5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

תקיפת כריש באוסטרליה

תקיפת כריש באוסטרליה
גולש בשם טוד אנדריס (Todd Endris) בן 24 נתקף על ידי כריש לבן, לפני כשבוע בדרום אוסטרליה, במפרץ מנטריי בשעה 10:45 בבוקר.
זאת הייתה ההתקפה העשירית על גולשים במי מפרץ מנטריי מאז 1952. שתיים מתוך ההתקפות הללו היו קטלניות ונגמרו במוות.
באז וילייאמס (Wes Williams) שגולש במפרץ מנטריי בעשרים וחמש שנה האחרונות, גלש באותו יום עם טוד וצפה בתקיפה במרחק 20 מטרים ממנו.
 
תקיפת כריש באוסטרליה
 
הגלישה באותו יום פשוט “צעקה” כרישים, האוסטרלים מכירים את הימים האלה, ערפל כבד, גשם קל, ומעט אנשים במים- הייתה הרגשה שיקרה משהו, ובאמת קרה.
בערך בשעה 10:20 להקה של דולפינים התחילה להקיף בסיבובים את טוד- זה לא דבר מוזר, אנחנו גולשים עם דולפינים כל הזמן ולא חשבתי שום דבר בגלל זה.
אבל דקה אחרי זה, טוד התחיל לצרוח, ושמתי לב לכמויות דיי גדולות של דם על המים, כמו אצל כל גולש אוסטרלי מקומי , שזו ללא ספק לא הפעם הראשונה שרואים בכרישים בפעולה, האינסטינקט התמוהה שלו התחיל לעבוד מייד, ותוך שניות מצה את עצמו חותר על עיוור לעזרתו של טוד. “שלא תחשבו שזה עניין קל, אתה יודע שיש לך חברגולש במצוקה, אבל לא תמיד אתה יודע, למה בדיוק תגיע” אמר באז.
טוד הוא בחור גדול, וממש למזלו כמו ברוב המקרים, הכריש רק טעם אותו ולא ממש רצה לאכול אותו, היינו שלושה שם איתו בכל ה”בלגן”, היה הרבה דם ואני זוכר שצעקתי לטוד שינסה לעלות על הגלשן שלו ולחתור לחוף, בשלב הזה הוא עוד היה בהכרה, אבל שנייה לפני שהגעתי אלו ביחד עם עוד שני חברה, ראיתי אותו מחליק לתוך המים.
אני ועוד בחור בשם בראיין תפסנו אותו מהידיים בשנייה האחרונה, הדולפינים היו בפאניקה גמורה, וכל הזמן פחדנו שהכריש עדיין בסביבה, גררנו אותו לאט לחוף והזעקנו עזרה.
בגדול הרגשנו כאילו זה היה עוד יום גלישה, אין הרבה מה לעשות בקשר להתקפות האלה, הכרישים היו פה לפנינו, ואנחנו יודעים היום שאלה לא התקפות מכוונות, אלה טעויות בזיהוי.
 

מפת אזור מנטריי אוסטרליה

 
אזור מנטריי מפוצץ בכלבי ים ואריות ים האוכל הטבעי של הכרישים- זאת רק אשמתנו שנכסנו לגלוש בטריטוריה שלהם, וחליפות הגלישה השחורות בטח לא עזרו.

ידיעה- קאי צור

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן