5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

ניקיון פסח בחופי אשקלון:

ניקיון פסח בחופי אשקלון:
 
ניקיון פסח בחופי אשקלון:

 

 

אם היינו צריכים הוכחה לכך שאנו יכולים… הרי שבפעם הראשונה כבר עשינו את הלא יאומן. מה נגיד על פעם שביעית? שברנו שיאים…!

בפעם השביעית ברציפות, יצאו המתנדבים ליוזמת ניקיון החופים של אתר צלם ים למבצע ניקיון אחרון לקראת חג הפסח. החוף שנבחר לניקיון ביום שישי היה חוף הדתיים. החוף מרוחק, אינו מוכרז ונמצא בין גוטה לחוף הצפוני. במשך כל השנה רצועת החוף הרחבה משמשת את הגולשים ובימי הקיץ את הדייגים ואת הרוחצים. מכיוון שאין החוף מוכרז לא נמצאו בו פחי אשפה.

יום שישי, ה-11.04 יום שטף שמש נעים. מזג האויר היה אופטימאלי לנקיון, לא חם מידי ולבטח לא קר, החברים הירוקים שנרתמו ליוזמת הניקיון והגיעו עם מצב רוח מרומם. חלק מהמתנדבים, קבועים, אבל כיאה לכל ניקיון של יום שישי תמיד מצטרפים אלינו גם חדשים… והפעם כמוהם היו רבים. יחד עם התושבים שלא יכלו להשאר אדישים לחברים החרוצים מנינו בסה”כ כ-25 אנשים.

רצועת החוף היתה ארוכה ורחבה כ- 800 מטרים, מדרום החוף ועד לצפוני.

 
כמות המפגעים האקולוגיים היתה רבה אך פרושה על שטח רב. עבודתינו היתה יסודית ומאורגנת. בזוגות וצוותים קטנים סרקנו חלקות חול וליקטנו אוצרות רבים…כמובן שבקבוקים וחתיכות פלסטיק היו התוצר הלאומי של החוף אך עם זאת היו אלו יריעות הבד הגדולות והרשתות שהיו טמונות עמוק מתחת לערימות חול וסלעים כבדים. לא השארנו שריד לזה מאחורינו, חפרנו תחת, חשפנו את מקורותיהם ושלפנו אותם מבעוד מועד.

ממצאים ארכיאולוגיים נוספים היו חלקי מתכת, שרידי חיות, פלטות וענפים של עצים, שרידים של מנגלים על כל הסכו”ם שלהם… ועוד ועוד…

כשסיימנו את העבודה החלו כבר להגיע מבקרים רבים לחוף, שתי ערימות האשפה הגדולות שאספנו היו לזכר שמישהו ביקר בחוף וטרח להרים, הרוחצים קיבלו את החוף נקי ובתולי, ללא שריד של אשפה ללא סיכון תברואתי מיותר … הסיפוק היה ניכר על פניהם של המתנדבים, חלקם אף ניצלו את הרגע לטבילה במימיו הצלולים של החוף אותו ניקו…

תודה רבה לכל המתנדבים הקבועים והחדשים שיודעים להחזיר לטבע את שהם מקבלים. תודה גם לאגף איכות הסביבה והחופים בעיריה. תודות נוספות לכל אלו משפחות ויחידי סגולה שגילו נכונות לעזרה לנוכח מאמצם של האחרים בזמן הניקיון.

תודה רבה לכולם.

זה היה ניקיון מיוחד במינו. בשבוע הבא אנו יוצאים להפסקה קצרה לרגל חג הפסח, אנחנו נשוב ליוזמה בחלוף החג. ייתכנו שינויים בשעות הניקיון שכן הימים מתארכים והשעות 13:00 עד 15:00 הן שעות בהן השמש עדיין נמצאת בקו ה-90 מעלות. הודעה על החוף המיועד והשעה יופיעו לקראת צאת חג הפסח באתר האינטרנט צלם ים www.streamer.co.il.

למען עתיד ירוק אוויר צלול וים נקי
חג שמח
ונתראה בים
יואב נקש
צלם ים
05-22-60-55-70

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן