5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

מיק פנינג מנצח את תחרות הטרסלס פרו 2009

מיק פנינג מנצח את תחרות הטרסלס פרו 2009

כתבה : נדב חלפון

הסיבוב הרביעי של התחרות הגיע בשעה טובה אחרי שני ימי מנוחה ואקספרשיין סשיין אותו מנצח דיין ריינולדס שנראה בכושר מצויין.

במקצה הראשון ביד דרבידג’ מנצח את קאי אוטון בדו קרב של אוסטרלים , בגלים קטנים מאוד ותדירות נמוכה מאוד. קאי אוטון תפס רק שני גלים עם תוצאות מאוד נמוכות שלא עברו את ה6 נקודות ביחד, והוא היה צריך להשיג 9.17, דבר שלא התאפשר לו וביד עולה לשלב הבא עם 12.67.


(תמונה : ביד דרבי’ג שהגיע עד לחצי הגמר)

במקצה השני אדריאנו דה סוזה הברזילאי גלש מצויין ומנצח את ג’וש קר במקצה צמוד כששני המתחרים גולשים מצויין ואדריאנו משיג 7.33 ו8.17 ממש בתחילת המקצה וזה מספיק לו לניצחון. לצערנו ג’וש קר שגלש מצויין בתחרות ובמקצה הזה כולל איירים ענקיים הולך הביתה. במקצה אחר בתחרות ג’וש קר ניצח את דאיין ניב עם אייר רוורס גדול לבקסייד ולאחר מכן מה ביצוע שאנחנו מכירים מסקייטבורד- שאביט, אבל בגלישה הביצוע הזה נקרא פיגלין.תודו שלא ידעתם..

במקצה השלישי טיילור נוקס מנצח את רוי פאוורס מהוואי מול הקהל הביתי וזוכה בתשואות רבות מהקהל. פאוורס שמר על הפריוריטי שלו לאורך כל המקצה ולבסוף נרדם בשמירה ולא הצליח להשיג גל שני מנצח ונשאר על תוצאה של 3.67 במקצה עם תדירות נמוכה מאוד, בעוד טיילור הצליח לקחת גל טוב אחד לפרונט סייד עם תוצאה של 7.17 ועוד גל שני לא טוב אבל מספיק לניצחון של 2.33.

במקצה הרביעי והמעניין מאוד נפגשים דיין ריינולדס הצעיר ורוב מצ’אדו הוותיק שבא במטרה להרוג את כל הענקים אחרי שהעיף כבר את טאג’ ואת פרקו.המקצה התחיל מחדש פעמיים לאחר שבמשך עשרים דקות לא נתפס אף גל, ולפי החוק כל 10 דקות שאף מתחרה לא תופס גל המקצה מתחיל מחדש. דיין ריינולדס היה לוהט , גלש בצורה בלתי צפויה עם הרבה כוח, וניצח את המקצה עם איירים גדולים וביצועים חזקים,כולל ניסיון לעוף לרודאו ענק אבל לא הצליח לנחות , דבר שלא שינה הרבה והוא מנצח את המקצה. דיין ניצח גם את האקספרשיין סשיין של התחרות לפני יומיים וזכה במקום השלישי בסרפר פול ריווארדס ונראה שהוא עושה חיים בארצו. 


(תמונה : דיין ריינדולס)

במקצה החמישי קלי סלייטר מנצח את קקואה בקלסו במקצה צמוד עם גלים קצת חלשים אבל שני הגולשים הצליחו להוציא מהם את המיטב. הלפטים היו קצת יותר טובים וקלי מנצח כולל אייר רוורס גדול.קקואה בקאלסו היה צריך 7.6 בשניות האחרונות של המקצה ותפס גל מצויין שלדעתי אם קלי היה צריך את הניקוד והיה לוקח כזה גל הוא כן היה מקבל את הניקוד אבל את זה נשאיר לשופטים. קלי עולה לרבע הגמר.

במקצה השישי הייטור אלבס מברזיל פוגש את דמיאן הובגוד, במקצה עם יותר גלים מהמקצים הקודמים בעקבות הגאות שמגיעה ומביאה יותר גלים ותדירות.היטור נופל במספר ניסיונות לנחות אייר גבוה ולבסוף נוחת אחד ממש גבוה ומקבל 7.33 שמתווסף ל6.83 מתחילת המקצה והוא עולה לסיבוב הבא וממשיך את ההצלחה של הברזילאים בינתיים אחרי שגם אדריאנו ניצח את המקצה שלו.

במקצה השביעי נפגשו סיג’יי הובגוד ומישל בוארז,לקרב לפטים, כשמישל מוביל מתחילת המקצה עם שני גלים של 6.17 ו6.50 וסיג’יי רודף אחריו ואחרי תוצאה של 5.85 לאורך כל המקצה, וכשנשארו שתי דקות בלבד הוא לוקח גל של שלוש ביצועים חזקים , עושה קליים לכיוון השופטים שאמור להגיד להם תנו לי כבר את ה5.84 , אבל לצערו לא רק שהוא לא מקבל את התוצאה הנחוצה, אלא שמישל לוקח אחריו גל של 6.33 שמשפר את הגל הראשון שלו והוא מנצח עם הפייר ווייר שלו.

במקצה השמיני מיק פנינג פוגש את קירן פירואו, לוקח 5 גלים עם ניקוד דומה כשהטובים ביניהם מביאים לו ניקוד מצטבר של 11.63 וזה מספיק לו לנצח את המקצה שבו הוא גלש מצויין.


(תמונה : מיק פנינג )

רבע גמר:

במקצה הראשון של רבע הגמר נפגשו ביד דרבידג’ שזכה בעבר בתחרות ואדריאנו דה סוזה הברזילאי, שעבר לגור בקליפורניה השנה. המקצה התחיל מחדש אחרי 10 דקות שאף אחד לא תפס שום גל ואז הגיע ביד דרבידג’ , ועם 5 גלים טובים מאוד שמתוכם השניים הכי טובים נותנים לו 14.83 והוא מנצח את המקצה ב0.33 נקודות בלבד.אדריאנו היה זקוק ל7.33 כדי לנצח ולא הצליח וביד בחצי הגמר.

ברבע הגמר השני נפגשו דיין ריינולדס וטיילור נוקס. טיילור פתח עם 8.00 ודיין החזיר לו בגל מדהים עם ביצוע ראשון יוצא מן הכלל ומקבל עליו 9.70. כשנותרו 7 דקות למקצה דיין נוחת אייר ומסתובב לרוורס ענק לבקסייד והוא מקבל 8.5 ושולח את טיילור לקומבו-לנד משם הוא לא הצליח לצאת עד סוף המקצה.דיין בחצי.נגד ביד.

במקצה השלישי ברבע הגמר נפגשים קלי סלייטר והיתור אלבס הברזילאי.כבר אחרי 10 דקות הברזילאי מצא את עצמו בקומבו סיטואיישן וחיפש לשפר שני גלים. הוא הצליח לשפר את מצבו מעט ותפס הרבה גלים נחמדים לאורך המקצה, אבל נגד קלי סלייטר שיודע שקהל כל כך גדול מסתכל הוא פשוט לא יכול. המקום השלישי ברבע הגמר שייך לאלוף עולם 9 פעמים, קלי סלייטר.


(תמונה : קלי סלייטר )

מקצה אחרון לרבע הגמר הוא בין מיק פנינג למישל בוארז. השעון תיקתק וכשנשארו בדיוק 2 שניות להתחלה מחדש של המקצה מיק תפס 7.67, דקה אחר כך 8.33 והכניס את מישל בוארז לקומבו סיטואיישן, והוא צריך 2 גלים כדי לעלות למקום הראשון. אם זה לא הספיק אז פנינג שנראה מצויין נתן גם 9.17 והחליף את הגל הראשון שלו. אחרי שהרגיש שניצחונו מובטח פנינג התחיל להשתעשע ונתן הצגה לקהל שכללה רוורסים מפחידים וביצועים ענקיים , והגולש המהיר בעולם מקבל מחיאות כפיים מהגרינגו’ס לפני חצי הגמר שלו נגד קלי סלייטר.

חצי גמר:

בחצי הגמר הראשון נפגשו ביד דרבידג’ ודיין ריינולדס. דיין ריינולדס מדורג במקום ה20 בעולם כרגע והוא כבר בן 24. המקצה היה שקט עם תוצאות סבירות ופתאום דיין תופס גל מצויין , מפוצץ כמו שהוא יודע עם שני איירים ענקיים רצופים ומקבל 9.67 . ביד מנסה להחזיר עם 7.73 ולא מוצא תשובה לדיין שממשיך לתפוס גלים טובים ולשפר תוצאות. בסיום דיין עולה לגמר הראשון בחייו בסבב העולמי , ומה שבטוח שהוא יפגוש שם את אלוף העולם , כשבחצי הגמר השני נפגשים מיק פנינג אלוף העולם מ2007 וקלי סלייטר אלוף העולם 9 פעמים. קלי בן 37 ובמקום ה8 בעולם,זכה בתחרות הזאת 3 פעמים, בעוד פנינג בן 27 ובמקום ה7. החוף בסאן קלמנטה היה מלא באנשים מהבוקר, והם לא יכלו לבקש חצי גמר יותר טוב מזה .

פנינג וקלי ירדו את אותו גל, כשמיק לוקח אותו לרייט וקלי ללפט, ומיק מקבל 8.33 על הרייט עם אייר ועוד רוורס בסוף הגל בנוסף לכמה ביצועים בדרך. שני גולשים שלוקחים ביחד גל זה חוק חדש באיי אס פי, כשפעם רק מי שהיה עם פריוריטי היה מקבל את הניקוד והיום שני הגולשים מקבלים את הניקוד.


(תמונה : מיק פנינג )

כשנותרו 20 דקות למקצה קלי צריך לשפר 2 גלים והוא בקומבו. קלי טעה מספר פעמים בבחירת הגלים במהלך המקצה, ולעומתו פנינג חיכה בסבלנות ולקח פחות גלים אבל כולם עם תוצאות גדולות.כשנשארו 3 דקות למקצה קלי לוקח גל אינסייד קטן יחסית ויוצא מהקומבו עם 6.57, אבל אז פנינג לקח עוד גל וקיבל עליו 7.93 . לקלי נשארו 2 דקות לתפוס 9.69. והוא לא מצליח. כולם יודעים שקלי כבר לא יקח את התחרות ומיק פנינג ממשיך לגמר ענק נגד דיין ריינולדס , איתו יש לו חשבון לא סגור אחרי שדיין העיף אותו ב2007, שנת האליפות של מיק, בסיבוב 3 באותו המקום, לואר טרסלס.

גמר:

בגמר , שהיה חצי שעה של תנאים קשים ובלי הרבה תדירות של גלים, פנינג מצליח לתפוס רייט טוב, לפרק אותו ולקבל 7.83, כשלאחר הגל הזה הים חוזר להיות שטוח.

לפתע התחילו לבוא גלים, אבל מעט מידי ומאוחר מידי. דיין מצליח לקחת גל , נופל בסוף ומקבל ניקוד של 5.0. לאחר מכן הוא מצליח לתפוס עוד 3 גלים, אבל לא מצליח לגלוש כמו במקצים שלפני גמר ונופל בשלושתם. אולי זו העייפות אחרי המון מקצים באותו יום. הוא לוקח עוד 5.77 אבל אחריו פנינג מגיע עם 8.5 ואז מיד 8.9 כולל ביצוע שמעיף מלא מים לפנים של דיין וכאילו אומר לו “ברוך הבא לליגה של הגדולים” . שני אלה שולחים את ריינולדס לקומבו-לנד. כשנותרו רק 5 דקות למקצה זה כבר לא משנה לאן הוא יעיף את הטייל שלו, וכל אייר רוורס בעולם לא יוציא אותו מהמצב הזה. בטח לא נגד מיק. לדיין גמר הוא תוצאה טובה מאוד ולאחר המקום ה3 שלו בג’יי ביי בתחרות הקודמת והגמר של עכשיו הוא מוצא את עצמו מקום אחד מחוץ לעשיריה הראשונה. זה הגמר הראשון שלו בקריירה ובטוח שהוא מרוצה.בכל זאת את הגמר הראשון שלך אתה לא יכול לנצח. דיין גם לקח את שני הגלים עם הניקוד הכי גבוה בתחרות ( 9.67, 9.70).


(תמונה : דיין ריינדולס כמעט מנצח את התחרות ומסיים במקום השני )

זהו הניצחון העשירי של מיק פנינג בקריירה שלו בwct.ותגידו יפה שלום למקום שני החדש בעולם.עם 936 נקודות פחות מפרקו , מיק חייב לנצח הרבה מקצים באירופה.

אחרי שהפסיד בגמר בהאנטיגטון ביץ’ לברט סימפסון ולא זכה בפרס הגדול ביותר אי פעם שהזוכה ביו אס אופן קיבל- מאה אלף דולר , מצליח יוג’ין לעשות היסטוריה ולקחת צ’ק על סך 105000 דולר, שיא כל הזמנים בתחרות גלישה.

פנינג התבדח בקשר לגלשנים הקטנים של דיין וקלי שלקחו אותם עד השלבים המאוחרים בתחרות כשאמר שהוא גם רימה כי הוא גלש על 11’5 ובדרך כלל הוא גולש על 1’6 וחצי. עכשיו הוא ינסה לבנות מומנטום וכולנו מקווים שהוא ימשיך בהצלחה באירופה בתחרויות הקרובות.


(תמונה : הפיינליסטים חוגגים עם רוב מאצ’דו )


(תמונה : ככה נראה צ’ק של 105 אלף דולר )

העשיריה הפותחת נכון לעכשיו:
1 – 
Joel Parkinson (AUS) 5486 points
2 – Mick Fanning (AUS) 4550 points
3 – Adriano de Souza (BRA) 4348 points
4 – C.J. Hobgood (USA) 4272 points
5 – Damien Hobgood (USA) 3974 points
6 – Kelly Slater (USA) 3906 points
7 – Bede Durbidge (AUS) 3760 points
8 – Taj Burrow (AUS) 3685 points
9 – Taylor Knox (USA) 3616 points
10 – Bobby Martinez (USA) 3582 points

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן