5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

הישרדות – הגירסה הירוקה

 

 החברים הירוקים ליוזמת הניקיון לא מוותרים
 
 החברים הירוקים ליוזמת הניקיון לא מוותרים, זאת הפעם העשירית. ניקיון החופים של יום שישי ה-16.05התקיים בחוף הדתיים ומנה מספר מצומצם של כ- 5 חברים אמיצים שעשו עבודה יוצאת מגדר הרגיל.

 
 צבע ירוק גולשים ומנקיםידיעה- יואב נקש
את יום ניקיון זה בחוף הדתיים באשקלון התחלנו 2 אנשים… רצינו להאמין שיגיעו עוד אנשים אך בחרנו שלא לתלות ציפיות מיותרות והחלטנו לגשת לעבודה שלמענה התכנסנו בחוף.
לאחר כ-20 דק’ בודדות של עבודה הסתכלנו לאחור כלא מאמינים ואמרנו אחד לשני “זה היה קל ולא לקח הרבה זמן, תראי/ה איך החוף נקי”, עם 3 שקיות מלאות אשפה בידינו היה בכוונתנו לסיים את מבצע הניקיון… אחרי הכל כוונתנו הראשונית היתה לנקות באופן סימלי את החוף. אך אל החוף הגיעו עוד שלושה חברים ירוקים שהאירו את פנינו ובזכותם נשארנו לנקות עוד שעה נוספת וממצה.
 
 
 
מזג האויר היה נעים ושמשי אך הים הגבוה שטף אשפה רבה אל עבר החוף, בקלות רבה סרקנו רצועה רחבה של כ-500 מטרים, עלינו על תלוליות העפר וניקינו את החוף מכל רבב. על החוף תמיד ניתן למצוא בקבוקים, חלקי פלסטיק ושברי זכוכית שחלקם הגדול נשטף עם זרמי הים אך אתה”מנגל” עם הפחמים והעופות הצלויים השאירו אך ורק המבקרים בחוף.
על כן, וכפי שנהגנו בפעמים האחרונות, עברנו לצד אנשים והצענו להם שקיות, העבודה היתה מהנה והתגובות היו חמות ואוהדות כשבסופו של יום אספנו כ-10 שקיות מלאות.

ייתכן ואתם שומעים על היוזמה שלנו כבר זמן רב, ייתכן ואתם נמנים עם אלו שאומרים כל הכבוד אבל לא מעבר לכך… אין לנו בעיה עם כך, היוזמה הזאת מיועדת לאלו שבאמת מרגישים שהם מעוניינים לעשות כן ולא לחייב אף אחד מעבר. אבל תהיה הסיבה אשר תהיה, אנו עובדים קשה ואין בכוונתנולהתפס כ”פראיירים”.

יוזמה זאת אינה באה להחליף את שירותי החוף העירוניים, מטרתה העיקרית היא לעורר מודעות בקרב הרוחצים וכלל האוכלוסיה הפוקדת את החופים. מטרתה היא חברתית, מתן הזדמנות לכלל האנשים לחבור יחדיו, להכיר, לעבוד בצוותא ולהנות מהשמש והים.
 
יוזמה זאת אינה באה להחליף את שירותי החוף העירוניים 

ברצוני להודות מקרב לב לכל אלו שנרתמו ליוזמת ניקיון החופים בשישי זה ולמחלקת איכות הסביבה בעירית אשקלון על תרומת השקיות והכפפות. יוזמת הניקיון הבאהבאשקלון תהיה בעוד שבועיים ואילו הניקיון בחוףהדרומי בהרצליה יתקיים כמתוכנן ביום שישי הקרוב ה-23.05 לאחר ל”ג בעומר בין השעות 15:00 עד 17:00. עדכונים נוספים יופיעו בתכני האתר לקראת סוף השבוע.

לפרטים נוספים על היוזמה בהרצליה ניתן ליצור קשר עם יעקב שון – 054-5922175

למען עתיד ירוק, אויר צלול וים נקי
יואב נקש
צלם ים
צבע ירוק – גולשים ומנקים
05-22-60-55-70

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן