5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

תחרות מבריקס לגלישה גלים גבוהים

תחרות מבריקס לגלישה גלים גבוהים
 
 גרג לונג (Greg Long) מסאן קלמנטה קליפורניה, מנצח את אחת מתחרויות גלישת הגלים הגבוהים הקשות בעולם
 
ידיעה-קאי צור
גרג לונג (Greg Long) מסאן קלמנטה קליפורניה, מנצח את אחת מתחרויות גלישת הגלים הגבוהים הקשות בעולם, שהתקימה בימים האחרונים במבריקס קליפורניה.
הסוולים הראשונים של השנה החלו להזדחל לתוך אחד הספוטים המדהימים ביותר בעולם כבר לפני כמה שבועות, ואת גרג כבר ראו מתאמן במים לפני חודש, לגרג אין ספונסרים כלל, ובמהלך השבוע האחרון הוא מבלה את זמנו, בין בית המשפט המקומי, שבו עומד למשפט מסיבה שעדיין לא הובהרה לקהילת הגולשים- אך זה לא מנע ממנו לחלוק את סכום הזכייה בתחרות בין ששת הגולשים על הפודיום.- כל הכבוד גבר! (זאת הפעם השנייה בלבד שדבר כזה קורה, הפעם הראשונה הייתה בדרום אפריקה, בתחרות הרד בול לגלים גבוהים) .
 
אחד הגלים הגבוהים והמדהימים בעולםמבריקס, שממוקם בצפון קליפורניה, מתאפיין באחד הגלים הגבוהים והמדהימים בעולם, צוקים מטורפים, כרישים, סלעים שצצים מכול מקום, וצוק אימתני שעולה מהים ומאכלס שישה לוויינים של נאסה ועוד הרבה הפתעות- התחרות השנתית במבריקס היא תחרות ייחודית ביותר, למוזמנים בלבד.
זה היה קצת מבולבל בהתחלה ולא פחד מוות- כמו המבריקס שכולם מכירים. היה נראה שהגלים פשוט לא מצליחים למצוא את המקום הנכון להישבר בו, הגולשים הוותיקים בתחרות כמו אריק נלסון (Eric Nelson) וכורט מאיירס (Curt Meyers) לא פספסו אף סוול במבריקס מאז תחילת החיים. לתענתם זוהי התחרות עם הגל הנורא ביותר עד כו.
 
 
 

הנוכחות על החוף הייתה הגדולה ביותר מאז תחילת התחרותטוב מה שגרוע לאנשים מסוימים, פשוט מעולה לגולשים אחרים, גרג לונג, ידע לנצל היטב את התנאים, וההכרות שלו עם החוף תרמה רבות, החברים שליוו אותו בתחרות, ציינו כי יש מצב שרצה לשחרר כל כך הרבה לחץ בעקבות השבועות האחרונים, שכשהגלים הגיעו הוא פשוט התפוצץ עליהם.

התחרות במבריקס שלאחרונה נהפכה לעניין שנתי, הוציא אמריקאים רבים מבתיהם בקור החזק, הנוכחות על החוף הייתה הגדולה ביותר מאז תחילת התחרות. זוהי גם התחרות היחידה בקליפורניה, שמתרחשת צפונית לסנטה קרוז.

מבריקס הוא אתר מדהים ונדיר, שהתחיל לקבל תאוצה רק לאחרונה, למרות שהגולש ומארגן התחרות גא’ף קלארק (Jeff Clark), היה גולש שם לבד לגמרי עוד בשנות השבעים וזאת לאחר שנים של צפייה בגל המדהים מחצר בית ספרו ליד הספוט.
 
מבריקס הוא אתר מדהים ונדיר
 
ג’ף, לא שכח להתחרות בגל הביתי שלו, והגיע למקום הרביעי המכובד ביותר מתוך שישית הפאינליסטים.
“אחת הבעיות הרציניות ביותר בתחרות, הייתה חוסר העקביות של הגל, כל המתחרים יוצאים למים ביחד, כאשר לאחר עשר דקות לא מגיע סט, אתה יורד קצת למטה, מחכה עוד חמש דקות, לא מגיע סט עוד כמה מטרים למטה, עד שכולם יושבים ביחד על מעיין פיק מוזר ולא יציב- כאשר פתאום מגיע סט ענק ואין לך שום סיכוי להספיק לחתור אותו”- אמר ג’ף קלארק.

התחרות המעולה נגמרה עד השנה הבא, לפרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס לאתר הספוט מבריקס.

את האתר מחזיק ומעדכן קלארק בעצמו, תוכלו למצוא בו המון פרטים על הגל המדהים הזה, כולל תמונות נדירות משנים אחורה, את רשימת המנצחים הקודמים, סרטים ועוד המון אינפורמציה מעניינת- http://www.maverickssurf.com/

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן