5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

הגולשים הטובים בעולם (עד 20) מגיעים לסידני לאליפות העולם לנוער Billabong ASP World Junior Championships

הגולשים הטובים בעולם (עד 20) מגיעים לסידני לאליפות העולם לנוער
Billabong ASP World Junior Championships

גולשי הג’וניורס הטובים בעולם נאספים בימים אלו בסידני אוסטרליה לקראת תחרות Billabong ASP World Junior Championships שתיערך בין 9-17 לינואר בחוף נארבין. זוהי התחרות המסכמת של העונה החולפת בה יקבע אלוף ואלופת העולם לשנת 2009. כ-48 גולשים ו-18 גולשות יתחרו זה מול זה, אלו אשר השיגו את התוצאות הטובות ביותר בסבב הבילבונג ג’וניורס באזור שלהם (אפריקה, אוסטרליה-אסיה, אירופה, יפן, ארה”ב ודרום אמריקה).

בזמן שהאליפות נערכת מעל לעשור באוסטרליה, הפעם האחרונה בה זכה אוסטרלי בתואר הייתה ב-2001 כאשר ג’ואל פרקינסון לקח. השנה, אוון רייט הוא המועמד הרציני לאחר שנה מצוינת בה העפיל לסבב ה-ASP. “שנה שעברה לא הלך לי טוב בתחרות הזאת, לא יהיה קל גם השנה כי הרבה מהגולשים של שנה שעברה חוזרים גם השנה. מקווה שהגלים של נארבין יתנו בראש!”, אמר אוון רייט.

הדרום אמריקנים שלטו בעשור האחרון באליפות העולם לנוער עם4 זכיות מתוך עשר. ג’דסון אנדריי הברזילאי, אלוף 2008 שעברה ורוקי השנה ב-,ASP ינסה להוכיח עליונות גם השנה. “שנה שעברה נתתי הופעה טובה אבל בגמר קאי ברגר לקח את הקופה. השנה עבדתי על הגלישה שלי מכל ההיבטים: פסיכולוגי, פיזי וציוד נכון. אני מוכן לתת 100% בכל מקצה”, אמר אנדריי.

דווקא החבר’ה מארה”ב עוד לא זכו בתואר, עובדה איתה יצטרך להתמודד נאט יאנג הצעיר מסנטה קרוז קליפורניה. “הרמה בתחרות כה גבוהה. מקצה ראשון יכול להיות גם הגמר. אנסה לתת הכל בכדי להביא את התואר פעם ראשונה לארה”ב”, אמר יאנג.

אלוף השנה שעברה מהוואי, קאי ברגר, אמנם סיים את זמנו בג’וניורס, אבל נשאר תומך נלהב של החבר’ה מהוואי. “קליי מרזו מסוגל לקחת את התחרות אם יגלוש כמו שהוא גולש בבית, זה בטוח”, הצהיר ברגר והוסיף על חשיבות התחרות: ” זו התחרות ששינתה לי את הקריירה. עדיין אני לא מאמין שניצחתי את כל התותחים האלה”.

מיק פנינג, אלוף העולם בשנה החולפת ו-2007, ישתתף בטקס הענקת הפרסים למנצחים, וגם לו יש מה להגיד על חשיבות התחרות: ” זו תחרות שקשה לנצח בה. כולם מגיעים כה רעבים. בעבר, התחרות העיקרית הייתה בין האוסטרלים, האמריקנים והוואי. כיום מגיעים גולשים כה טובים מכל אזורי ה-ASP שקשה לדעת מה יהיה. אני אישית חושב שאוון רייט עשוי מחומר של אלופים ויכול לקחת”, אמר פנינג.

אליפות העולם Billabong ASP World Junior Championships נערכת בפורמט של ה-ASP ומשקפת את האלופים העתידיים לבוא. לפינליסטים מובטח דירוג מועדף בסבב ה-WQS שמשמש כקרש קפיצה לסבב החלומי של ה-ASP.

התחרות תועבר בשידור חי ב- http://www.billabongpro.com/

הנה רשימת מנצחי העבר:
2008: Kai Barger (HAW), Pauline Ado (FRA)
2007: Pablo Paulino (BRA), Sally Fitzgibbons (AUS)
2006: Jordy Smith (ZAF), Nicola Atherton (AUS)
2005: Kekoa Bacalso (HAW), Jessi Miley-Dyer (AUS)
2004: Pablo Paulino (BRA)
2003: Adriano de Souza (BRA)
2002: N/A
2001: Joel Parkinson (AUS)
2000: Pedro Henrique (BRA)
1999: Joel Parkinson (AUS)
1998: Andy Irons (HAW)

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן