5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

סקייטבורד לשלום – אלכס קליין באשקלון

סקייטבורד לשלום – אלכס קליין באשקלון
 
סקייטבורד לשלום - אלכס קליין באשקלון

באופן בלעדי וחסר תקדים ביקר באשקלון אלכס קליין, פרו סקייטר עולמי, שהגיע יחד עם צוות צילום מקצועי היישר מסאן פרנסיסקו הרחוקה. מטרתם הפקת סרט דוקומנטרי אודות חיינו הגולשים בצל האיום הבטחוני.

כתבה- יואב נקשצלם ים
בחיינו ישנם הרבה רגעים בהם אנו חולמים. חולמים על התגשמותם של דברים קטנים וטובים. בביקורו של אלכס קליין באשקלון, הגשמנו חלום מתוק, לארח “פרו-סקייטר” עולמי אצלנו בעיר הקטנה… אך המטרה העקרית בביקורו היה להגשים עבורנו חלום גדול אף יותר… החלום לשלום, השאיפה לחיות בביטחון ולהמשיך לעשות את מה שאנו אוהבים מכל.

בשעת צהרים מוקדמת של יום רביעי ה-23.04 הגיע אלינו צוות חלוצי מטעם עמותת “גולשים לשלום”. הצוות מנה כ-5 אנשים במספר, בינהם אלכס קליין וצוות צילום והפקה מסאן-פרנסיסקו הרחוקה. הצוות התקבל בברכה ע”י יואב נקש, (אתר האינטרנט “צלם ים”) שנרתם ליוזמת השלום וערך עימם סיור מודרך וסדרת ראיונות ברחבי אשקלון.

הביקור התחיל במרינה. יום שמש חם ושרבי. מיד עם הגיעם נשמעו כמה קולות נפץ שהדהדו ממרחק, את הראשון הם לא שמעו… אך בשני הם כבר הבינו עד כמה חם יכול באמת להיות כאן…
צוות ההפקה היו קשובים מאוד לדבריו של נקש וגילו התענינות רבה בכל הנוגע לאיום הביטחוני השורר באשקלון. הם גילו הזדהות רבה עם פחדינו וחששותינו, שאלותיהם היו נוקבות ומגוונות, חלקן עם מאפיינים פוליטיים וברובם עם מאפיינים של הספורט האתגרי, עתיד העיר ועתידנו האישי…

הסיור נמשך לאורך חוף בר-כוכבא, החברים לצוות ההפקה הפגינו התלהבות רבה לנוכח היופי, השקט והמים הצלולים. את הרגע הפסטורלי נאלצנו לקטוע עם ביקור בחניית הרכבים בטיילת, שם במרחק של 50 מטרים מהרוחצים, נפלה רקטת “גראד” בתחילת חודש מרץ ופצעה 3 חברים, גולשים.

את הסיור המשכנו ברכבים. חוף הגולשים בדלילה, תצפית לעבר חוף הימיה , ומשם ביקור בבית בו נפלה רקטה נוספת בשכונת אפרידר.
בשכונה שקטה זו, פגעה רקטת “גראד” ישירות בבית בו שהו באותו הזמן 3 בני משפחה אחת, סבתא ושני נכדיה הצעירים. הילדה שגילתה ערנות לאזעקת “הצבע האדום” מיהרה להוביל את כולם מבעוד מועד לחדר הממ”ד – בכך ניצלו חייהם. כבר מבחוץ צוות ההפקה הבחין בנתזי הפיצוץ שחדר ברזל, העיף קירות, וחרץ נקבים בכל הרדיוס שלו… צוות הצילום לא הפסיק לתעד, לראיון הם תפסו גם את השכן, הביקור היה ארוך וממצה, בעיניהם היתה ניכרת הבנה לגודל האיום והסכנה של חיי אדם.

חיי אדם הם ערך עליון, לפני כחודשיים נמנע מאיתנו, במזל, אסון גדול. רקטת “גראד” התפוצצה בסמוך לשלושה חברים בינהם היה זה אילן ביטון (צ’ילה) מחנות הגלישה המקומית. אלכס קליין והצוות היו נלהבים מהתיעוד ומההכרות עם מי ששרד את ה”בום”. ההפתעה שבביקור היתה ניכרת בעיניו של אילן, והוא שמח להתראיין ולהציג את הצלקת שנותרה על גופו לאחר הפגיעה…

סוף הביקור היה בסקייטפארק שממוקם ליד קבר השייח. עשרות סקייטרים מקומיים קיבלו את אלכס קליין והצוות בחום ובלבביות, לרגע היה נדמה שהם כולם כבר מכירים… במהלך ספונטני ערכנו תחרות קצרה שמזכה את המנצח בחולצה.

כולם נהנו, גם צוות הצילום הניח את המצלמות ולקח קרש עם גלגלים במקום, האוירה היתה מעולה, אלכס אומר:” אני מאוד נהנה, החבר’ה נהדרים והסקייטפארק מאוד נעים… הוא פתוח ורחב, אין עצים מעל, יש הרגשה של חופש, אויר.”

הביקור בסקייטפארק לא נגמר גם בזמן החשיכה, החבר’ה ישבו ביחד העבירו תמונות ושיחה, צחוקם נשמע בכל מקום, חיוכם מאיר את הרחבה החשוכה. היתה הרגשה של חו”ל…של התגשמות, הדדיות, אחדות ושל תקווה.

כשנפרדו דרכינו, היינו כחברים… ללא חומות ומסגרות, כולנו גולשים, כולנו סקייטרים כולנו מאמינים באותו החלום. תודה רבה לכל המעורבים בביקור הנהדר: לאלכס קליין וצוותו, בריאן, צ’ייס ודנילו. ליאיר, ולארתור רשקובן מעמותת “גולשים לשלום” על שילובה של אשקלון ואתר “צלם ים” ביוזמת השלום.

על כולנו להרגיש גאווה גדולה בזכות שניתנה לנו, הגולשים וקהילת האקסטרים, הזכות להוביל לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני… לפחות בגזרת הים…

אלכס קליין וצוות “גולשים לשלום” יחזרו לאשקלון לביקור נוסף במהלך חודש מאי. אחרי הכל, יש גם גלישה לצלם כאן. עדכונים נוספים ומידע לגבי הסרט יתאפשרו באתר צלם ים www.straemer.co.il

 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן