5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

אנדי איירונס לוקח הפסקה מסבב ה ASP

אנדי איירונס לוקח הפסקה מסבב ה ASP

 

כתבה נלקחה מאתר surfine 
תרגום לעברית : טל ענבי

 

אנדי באוף דה ליפ בקסייד
( תמונה : asp cover image )

עכשיו זה סופי ובטוח ,אנדי איירונס(andy irons) ייקח שנה הפסקה מסבב הASP ולא יתחרה בשנת 2009
אחרי שאחיו ברוס הודיע על פרישה מסבב הASP (ברוס איירונס [bruce irons] הודיע שהוא לא הולך יותר להתחרות בסבב הASP ) אנדי הולך לקחת שנת חופש .

 

אנדי איירונס בעבר אלוף העולם בגלישה שלושה פעמים וגולש מאד בולט בסבב כבר 12 שנה החליט לקחת שנת חופש ולא להתחרות בסבב ה ASP של שנת 2009 , אנדי איירונס הוא לא הגולש הראשון שלוקח שנת הפסקה מסבב הASP , טום קארן עשה את זה בשנת 1989 וגם קלי סלייטר עשה את זה בשנת 1999 . מה שכן אנדי איירונס יקבל כרטיס ווילד קארד ויוכל לחזור להתחרות בשנת 2010 שוב בסבב הASP .

נשיא הASP ראביט בארטולימוי (rabbit Bartholomew) מסביר : אנדי ביקש וקיבל כרטיס ווילד קארד לשנת 2010 , מסיבות אישיות הוא לא יתחרה בסבב בשנת 2009 לעומת זאת יהיו כמה תחרויות ספציפיות בשנת 2009 שהוא יתחרה בהם .
אנדי הוא דמות מאד בולטת בסבב אומר ראביט , היריבות שלו עם קלי סלייטר בשנת 2002 תפסה את כל עולם הגלישה וגם אפילו הגיעה אל מחוץ לעולם הגלישה ונתנה לסבב הASP מודעות לא רק בקרב הגולשים ,אנדי יהיה חסר מאד בסבב בשנת 2009 ואנחנו מחכים לו שיחזור בשנת 2010

אנדי איירונס
( תמונה : asp cover image )

אתר surfline תפס את אנדי לראיון 
למה אתה לוקח חופש משנת 2009 ? :
השנה האחרונה הייתה שנה מאד ארוכה בשבילי , פיזית ומנטלית אני כבר בסבב במשך 12 שנה והשנה האחרונה הייתי כבר ממש קרוב לשחיקה מוחלטת , החב’רה בASP ממש הבינו אותי שאני צריך חופש ואני מבסוט שהם נתנו לי כרטיס כניסה (ווילדקארד) לשנת 2010 זה מוריד ממני הרבה לחץ וככה אני יוכל להתמקד בעצמי בגלישה שלי בשנת 2009
איך ההרגשה בחוף הביתי אחרי ההודעה על הפרישה ?
הרגשה מוזרה מאד , מאז שהתחילה השמועה על ההפסקה שלי אני מרגיש כאילו מסתכלים עליי באלף עיניים , בזמן האחרון כשאני במים במקום לגלוש אני רק מנסה לא להקשיב לכל מה שאנשים אומרים ומתלחשים ,על מה שהם שמעו עליי ומה התוכניות שלי לשנה הבאה. אני רגיל שאנשים מסתכלים עליי גולש ושואלים אותי שאלות שקשורות לגלישה , זה חלק מכל הקטע וזה בד”כ ממש דוחף אותי קדימה אבל הפעם היה פשוט הרגשה שונה , אולי זה רק אני ואולי פשוט פעם לא היה כ”כ אכפת לי מה אנשים אומרים.
אז מה בתוכניות שלך לשנת 2009 האם אתה הולך לנוח או לעשות הרבה טיולי גלישה ?
2009 הולכת להיות ללא ספק שנה של טיולי גלישה ,אני הולך לרדוף אחרי סוואלים ענקיים בכל רחבי העולם עם אחי ועם חברים , אני הולך לעשות הכל חוץ מלשבת על התחת בבית .הולכים לצלם סרט על אחי בשנתיים הקרובות אז אני מקווה שייצא לי לגלוש איתו בגלים כבדים ומפלצתיים.
האם הפרישה המוחלטת של אחיך ברוס מסבב הASP השפיעה על ההחלטה שלך ?
האמת שההחלטה של ברוס קצת השפיעה עליי , לדעת שהוא הולך לגלוש בגלים מושלמים כשאני לא שם זה ללא ספק מהדברים שמשאירים אותי ער בלילה , אבל יש הבדל עצום בין פרישה מוחלטת לבין לקחת שנה הפסקה
היה דיבור על תחרויות מסוימות שאתה הולך לעשות בשנת 2009 איזה תחרויות אלה הולכות להיות ?
רק האלה של בילאבונג (billabong) , טאהיטי (thaith) ופייפ (pipeline masters) לא בטוח שאני יעשה את התחרות בJ_BAY אבל אולי
האם יש לך איזשהו חרטות על זה שאתה לא תהיה שם כשקלי מנסה לזכות בתואר ה10 שלו שלא תהיה שם להתחרות בו ?
אני מקווה שקלי יזכה בתואר ה10 שלו , אין לי שום חרטות אם הוא יזכה בתואר כשאני לא שם
בעבר אמרת שאתה רוצה לזכות בכל התחרויות או בכלל לא להיות שם האם זה עדיין מה שאתה חושב ?
כן וזאת בדיוק הסיבה שאני לוקח חופש בשנת 2009
ברוב המקצועות אתה נהיה יותר טוב עם הזמן ,אתה צובר יותר ידע ניסיון וכ’ו אבל בספורט נראה כאילו יש גבול מסוים כשאתה יחסית צעיר וכשאתה עובר את זה אתה יחסית נשחק . אתה אמרת פעם “תארים היו מטרת חיי , אבל הבנתי שלזכות בתארים זה רק אושר זמני ” האם יש לך מחשבות על מה אתה הולך לעשות כשתפרוש לגמרי מהסבב , ומה שיביא לך אושר ?
הגלישה זה משהו שתמיד יביא לי אושר ,בין אם אני מקבל על זה כסף ובין אם לא . אמרתי את זה ממתי שאני בן 12 . אני הולך לגלוש כל החיים שלי לא משנה מה יהיה ,. השאיפות שלי הם משהו חשוב מאד בשלב הזה בחיים ובקריירה , בדיוק כמו שפעם השאיפה שלי הייתה לזכות בתואר אלוף העולם . אבל עכשיו אני מעדיף לשמור את השאיפות שלי לעצמי.


( תמונה : asp cover image )


( תמונה : asp cover image )

לראיון המלא כנסו לאתר http://www.surfline.com 
תמונות נלקחו מאתר : http://www.aspworldtour.com/2008/

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן