5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

קצת תרבות:

קצת תרבות:
קצת תרבות: 
 
ידיעה- קאי צור
אחד מאומני הגלישה המפורסמים בעולם, הציג לאחרונה את עבודותיו, באחת הגלריות הטובות בניו יורק.
עבודותיו שונות בתכלית מרוב עבודות האומנות המקושרות לתרבות הגלישה. בעבודותיו לא תמצאו רק גלשנים בעלי חרב אחת מעץ, וסגנון רומנטי ישן, גם לא תראו אנשים עם חולצות הוואי.
סאהנדו בירק (Sandow Birk) הגופי, בן ה- 45 “מסייל בי’ץ” (Seal Beach) קליפורניה, תפס כמה מהגלים הטובים באינדו, אירופה, דרום ומרכז אמריקה – לפני שאנשים רבים חשבו, אם בכלל לנסוע לשם. הוא גולש שכולו “ספיריט” ויודע להוציא את הפאן גם מהימים הכי שטוחים.
 
 

סאהנדו בירק הוא נותן מעצמו לכל אירוע שמבקש את עזרתו, ללא כל תמורה. ועם יש משהו שידוע עליו, זה שהוא הגולש הכי פחות נוסטלגי ביקום. אין ספק שכל הדברים הללו משתמעים בעבודותיו. בירק שגדל ולמד ב- Orange county קליפורניה, היה בצומת דרכים גדולה, לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר “פרסונס” לעיצוב ב- 1988 וניסה להבין לאן פניו מועדות. הוא החליט שעליו לעשות ציורי גלישה, מכוון שזהו הדבר היחידי שידע.

לצערו, ההשפעה היחידה שקיבל בנושא וציורי הגלישה היחידים שהיו קימים באותה תקופה. היו עצי דקל על החוף, בחורות בביקיני דולפינים וגולשים. “החוויה שלי מגלישה הייתה שונה לגמרי. אז החלטתי שאני רוצה לצייר ציורים שיישקפו קצת יותר מהחוויות שלי”- אומר בירק.

בירק, נכנס לתוך טראנס ציורים של סדרה מלאה, של תמונות. שקבעו את תחילתה של עידן אומנות הגלישה המודרנית. זו הייתה התצוגה הראשונה שלו, שבעקבותיה באו רבות. בירק היום מועוסק במשרה מלאה על ידי קוויקסילבר, והוא מצייר פוסטרים לתחרויות רבות.

 חלק קטן מעבודותיו:

1. “בזמן שעשיתי את הציור הזה, בערך ב- 1990 לא היו הרבה ציורי גלישה בעולם, לפחות לא כאלה שהרגשתי שאני מזדהה איתם. אז התחלתי להסתכל בציורים עתיקים של יורדי ים וספינות, כדי להבין כיצד אוכל למקם את הדמויות”.
 
ציורים עתיקים של יורדי ים וספינות ציורים עתיקים של יורדי ים וספינות מקורי
 
2. “זה עוד ציור, שבו לקחתי את האלמנטים הישנים של הים ושילבתי ביחד אם הריבים הקבועים אחר הגלים, בין הגולשים. היה לי חשוב מאוד להכניס לתמונה את הזמן שבין הגלים ולא את הגולש עצמו לא מיוחסת הרבה משמעות לזמן הזה, ברוב אומנות הגלישה.
 
האלמנטים הישנים של הים האלמנטים הישנים של הים מקורי
 
3. הייתה לי תערוכה שלמה של ציורים מתוך מקומות שגלישתי בהם, אני מניח שהחשיבות הגדולה ביותר שלי, הייתה להכניס גם את היופי של הספוט עצמו וגם את מה שקורא באותו אזור בעולם.
התמונה הזו היא אחד מהמקומות היפים באל סלבדור
 
אחד מהמקומות היפים באל סלבדור

.

4. זה אחד מהגלים המטורפים ביותר שגלשתי עליהם בחיים, בדרום צ’ילי.
 
דרום צ'ילי

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן