5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

הדרך אל המטרה – ראיון בלעדי עם הגולש עומר לוין

הדרך אל המטרה – ראיון בלעדי עם הגולש עומר לוין

 

 

 

 
 

בין טיסה לטיסה תפסנו את עומר לוין לשיחה קצרה על חיי הגלישה המקצוענית:

 

® עומר , ספר לנו קצת על תחילת הדרך.

 

נולדתי ב 12 יוני 1989 , אני גר במושב שדי חמד שבשרון, התחלתי לגלוש בגיל 7 , עד גיל 14 גלשתי במסגרת הגלישה הישראלית , עם יציאות קצרות לחו”ל, ולפני כשנתיים החלטתי שזהו – אני רוצה להיות הישראלי הראשון שיעשה זאת בחו”ל !!!

עזבתי את המסגרות המקובלות, את החיים הנוחים ,את הגביעים הקלים להשגה ויצאתי בעזרת הגלשנים המעולים שלINTERSURF ואמי התומכת, למסע בעקבות הגלים והתחרויות.

® באילו מדינות הספקת להתאמן בשנתיים האחרונות.

התחלתי באיים הקנריים באי לנזרוטה , משם טסתי ליפן לחודש שלם של גלישה במים של 9 מעלות. שבכל יציאה מהמים שפכו עלי גלונים של מים רותחים בכדי שאפשיר, וכן לקחתי חלק בכמה תחרויות בחוף צ’יבה שביפן. לאחר מכן טסתי למכסיקו להתנסות בגלים הגבוהים והחזקים של פוארטו סקנדידו.

 

 
 

 

 

משם טסתי לחבר טוב בשם ג’ורדי סמית’, המתגורר בדרבן דרום אפריקה , התארחתי בביתו כחודש ולמדתי לחיות לצדו של אלוף עולם.

 
 

 

 

 

 

מהיקיצה בבוקר לחימום לפני היציאה לים ישבנו וניתחנו סרטי גלישה, שלי ושל ג’ורדי ,זה היה אימון מצויין לגלוש עם כל המקצוענים הדרום אפריקניים, בשילוב עזרה במפעל הגלשנים של גרהם סמית’, אביו של ג’ורדי; בשבילי הייעוץ שקיבלתי מגרהם להמשך דרכי המקצועית, היה חשוב ביותר, תפיסת עולמו היא שאין לחפש את הגלים המושלמים בעולם בכדי להתקדם, אלא להתחרות ולהתחרות ולהתחרות.
 
 
 

לאחר מכן טסתי לחופים השוכנים ליבשת אירופה כמו : פורטוגל, צרפת ולנזרוטה.

 

® מה היו הישגיך עד כה ?

מקום 5 באליפות אירופה לנבחרות 2004

 

מקום 12 ב JUNIOR J BAY דרום אפריקה

 

מקום 5 EXCELL PRO 2005 יפן

 

מקום 2 PRO VOLCOM בלנזרוטה

 

מקום 3 VOLCOM VQS אמדו, פורטוגל

 

מקום 17 RIP CURL PRO צרפת

 

ושלל גביעים מאליפויות ישראל.

 

® עם כמה גלשנים אתה יוצא למסעותיך ?

לרוב אני מטייל עם 5 או 6 גלשנים, ניר ורמי מייצרים לי את הגלשנים שאף פעם לא מאכזבים, תמיד עובדים מצויין בכל סוגי הגלים, ובכל מדינה הגולשים לא מאמינים שאלו גלשנים מתוצרת ישראל. אין ספק שבלי INTERSURF אני “חצי בן אדם”.
 
 
 

 

 

® לאחר האימונים ביבשות השונות , טסת לאליפות JUNIOR האירופאי, ספר לנו על הסבב האירופאי 2006 ?

יצאתי עם CASE מלא גלשנים של INTERSURF , חבר טוב בשם מור מלוקה, תמיכה ואהבה מאמא ל- 70 יום הכי יפים שהיו לי בחיים !

 

נחתתי בפורטוגל, לשלוש תחרויות ראשונות של הסבב , רוב התחרויות התקיימו על גלים של 30 ס”מ , נתתי את מיטב יכולתי על הגלים הקטנים, ממקצה למקצה הרגשתי שאני מתחיל להתרגל למציאות החדשה, אלו היו ימים מלאי מתח והתרגשות, לאחר שלוש תחרויות, שבהן זכיתי לעמוד על הבמה באמדו, פורטוגל כשבחוף זה האירו פנים הגלים המושלמים ויכולתי להפגין את יכולתי בגלישה לאחר התסכול שהיה לי בעליה על גלים של 30 ס”מ .

 

זכיתי באירוח מלא וחסר תקדים של BILLABONG צרפת, הן במימון השהיה והן בצירופי לקבוצה הצרפתית.
זכיתי בזכות קשרי האישיים הטובים עם מנהל הקבוצה הצרפתי סם קרייר, ללא שום סיוע מ BILLABONG ישראל.
 
 
 

 

 

לאחר פורטוגל, לקחתי נשימה גדולה ועליתי למטוס בדרכי לצרפת. החודש בו שהיתי בצרפת היה אחד החודשים המרגשים והמרתקים של חיי, היו לי 30 יום של המתנה בהם התארחתי בביתו של קווין ויליאמס, גולש מקצוען לשעבר, ביתו מהווה מרכז חברתי ומקצועי לטובי הגולשים, שם פגשתי את פרקו אשר בא להקרנת סרטו באירופה.

 

 

 

יכולתי לגלוש באופן חופשי, לצד בילויים , מסיבות, בנות והרבה צחוקים, יצא לי להתחבר ולגלוש עם גולשים טובים ומנוסים כמו פרקו, וג’רמי פלורנס, ועוד מספר חברים טובים.

 

והנה הגענו ליום לפני התחרות הגדולה ה RIP CURL PRO , בערב שלפני התחרות קבלנו את רשימת המקצים ולהפתעתנו ראינו שיש 160 מתחרים מכל רחבי העולם כמו : אוסטרליה, ברזיל וארה”ב, שהגיעו לאירופה עקב תחרות הWQS שהתקיימה בסמיכות לאליפות ה JUNIOR האירופאי, וכל גולש אשר לא מלאו לו 21 – אמר בלבו: בוא נקטוף להם את הפרסים.

 

קמתי בבוקר, הסתכלתי על הים ואמרתי לעצמי שזאת הבמה להראות את יכולתי. במקצה הראשון היו גלים של 2 מ’ , נשארו לי 2 דקות והייתי צריך גל של 5.7 , נעמדתי על הגלשן 30 שניות לפני הסיום ובסופו של גל מלא בביצועים טובים השגתי את הניקוד : 6 שהעלה אותי למקצה הבא. קבלתי הרבה אהדה בחוף ומרגע זה אמרתי לעצמי: פה , באוסאגור, החוף האהוב עלי, אני רוצה לתת את הגלישה הטובה ביותר שאני יכול.

 

ביום השני התחלתי עם גלישה טובה וסולידית, פתחתי את המקצים עם תוצאות גבוהות וכך עליתי 6 שלבים עד לשמינית הגמר. מכל נבחרת BILLABONG האירופאי עשיתי את התוצאה הטובה ביותר, BILLABONG אירופה היו מרוצים ממני מאוד ולקחו אותי לטרוף סושי על חשבונם!

 

מצרפת חזרנו לפורטוגל לשבוע מסכם של הסבב האירופאי, ובסיומם של 70 יום נפלאים שבנו לישראל, והנה אני כאן רושם לכם את הכתבה לפני היציאה הבאה…

 

® האם אתה שבע רצון מהתוצאות שהשגת ?

ביציאתי לסבב האירופאי הצבתי לעצמי כמה מטרות

 

  • · ללמוד את ההתנהלות בסבב על כל מרכיביו
  • · להיפגש, להתחכך ולהכיר גולשים מהיבשות השונות
  • · להתברג ל- 30 הראשונים ביבשת
ולסיכום, כל מטרותיי הושגו מעל ומעבר לציפיותיי, ומיקומי בסבב האירופאי מאפשר לי בשנה הבאה להתחיל משמינית הגמר,זו הקלה עצומה שתחסוך לי ארבעה או חמישה מקצים של מוקדמות שביצעתי השנה, יש לזכור שעבורי זו השנה הראשונה ולפני עוד 3 שנים להגשים את המטרה הסופית ב TOP של אירופה.
 
 
 

® איך היה לטייל לצד חברך הטוב מור מלוקה ?

מור הוא חבר מצויין, היה לנו 70 יום נפלאים יחד, גלישות מעולות, הרבה מסיבות, וכמובן המון אוכל טוב. זאת לא הפעם הראשונה שאני מטייל עם מור ואני מקווה שגם לא האחרונה.

 

ולסיום עומר ומור כובשים את אוסאגור

 

 

 

 
 

מילים לסיום:

 

תודה רבה ל INTERSURF , לניר ואיציק התומכים והאוהבים שנתנו בי אימון מתחילת הדרך , אין ספק שאני לצדכם עד הסוף. תודה רבה ל BILLABONG אירופה שאירחו אותנו כראוי ,וכמובן לאמא שלי העוזרת לי להגשים את חלומותי , ובלעדיה לא הייתי מגיע לשום מקום.

 

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן