5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

חמש חליפות שונות שנבדקו וקיבלו ביקורת, לכבוד השנה החדשה

חמש חליפות שונות שנבדקו וקיבלו ביקורת, לכבוד השנה החדשה

תורגם לעברית ע”י: זיו בסון מתוך אתר surfvillage

 

החליפות שבדקנו:

Rip curl, body glove, xcel, oneill, patagonia

השנה, בדקנו חמש חליפות שונות של חמישה יצרנים שונים. מאז שגילינו את החליפות האלה, נהיה יותר חם כשאנחנו במים ובכללי זה יותר יעיל, היצרנים גילו דרך חדשה לשמור על חום גופנו בתוך החליפות.

חליפת הריפקרל היא אחת החליפות הפופולריות בעולם עם טכנולוגיית ה-flash dry (חליפה שמתייבשת ב-20 דק’), כאשר לסוגים אחרים יש גרסה משלהם.

לחברת אקסל יש את טכנולוגיית thermo dry celiant insulation , שמחזירה חום גוף אינפרא-אדום לגופך.

כאשר קונים חליפה בדרך כלל אנחנו בודקים את המידה והאם החליפה נוחה לנו. בנוסף אנו בודקים חליפות שמתאימות לעונה, כאשר לחליפה יש גם תגובות שליליות וגם תגובות חיוביות.

 

Patagonia yulex

החליפה מגיעה עם ריצ’רץ’ קדמי ו-nexkin אשר יש לו את טכנולוגיית ה-yulex rubber של פטגוניה. טכנולוגיה זו תורמת לגמישות – החליפה מאוד נמתחת ויש לה מבפנים פוליאסטר ממוחזר. קל מאוד להוריד את ה-nexkin הקדמי אך קצת קשה ללבוש אותה מכיוון ששני הצדדים של הריצ’רץ’ הם באותו צבע מה שהופך את זה לקשה יותר לראייה. קל ללבוש את הריצ’רץ’ אך קשה להוריד אותו.

את החליפה קצת קשה להוריד מהגוף אבל אפשר להוריד מהכתף, וקצת סבון יעשה את העבודה.

החליפה היא ללא ספק מחממת. אם אתם גרים במקום שקר במים אז החליפה הזאת היא בדיוק בשבילכם. החליפה נוחה, בגלל שהיא מתאימה את עצמה לגופך. כשמשווים אותה לחליפות האחרות היא קצת יותר כבדה, אבל עדיף שהיא תהיה יותר כבדה ותחמם מאשר שתהיה קלה ולא תחמם כלל.

עם כל זאת החליפה מיוצרת מהטכנולוגיה הכי טובה שיש להם. החליפה הזאת היא הכי חמה מהחליפות שבדקתי. בכללי העיצוב של החליפה הוא מאוד נוח. שני החסרונות שיש בה הם שקשה להוריד אותה מהגוף והכובד שלה.

Body Glove Topaz

בכללי חליפה זו קיבלה מאתנו דירוג על חום, נוחות וביצועים. החליפה גם מאוד טובה מהסיבה שקל ללבוש אותה גם בגזרת הנשים וגם בגזרת הגברים. התוסף של החום שיש בה הוא טכנולוגיית ה-microbead אשר מחממת. עם כל הכבוד לטכנולוגיית ה-microbead, יש לה גם את טכנולוגיית הגומי של בודי גלאב שקוראים לה: liquidweld seams. החליפה כוללת את שתי הטכנולוגיות הנ”ל ובכך זה עושה את החליפה גם מחממת וגם קלה ללבישה. החליפה מגיעה עם ריצ’רץ’ קדמי שקל מאוד ללבוש ולהוריד. חלק מהריצ’רצ’ים יכולים להיות קצת קשים להורדה לדוגמה של הנשים, אך זה מותאם טוב לצורת הגוף שלהם.


Xcel TDC Drylock

היו הרבה תגובות חיוביות במהלך הגלישה בגלל שכבת ניאופרן שלה. כמה ניאופרנים עשו את העבודה בשביל כמה גלישות, אבל זאת הייתה חווית גלישה הידרופובית ומחממת מאוד.

טכנולוגיית ה-TDC להפתעתנו הייתה מאוד קלה כאשר היא הייתה רטובה. הטכנולוגיה מצוחצחת מאוד והיא נראית כאילו החליפה סופגת מים. גם אחרי ששמנו אותה בדלי מים היא הייתה מאוד קלה. ישנן חליפות שסופגות מים ממש כמו ספוג.

לגוף לוקח קצת זמן להתרגל לטכנולוגיית ה-TDC. אך זה לא כל כך מגרד כמו החליפות המרופדות צמר ומהחליפות עם הניאופרן.

החליפה גמישה. אך עם זאת היא קצת כבדה אבל נמתחת מאוד. הטכנולוגיה הזאת בנויה טוב מאוד. הם משתמשים בשכבת liquid weld.

Rip Curl Zip-free Flash Bomb

ללבוש חליפה ללא ריצ’רץ’ זה לא כזה קשה כמו שאתם חושבים, זה אפילו קל יותר מכל החליפות שבדקנו בכתבה. אני הייתי סקפטי לגבי כך, אבל הטכנולוגיה הזאת היא מאוד נמתחת וללבוש את החליפה הזאת זה בדיוק אותו קושי של ללבוש ריצ’רץ’ קדמי(אם לא קלה יותר). חליפות עם ריצ’רץ’ אחורי הן תמיד קלות יותר ללבישה אבל זה לא דוגמא.

תוך כדי הגלישה בקושי נכנסים מים לתוך החליפה בזכות החוט שמושכים בשביל “לנעול” אותה. אך עם זאת, היזהרו לא לסגור אותה יותר מדי בכדי שלא יקשה עליכם בחתירה. גם כמה פעמים שניסינו אותה ולא סגרנו אותה עדיין לא נכנסו מים. אנו יכולים להגיד על חליפה זו שלא נכנסים בה מים כלל – וזאת הטענה המרכזית שלי(לדעתי זה מצויין).

החליפה נמכרת במחיר די ממוצע. הרכיבים בחליפה זו הם טובים מאוד. החליפה יותר מחממת מכמה חליפות אחרות שניסינו בכתבה וגם יותר גמישה מחליפות אחרות שניסינו, לסיכום, נמליץ לכם על חליפת ה-Rip Curl Flash Bomb Zip Free.

Oneill psycho 3

בכללי, התרשמנו מאוד מהסוג הקודם של אוניל. שהיא הייתה קלה, מחממת וגמישה. כאשר חליפות אחרות הן מחממות מאוד ב-TechnoButter 2 (הסוג הקודם של אוניל) עדיין עשויה מניאופרן, רק שהיא קלה יותר וגמישה יותר מהאחרות.

לחליפה הזאת יש את הטכנולוגיה שמתייבשת מהר מהניאופרן כמו שיש בדרך כלל בחליפות. לפני כמה שנים, בשביל להקל על יצרני החליפות פיתחו טכנולוגיות שמיוצרות מניאופרן, ששומרות על חום הגוף וגם שלא ייכנסו אליהם מים.

לדעתנו הסוג הקודם (TechnoButter 2) הוא יותר טוב מהסוג החדש מכיוון שיותר קל ללבוש אותו וגם בגלל שהוא שומר יותר שלא ייכנסו מים.

 

עכשיו לכו לגלוש !!!

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן