5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

נבחרת ישראל בגלישת גלים

נבחרת ישראל בגלישת גלים

 

ביום שלישי ה 26.6 נחתה בארץ נבחרת ישראל לאחר שהות של כשבועיים באליפות אירופה שהתקיימה בחוף לה קאבליר שבאנגלט צרפת.

מרבית מחברי הנבחרת ישראל יצאו את הארץ ב 13.6 במטרה לקיים את רצף האימונים האחרון בתנאי התחרות, אך לצערנו בימים הראשונים תנאי הים די אכזבו ולא אפשרו אימונים סדירים כך שאימוני הים הוסבו לאימוני כושר בשחייה, בטניס ובפינג פונג בשילוב הרפיות בג’קוזי…

התחזית הראתה שביום שבת ה 16.3 הים הולך לעלות והמארגנים בראשותו של רואי פליקס, מנהל התחרות החליטו להתחיל את התחרות עם הגולשים שהגיעו. כך בעצם התחרות החלה ביום שישי – יום לפני המועד המתוכנן.

התחרות מתחילה עם מקצי הבוגרים שכל המתחרים באותו מקצה הגיעו, מקצים חסרים לא התקיימו. הרבה נבחרות הגיעו מחוזקות בגולשים מקצוענים בעלי אזרחויות כפולות דוגמת שון הולמס מדרום אפריקה ושתחרה עבור איטליה ואחרים.

במקצים שלנו לא כל הגולשים הגיעו כך יצא שהגולש הראשון מטעמנו היה מר דוד ידיד, כן אבא של יוני, שללא שום חשש נכנס למיםבקטגורית הלונג בורד עם הגלשן והלייקרה נתן שתיים שלוש חתירות ויצא שמח ומאושר לתרועות הכרוז והקהל המשולהב לכיוון הכתבים הרבים שחיכו בחוף…

במשך הימים הים עלה וירד לסירוגין, תנאי הגאות והשפל מאוד מורגשים ברמה שבזמן גאות הים חלק לחלוטין ולאחר כמה שעות הגלים יכולים להגיע לכשני מטרים ומעלה. עובדה שגרמה לתחרות להתקיים בהפסקות.

ביום רביעי הים עלה ותדירות הגלים נשמרה עובדה שאפשר את קיום התחרות ברצף לאורך כל היום ובשל הדחיות הקודמות התחרות התקיימה בשלושה מוקדים – שלושה פודיומים.

באותו יום בעצם כל חברי הנבחרת, שמרביתם עד אותו יום לא התחרו, קיבלו את זמן האיכות שלהם במים כל אחד בפודיום שלו.

הייתה זו אופרציה לא פשוטה כאשר צריך היה לרוץ מפודיום לפודיום, במיוחד עבור אלו שהתחרו ביותר מקטגוריה אחת כמו ברק בן שמחון, יואב בילו, אלון אברון, דודו וחנון ועומר לוין.

 

לאחר יומיים של מקצים בהם כוכבי הנבחרת מפגינים את ביצועיים בגלי האוקיינוס שלא דומים לשום גל בארצנו הגיע יום שישי 22.6 שהיה היום הקובע עבור הנבחרת, תנאי הים היו אימתניים, גלי ענק שנעו בין שניים לשלושה מטרים נשברו מול שתי במות השיפוט ואילצו את הגולשים להתעלות על עצמם ובנוסף ליכולות הגלישה חייבו את כולם להפגין יכולות לחימה ברמה של מלחמת הישרדות מכל הבחינות רמת גלישה, כושר וכמובן הרצון להישאר בתמונת התחרות.

לאחר תצוגות גלישה מרהיבות ביותר הפגנת רוח ספורטיבית מטעם גולשי וכמובן גולשת הנבחרת נקבעו התוצאות הבאות:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בוגרים

יוני ידיד, שי גואטה ואלון אברון מקום 33

עומר לוין 41

ברק בן שמחון 61

דודו וחנון 73

בוגי גברים

אלון אברון 17

עומר לוין 25

נשים

רוני אשל 7 – הייתה קרובה מאוד לגמר והפגינה אחלה של רמה

אביבית בן שמחון 25

בוגי נשים

רוני אשל 11

סניורס

ברק בן שמחון 8

לונג בורד

שי גואטה ודוד ידיד 25

מאסטר

יואב בילו 11

גלישת גוף

הדר מרלי 7

ביום שבת, יום קודם לתוכנית, התקיימו בזה אחר זה בתנאי ים אידיאלים כל מקצי הגמר. מיכאל פיקון הצרפתי לוקח את המקום הראשון בקטגוריה הבוגרים הנחשקת שני טים בואל גם הוא מצרפת שלישי מרלון ליפאק הגרמני ורובן גונזלס מפורטוגל רביעי.

לראשונה מזה שנים התקיימו שתי קטגוריות חדשות והם מקצי הטאנדם בו נכנסים צמד בחור ובחורה על כל גלשן הדומה ללונג בורד מחוזק הנמדדים על פי ביצועי ההרמה המרהיבים שלהם. קטגוריה נוספת היית קטגורית גלישת הגוף.

בטקס הסיום היו שתי הקטגוריות אטרקטיביות במיוחד כאשר הגברים זוכי הטנדם הרימו את בנות זוגן ולאחר מכן זוכי גלישת הגוף ניסו לחקותם בצורה מצחיקה ולא מוצלחת.

 

באליפות מהסוג כאמור כל גולש מקבל ניקוד אישי המתוסף לניקוד כל חברי הנבחרת וכך נקבע מיקום הנבחרת, מה שחייב אותנו להכניס מתחרים לכל הקטגוריות. בניקוד המצטבר ישראל הגיעה למקום ה 11 כשהמנצחת היא פורטוגל וזה בגלל שהצרפתים שמוקמו שניים בהפרש של 450 נקודות כאקט של מחאה נגד ממשלתם לא הכניסו מתחרים בקטגורית הסינורס והמאסטר, ובעצם הפסידו את המקום הראשון בנבחרות אבל ללא ספק זכו ראשונים בהישגיים האישיים.

כך באה לסיום עוד אליפות אירופה בה לוקחת חלק חשוב נבחרת ישראל ומוכיחה לכולם ולרבים שלא יודעים שבארצנו גולשים ואנשים טובים ומיוחדים. מבחינת סיקור תקשורתי אין ספק שהנבחרת ישראל היית האטרקטיבית ביותר כשכמידי יום הופיעה בעיתונות כתבה על חברי הנבחרת ובערוצי הטלוויזיה קיבלנו זמן איכות רב לרבות מספר ראיונות.

הנבחרת הגיע לצרפת במסע ארוך ותודות מגיעות לכל עובדי אל על, המוביל הלאומי, על השרות והיחס המיוחד אליו זכינו בכל שלב ובכל מקום. הטיסה באל אל, היחס אישי החם והמפרגן מכל עובדי החברה נתנו לנבחרת את ההרגשה והתחושה הביתית. העובדה שזומנו כאורחי כבוד הן בהלוך והן בחזור לנחיתה בתא הטייס הפכו את טיסות לחוויה מיוחדת שתיזכר לעד.

ללא ספק ניתן לאומר שטיסות כאמור היו אל על ומעבר.

תודה מיוחדת מגיעה לצוות מחלקת השרות ולמר דוד מימון העומד בראשה על היענותם המהירה היחס האדיב והטיפול בכל נושא מטען כבודת הגלשנים.

תמונות נלקחו מאתר :http://www.angletsurfphoto.com/
 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן