של 130$ ליום.

 

התהליך, בשל נושא הזמנת הויזות מצריך זמן והינו יסודי ומתוכנן.

ולכן, לכל גולש באשר הוא, מתחיל, בינוני ומתקדם מוזמן להצטרף עוד היום לתאריך טיול זה.

אני משתדל לצאת לטיוליי הפרטיים לבאלי מספר פעמים בשנה .

בוא/י והיו חלק מצוות ישראלים, שאינם מכירים אחד את השני, היוצאים לטיול גלישה

מסוג אחר ושונה –לאי שיש בו את הגלים הטובים בעולם.

מי שבעניין, נא לצלצל או לשלוח מייל ואספק את כל המידע הדרוש לכם/ן.

 

שמעתי רבות על טיולי גלישה, כל טיול כבודו במקומו מונח, יש לי הערכה רבה לאוקיאנוסים באשר הם

ואין לי ספק שהאיים המלדיבים, סרי לנקה, קוסטה ריקה קליפורניה, הוואי ועוד רבים אחרים הם ספוטים מדהימים, אני בא ומציע אתר חדש, ייחודי, קשה לכניסה לישראלים, טיול שאולי הוא חלום לכמה מכם,  שילוב שהוא בעיניי מושלם  המיוחד לאי באלי  , של גוף רוח ונפש.

בטיוליי במהלך השנים פגשתי בבאלי אלפי תיירים-גולשים, שהגיעו מכל המקומות המצוינים מעלה, וסיפרו לי על סגולותיו הבלתי מוסברים של האי הזה.

 

לדעתי אלו יהיו ימים יפים עבורכם, בכל מה שקשור לגלישה ובגדול התגשמות של חלום.

האי באלי אינדונזיה מספק תנאי גלישה לכל רמה גיל ומין, אך לא מדובר בטיול גלישה נטו.

מדובר בטיול שבו אתה מגשים ייעוד ומגלה מה באמת עושה לך טוב פנימה.

 

***זהו אינו טיול מאורגן, ולא תרגישו בו כבולים לאנשים האחרים  או אליי.

 כל אחד יגלוש, יעשה , ויתנהל על פי רוחו ודעתו.

אני אהיה שם להעניק מניסיוני אם תחפצו לשמוע וללמוד על המקום.

 

אמצעי התקשרות עמי הם:

 

טלפון נייד: 050-5-60-67-67

או לשלוח מייל ל:                 drormangel@hotmail.com

 

הצטרפו לקבוצה שלי בפייסבוק ותהיו מעודכנים און ליין בכל ההתפתחויות:

 

http://www.facebook.com/group.php?gid=49282111055

 

לפרטים נוספים , תמונות, ממליצים, ועדכונים:

נא להיכנס לאתר הבית שלי –לחצו כאן

 

http://mangelbalitour.blogspot.co.il/

 

הסרטון הבאים ממחישים בצורה ויזואלית את מה שאי אפשר לבטא במילים:

Bali surf vision . september 2010 from gonçalo dias on Vimeo.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן