5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

קלי סלייטר מנצח בבלס ביץ

קלי סלייטר מנצח בבלס ביץ:
 
 הראנר אפ ביד דורבידג' עוזר לסלייטר להחזיק את פעמון התחרות

 

ידיעה- קאי צור
יחסית למשהו שלא מגלה עניין וחשיבות מהתואר התשיעי בסבב ה- ASP העולמי, מ”ר. רוברט קלי סלייטר (Kelly Slater) מפלורידה ארה”ב, בהחלט מטפס בקצב רציני בתוצאות והמיקום בדירוג העולמי. בגמר מותח כאין כמוהו- קלי מצליח לגבור על אחד היריבים הוותיקים שלו, ביד דרבידג’ (Bede Durbidge) מפיג’י, וגם מצליח על הדרך לסכל לאלוף העולם הנוכחי מיק פאניניג את התוכניות לניצחון מקומי בתחרות הביתית. סלייטר עשה את זה וגרף את התחרות בבלס ביץ’, אבל מה הלאה אם הגולש של כל הזמניים?!

בגלים של מדיום שלושה פוט ( בערך מטר גלים), ברוח Onshore חזקה בחוף הפעמון באוסטרליה (Bells Beach) סלייטר פתח את היום שלו בצורה דיי בינונית גל של 7:3, הרוח הייתה חזקה והים לא יציב, אחריו פתח דורביג’ עם גל איכותי שנפל אליו לסיבתך של 8:84, דרבידג’ נראה ממוקד להביס את סלייטר, אבל לא הצליח להוציא ציון גבוה אלה רק 6:3 ומשאיר את קלי במצב שהוא צריך 8 בים גרוע למדי ולא מאופיין לתחרות השנתית. סלייטר שחי על המצבים האלו, לא ביזבז אף לא שנייה, בקטע מפתיע החליט לחתור לקרבת החוף, שם הגלים אומנם בינוניים אבל הם זמינים- תוך שנייה על היה על אחד כזה ושנייה אחרי זה, היה שני מטרים באוויר עם ציון של 8:3 בכיס. שהשאיר את ביד דרבידג’ אם כאב ראש חזק דקה לסיום.

 
“זו הייתה הנקודה של המהפך”- מספר סלייטר. “אני חשבתי שזה כבר בידיים של דורביג’, אני לא ניסיתי לדאוג יותר מידי או להילחץ, אני רק שמחתי להיות בגמר”.
 
 
 
האיריאל שניצח את התחרותקלי פתח את השנה הבלתי מתוכננת שלו עם שני ניצחונות רצופים, הראשון בתחרות הפתיחה של הסבב בסנאפר רוקס אוסטרליה. במקצה הגמר שם, עלה מיק פאניניג האלוף הטרי, מול האויב האמריקאי. סלייטר ניצח את התחרות וכנראה שהניצחון שם היה מתוק מידי כדי להפסיק. הוא ממשיך וממשיך אולי לא בצורה הפורמאלית הרגילה והמוכרת לנו, אבל הוא בהחלט שם לגמרי. אין ספק שכאשר אין לא מחויבות כלשהי לניצחון הוא גולש בכמה רמות יותר טוב, “וששיטת האין לחץ” שלו מאפשרת לו לשבת בצורה נוחה למדי במושב הנהג של סבב ה- ASP 2008.
 
 
 

דורבידג' גלש בצורה מעולה ויציבה מאוד לאורך כל התחרות דורביג’ שלאחרונה מנצנץ יפה מאוד בכל תחרות ותמיד מגיע למיקומים הגבוהים בדירוג, יכול לאחר התחרות להרים את האף קצת יותר גבוה, המיקום העולמי שלו בסבב ה- ASP הוא שני אחרי סלייטר שבמקום הראשון. הוא גלש בצורה מעולה ויציבה מאוד לאורך כל התחרות ואין ספק דחף את קלי יפה מאוד לחבלים, בדקות האחרונות של הגמר. ביד גם שם מאחוריו כבר ניצחון אחד בסבב, מקום שלישי אחד ועכשיו מקום שני.

 
 
 
 
לפעמים זה קשה להיות האלוף. ולגונן על התואר שלך זו עבודה יום יומית. זה מה שמגלה לאט לאט, אלוף העולם הטרי מיק פאניניג (Mick Fanning) מאוסטרליה, שמצא את עצמו מחוץ לתחרות, על ידי בובי מארטינז (Bobby Martinez) ברבע הגמר. מיק יושב במקום השלישי בדירוג העולמי הכללי כרגע- כמובן שהכול עוד פתוח ואפשרי.
 
לפעמים זה קשה להיות האלוף
 
עדכונים נוספים בהמשך.

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן