5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

באלי – אינדונזיה מאי 2014

באלי – אינדונזיה – חזרתי מטיול חודש מאי

 הטיול הבא בסוף ספטמבר 2014
the search – מיוחד לקוראי אינטרסרף


שלום לכולם,

ההכנות שעשיתי לטיול אפריל-מאי 2014 , די רימזו על הצפוי לבוא. ההרגשה , הקול הפנימי שלי , לחשו באוזניי חרישית , “דרור, עם כזה תמהיל של אנשים , חייב להיות סופר דופר מעניין, אנשים מקצוות הארץ השונים, חלק אף הגיעו מחו”ל, אנשים בחתך גיל שונה, מרקעים שונים, רמות גלישה שונות, ציפיות פרועות ופנטזיות על גלים…..והכי חשוב הרגיש לי טוב בבטן שמדובר באנשים טובים”  ואכן היום  , אחריי שחזרתי מהטיול הבנתי את מה שידעתי מזמן, אין כמו להקשיב לאינטואיציה , לכל אחד יש את הקול הפנימי שלו, מי שלא מאזין לקול הזה עלול להחמיץ חוש ותובנה שהם אולי מהאלמנטים החזקים ביותר שנתן לנו אלוהים.

הקבוצה והאנשים , שמאד פרגנו ועזרו האחד לשני במהלך הטיול הייתה מורכבת מזקן השבט , פיני, בחור שעשה עשרות טיוליי גלישה בחייו והיה יפה לראות אותו נכנס לכל סוג של  ים במימי האוקיאנוס ההודי, היה לנו שף ישראלי,ירון,  אחד מ5 השפים הטובים בישראל, גולש לונגבורד וותיק, שהיה כיף גם לגלוש איתו וגם לשבת לאכול איתו במסעדות, למצער, בים של 2 מטר נשבר לו לונגבורד איכותי של השייפר מקטביץ’, לרסיסים, היה לנו את אילן, בחור חביב, שקט וצנוע,תמיד מחייך ומשדר vibe  שמהווה את עיקרי פילוסופיית הגלישה, vibe   של הכול בסדר, גם כשלא כל כך בסדר, גם הוא הפתיע אותי שנכנס לכל גובה של ים, בפעם השנייה בתוך שנה שוב הצטרף אליי , יורם, הידוע בכינויו ה”מצליף” בשל היותו מצליף בביצועים, יורם הנו מאסטר ליוגה וגולש מעולה , יורם נחשב לאחד מחלוצי הגלישה לאי  סרילנקה , הוא חשף אותה להמון ישראלים, כמו כן היה איתנו  אלי מהחוף הצפוני , בחור שלא הכרתי, גולש ותיק ביותר, נולד וחי בחיפה, שאופן ההתנהלות שלו בבאלי , והזרימה שלו באי היו מעוררי השתאות, הן בשל הביטחון העצמי הרב שהפגין והן בשל העובדה שהוא החליט לעשות את מה שמתאים לו בלבד, גם אם הוא צריך לקחת נהג ספיישל שייקח אותו לנקודה המסוימת אליה רצה להגיע. עם הרכב כזה של אנשים, אנשים שעשו דבר או שניים בחייהם , למודי ניסיון, כוונות טובות וגולשים ברמת גלישה ממוצעת ,הייתה לי הרגשה שזהו אולי טיול ראשון שלהם איתי , אבל לבטח לא אחרון…..ואכן מהפידבקים ששמעתי מהם בסוף הטיול אין לי ספק שבינם לבין האי באלי תתפתח ואולי נכון להגיד כבר התפתחה ונרקמה סוג של התאהבות של בן אדם …למקום.

הדרך מישראל לנקודת היעד , באלי, עברה בצורה חלקה, כאשר הפתיח, שהוא היציאה משדה התעופה בן גוריון שיגר מסרים של קארמה טובה שעטפו אותנו בהמשכו של הטיול, וברוך השם יצאנו בשלום וחזרנו בשלום. כשאני אומר הפתיח בשדה התעופה אני מתכוון להתייחסות של  חברת התעופה המקומית, אל-על, שאין אצלה דבר כזה לא לחייב על גלשנים ביציאה מישראל, סכומים שלגולש הם משמעותיים, סכומים, בטח שלמדינה רחוקה כמו אינדונזיה , עלולים להגיע אפילו עד 200$ ל-case , אבל כאחד שמצוי בנבכי ההליך וכאחד שמכבד את מנהלי התחנה, וכאחד שטס הרבה הצלחתי להעביר את כל ה-casim  של כל הגולשים, ללא שום עלות נוספת, דבר שכל גולש ישראלי מופתע ושמח כאחד כאשר אנחנו כבר עומדים לנו בביקורת הדרכונים וכל המטען כבר במסוע , all the way , למעשה הפעם הבאה שניפגש עם  המזוודות והגלשנים יהיו באי באלי עצמו.

סינגפור, מקום האיסוף וקבלת הוויזות הסופי , הנה מדינה של עיר אחת , עיר נקייה , שופעת חנויות, קניונים, בתי מאכל ועוד מספר דברים שייחודים אך ורק לה. תמיד כשאני נוחת שם , לא משנה אם זה קורה באפריל או ספטמבר או אוקטובר, עם יציאתי משדה התעופה אני מקבל גל  של אוויר חם לפנים, ומשהו אצלי בראש עושה מרגע זה את ההתאמות למזג אוויר לח וטרופי, כזה שילווה אותי גם באי באלי, הידוע בכינויו ” אי האלים”. הסתובבות בסינגפור מהנה , חצי יום בלבד, בניגוד לכל התיירים מישראל שטסים בקבוצות מאורגנות לבאלי ועליהם לחכות בסינגפור עד למתן הוויזות, 3-4 ימים, זהו פטנט שפיתחתי עם הזמן, כאשר הייתי נאלץ, כאשר הייתי לבדי בסינגפור, מחכה 3-4 ימים לוויזה שלי, והייתי מטפס על הקירות, עד שהכרתי את  האדם הנכון בתוך השגרירות האינדונזית בסינגפור, שמקצר לי את התהליך הזה של ימים למספר שעות בודדות, ממש ממש מאושר ומודה על כך. בסינגפור עלינו על רכבל שמשקיף על כל סינגפור ולדעתי כדאי לעשות את זה, הלכנו לראות את המלון של היהודי העשיר בעולם, שלדון אדלסון, מבנה יפה אך לא יותר מזה, נכנסנו לקניונים והתנחלנו במסעדות ובבתי קפה ממוזגים, ראינו המון סיניות יפות , שכן סינים הם רוב מוחץ של תושבי סינגפור, ונסענו לשדה התעופה לקבל מאיש הקשר שלי את הדרכונים עם הוויזות מוטבעות בתוכם. בשעת היעד 17:00 חיכה לי איש הקשר שלי עם כל הדרכונים והוויזות ושלב נוסף במסע אל הגלים, החופים, והתרבות המיוחדת עבר בהצלחה. מפה עלינו לטיסה לבאלי, כמובן שהצטיידנו בכמה בקבוקי וויסקי, בטרמינל הנהדר והגדול בסינגפור, היעד קרוב מתמיד, האי באלי , ממש כבר ניתן להריח אותו……..

קצת מידע על האי באלי :

האי באלי מצוי בארכיפלג איי אינדונזיה (המשכן למעלה מ-17,000 איים), בין האיים – ג’אווה (Java) ולומבוק (Lombok); 
הוא משתרע על פני שטח של 5,632 קמ”ר, כ-8 מעלות דרומית לקו המשווה, בין האוקיינוס השקט וים ג’אווה. 
בשל מיקומו הגיאוגרפי, זוכה האי לאקלים טרופי, עם שתי עונות בולטות – עונה יבשה (אפריל-נובמבר) ועונה גשומה (דצמבר-מרץ) 
וטמפרטורה ממוצעת של כ-ºc28, לאורך כל השנה.האי משכן כ-3,000,000 תושבים, רובם פזורים בכפרים קטנים.

 כ-370,000 מתגוררים בעיר הבירה – דנפאסאר (Denpasar), שהיא גם הגדולה באי; 
העיר השנייה בגודלה היא סינגראג’ה(Singaraja), המצויה בצפון האי. 
שרשרת הרי געש פעילים חוצה את האי, הגבוה שבהם – גונונג אגונג (Gunung Agung) הקדוש, המתנשא לגובה של 3,142 מ’, 
התפרץ לאחרונה בשנת 1963.הקרקע הוולקנית והאקלים הנוח, המאפיינים את האי, הופכים אותו לפורה במיוחד, עם צמחייה טרופית מרשימה, פרחים ושפע של גידולים 
(ביניהם – אורז, קפה, תה וטבק) וכן – מגוון עשיר של בעלי חיים, בהם למעלה מ-300 מיני ציפורים.באלי, הוא המפורסם באיי אינדונזיה, אי הינדואי המשמר מסורות עבר ועשיר בתרבות, פולקלור ופולחן. האי מעוטר ברכסי הרים געשיים, אגמים, 
חופים זהובים מפורצים, נחלים וגיאיות ונופים מעשי ידי אדם כ”מדרגות האלים”, טרסות אורז גבוהות, מטעי תבלינים וקוקוס. 
כפרים קטנים מסורתיים משובצים במרחבי האי, מאות מקדשים פרטיים וציבוריים, כניסות מקושתות בפסלי אלים ושדים. המקדשים פזורים בשיאי ההרים ולמרגלות הרי הגעש, בתוך המים ועל מצוקי החוף,  ביערות העד ובלב שדות האורז ובאתרי פולחן, כישוף ומדיטציה. באלי זכתה לכינויים “אי האלים” ו”גן עדן עלי אדמות”, שמות המסמלים לא רק את יופיו של האי אלא גם אווירה מיוחדת שהוא משרה על המתגוררים בו. האי מהווה מוקד משיכה עולמי לגולשי לפט ורייט- זהו מגרש משחקים אמיתי לגולשי גלים…..

ב-23/04/2014 הגענו לבאלי שמחים ומאותגרים. הרכבים חיכו לנו עם הנהגים, והדרך למלון ארכה כ-30 דקות, בהשוואה למקומות אחרים בעולם , ומסיפורים ששמעתי של אנשים שטיילו בעולם וסיפרו לי על טלטלות ונסיעות ארוכות מזמן נחיתה בארצות היעד ועד ההגעה למלון, אני חושב שבבאלי, הדרך  מהשדה למלון,  דרך בת ה-30 דקות היא בהחלט קלה וכזו שאינה מייגעת.

לפניי מספר שנים  קראתי כתבה על באלי , בה הפליא והגדיר זאת בצורה הפשוטה יותר המגזין surfer בכותבו , כי בבאלי , ולא משנה מה תהא העונה, גודל הסוואל, כיוונו, מזג האוויר או כל פרמטר אחר, בבאלי, לדברי המגזין, תמיד תוכל למצוא במקום כלשהו באי גלים בגובה ראש…העניין הוא שצריך לדעת לחפש..

לאי  באלי כפי שאני מכיר אותו צדדים רבים לו. 
בצד מה שמכנים מגה סוואלס, שהם בהגדרה למי שלא מכיר את המושג , גלים ענקים המגיעים לאחר שנעו ושטו באוקיאנוס ההודי מרחק עצום של אלפי קילומטרים, כאלה שראיתי במו עיניי בגובה של 4-5 מטר, אל דאגה חברים, בגבהים האלה ישבתי לי בחוץ עם בגדים ובירה ביד וצפיתי בחבורה של אנשים אמיצים חותרים לכיוון הלייאפ ויורדים גלים שאפילו מהמצוק באולואטו או בפאדנג פאדנג נראו כמו מגדלי אקירוב….

זהו סוג של חוויה שגם כשאתה (מדבר בשמי , כמובן)  רואה מישהו מרחק 200 מטר ממך ואתה מחוץ למים, בים של 12-15 פוט, אתה עומד על אחד הצוקים, אתה מרגיש את האוויר בקנה הנשימה  נכנס אל תוך הגוף בצורה שאינה רגילה , במקטעים מקטעים….אתה חי את הגל, אתה מתרגש עם הגולש, אתה מסתכל לאורך כל הפס שמצפה לאותו גיבור שעשה את הדרופ אתה רואה את ההצטנרות בהמשך הולכת ומתרקמת, ואתה בכל רגע נתון שואל את עצמך, מה הוא הולך לעשות? 
יחד עם זאת יש גם את אלה שמתכסחים ואז אני עוקב במבטי אחר ההתגלגלות העוצמתית והסחף החזק, שיכול לגרום לגולש ליפול בנקודה מסוימת, גופו והגלשן נעלמים ל-2-5 שניות ופתאום הפלא ופלא, מאותו צוק עליו אני עומד,  אני רואה אותו משהו כמו 50 מטר לכיוון זה או אחר ממקום הנפילה, חישבו על כך עברו בסך הכול רק כמה שניות ולאיזה מרחק האוקיאנוס הטיל אותו……

אני מביא בזאת אמירה  ששמעתי אמש, וברצוני לקחת את הציטוט האמור ולתת לו אינטרפרטציה משלי, את האמירה הזו היו צריכים בין השאר לומר גם על באלי ולא רק על לאס ווגאס.

אתמול שמעתי  ציטוט מפיו של מאמן הכדורסל של קבוצת מכבי אלקטרה תל אביב, דיוויד בלאט, לתוכנית  ערוץ הספורט. בתשובה לאחת השאלות שהוא נשאל שם, הוא ענה “מה שקורה בווגאס נשאר בווגאס”  ולכל מי שאין לו מושג למה התכוון המשורר , (לי  למשל לא היה מושג עד שבדקתי ), אסביר כי, לפני כעשר שנים השיקה העיר לאס ווגאס את אחד ממהלכי המיתוג מחדש למקומות המוצלחים ביותר, עם הסיסמה המדויקת: “מה שקורה כאן, נשאר כאן” “What Happens Here, Stays Here”.  סיסמת המותג העבירה שני מסרים עיקריים באופן מקביל ומדויק מאד: המסר הראשון הוא שלאס ווגאס הוא המקום בו את יכול להגשים כל פנטזיה שלך, ותהיה הפרועה ביותר. המסר השני הוא כי אתה יכול להגשים פנטזיה זו בידיעה כי איש לא ידע על כך. באלי הוא אי שהמון מערביים הפכו אותו למקום מושבם. הפתיחות , הקלילות, וההבנה של לחיות את היום ולא לעסוק במה יהיה מחר באים לידי ביטוי בכל דקה ביום. באלי הוא מקום שבו הפנטזיה פוגשת מציאות, ואכן כל פנטזיה יכולה להתממש, ואם האינדיבידואל רוצה בכך , היא נשארת רק שלו.

הטיול בן  השבועיים שאותו חווינו נע על צירי הזמן וההנאה בדיוק כמו הפולסים שמביא עימו סוול, פולסים המוכרים לנו הגולשים , פיקים של הנאה מטורפת (התקפות) ומידי פעם המתנה לבאות , המתנות שלאדם שיש לו ניסיון בים, גם המתנות אלה קוסמות , במידה רבה הן כאלה  שמורידות את רמת האדרנלין. קצרה היריעה בכתבה זו לפרקט הכול ובפרוטרוט, מבטיח לעשות זאת בכתבות הבאות, מה שכן אוכל לספר שהייתה זו תקופה של 14 ימים עם גלים ללא הפסקה. אומנם ביום הראשון הגענו , והיה חצי מטר, יום שבו גלשנו כל היום בחוף צ’אנגו, ביץ’ ברייק, שבעברי ראיתי וגלשתי בו את האחים איירונס, רוב מצאדו, קליי סלייטר, מיקלה גונס, ג’ייק פטרסון , גוש קר ועוד גולשים טובים ומפורסמים, חוף שמחולק ל-3 ברייקים, גל לפט על אבנים, ברייק נוסף לפט על חול, והברייק האחרון ימני על חצי ריף. קיוויתי שיהיה יותר גובה, אך  לנו כגולשים המגיעים מארץ הקודש, ואף כי היה זה יום נמוך, ברור היה כי מסת המים הנעה במקום הזה, הצורה ההנדסית המיוחדת שבה נזרק הגל , צורה אליפטית, והעוצמה של השבירה היא אחרת לגמרי ממה שאנו מכירים פה בארץ, אף כי היה מדובר בחוף , שביחס לשאר החופים בבאלי נחשב בהחלט לרגוע וידידותי למשתמש.

במשך 14 ימים גלשנו על גלים של בין חצי מטר לפיקים של שלושה מטר. אפשר לומר בפירוש שחבורת הישראלים בטיול זה נתנה יופי של נוכחות בליין אפ, תוך כדי התחשבות בשאר התיירים והמקומיים. החלטותיי לגביי יעדי הגלישה  היו מורכבות ממספר אלמנטים. לא כל הגולשים היו באותה רמה ולכן היה עליי , תוך כדי ראיית הסוול וכיוונו בבוקר , טלפונים לחופים השונים לידידם מקומיים, שנתנו לי עדכון מהשטח, ועוד מספר מרכיבים לנסות ולבחור את החוף שהכי יתאים למכנה המשותף  הגדול ביותר של הקבוצה. למרות שאין הפרט מעיד על עצמו, ובכל זאת במבט לאחור, לא היה יום , שהחופים שאליהם כיוונתי , לא פגעו או לא עבדו. החבורה , כל השמות שהזכרתי בתחילה, יצאה כמעט בכל סשיין עם חיוך נסוך על פניה, מסעות לצפון האי באלי, כפרי מוסלמים, החוף medewi  והחוף balian   נתנו לחברים להרגיש את הייחוד והקסם של באלי , במשמעות טיפה יותר מעמיקה, החופים הדרומיים של אולואטו , אימפוסיבולס ובאלאנגן נתנו לגולשים הישראלים להבין את עוצמותיו הבלתי מובנים של האוקיאנוס ההודי, והגלישה בחופים הללו שמרכזת לתוכה גולשים תותחים וליין אפ  לעיתים צפוף, חידדה את החושים ונתנה לאנשים להבין שמדובר פה בגלים ובסיטואציות שאינן  עניין שבשגרה. לכל מרקם  הסשיינים והגלים תוסיפו ערבים של יציאות ושתיית בירות כיד המלך, מקומות, מסעדות בארים ומועדונים שכמעט ולא תמצאו שכמותם בישראל, מלון בסיסי עם ארוחת בוקר הוגנת ומספקת, מקומיים  אדיבים וביישנים, ונהיגה יומית מחוף לחוף בדרכים מיוחדות, וקיבלתם כל מה שגולש , שיש לו את אורך הרוח, הסקרנות , והשקט הפנימי מבקש לעצמו.

רבים הם החופים ואתרי הגלישה באי הזה , בכדי להבין יותר צריך להיות ולראות. האי הזה הוא כה משופע ומגוון שבכל שנה מגלים בו ספוט חדש, שהיה נסתר מהעין עד כה, ייחודו של המקום בין השאר הוא בכך שכל גולש ימצא בו את הגל שמתאים לו ובנוסף שהעניינים לא מסתיימים באי כאשר סיימת לגלוש….בשעה 6 בערב עת יורדת השמש, מתחיל החלק השני של היום, אוכל , אלכוהול בילויים ועוד מיני דברים נהדרים אחרים…גן עדן האם כבר אמרתי?

 

 

****הזמנה לכל הקוראים:

הטיול הבא שלי מתוכנן ל :  יציאה-29/09/2014                            והחזרה ב-13/10/2014

מדובר בעוד 4 חודשים מהיום. בסה”כ 16 ימים-ניתן גם לקצר.

התהליך, בשל נושא הזמנת הויזות מצריך זמן והינו יסודי ומתוכנן.


ולכן, לכל גולש באשר הוא, מתחיל, בינוני ומתקדם מוזמן להצטרף עוד היום לתאריך טיול זה.

אני משתדל לצאת לטיוליי הפרטיים לבאלי מספר פעמים בשנה .
בוא/י והיו חלק מצוות ישראלים, שאינם מכירים אחד את השני, היוצאים לטיול גלישה מסוג אחר ושונה –לאי שיש בו את הגלים הטובים בעולם.
לא להתמהמה ולא לחשוב יותר מדי פשוט לצלצל או לשלוח מייל ואספק את כל המידע הדרוש לכם/ן.
יש לי הערכה רבה לאוקיאנוסים באשר הם.
אין לי ספק שהמלדיבים, סרי לנקה, קוסטה ריקה קליפורניה, הוואי ועוד רבים אחרים הם ספוטים מדהימים,
אך אני בטוח שבאף אחד מהם לא תמצאו את השילוב הכול כך שלם שיש בבאלי
ואת זאת אני כותב לאחר שפגשתי בבאלי תיירים-גולשים, שהגיעו מכל המקומות המצוינים מעלה, וסיפרו לי על כך.

לדעתי אלו יהיו ימים יפים עבורכם, בכל מה שקשור לגלישה ובגדול התגשמות של חלום.
האי באלי אינדונזיה מספק תנאי גלישה לכל רמה גיל ומין, אך לא מדובר בטיול גלישה נטו.
מדובר בטיול שבו אתה מגשים ייעוד ומגלה מה באמת עושה לך טוב פנימה.


נא לצלצל אליי כבר עכשיו לטלפון נייד: 050-5-60-67-67

או לשלוח מייל ל:drormangel@hotmail.com

 

הצטרפו לקבוצה שלי בפייסבוק ותהיו מעודכנים און ליין בכל ההתפתחויות:

http://www.facebook.com/group.php?gid=49282111055

לפרטים נוספים , תמונות, ממליצים, ועדכונים

נא להיכנס לאתר הבית שלי –לחצו כאן

הסרטון הבא ממחיש בצורה ויזואלית את מה שאי אפשר לבטא במילים.

http://vimeo.com/78006648

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן