5% הנחה על כל החנות לרוכשים/פונים דרך האתר

גלישה היא קודם כל אהבה.

 גלישה היא קודם כל אהבה.
אהבת אמת, אהבה מוחלטת, טוטאלית.
גלישה היא גם התמכרות, אובססיה,
חיפוש סיזיפי, עיקש אחר הגל המושלם …

הים והגלים, מאז ומעולם, משכו אליהם אנשים שונים. האהבה המוחלטת הזאת אל הים היא דרך חיים לגולשים רבים בעולם ובארץ כשבמהלך השנים וכפועל יוצא התפתחה לתרבות חוף וגלישה.

זוהי תרבות מגוונת וצבעונית, עולם טוטאלי ושלם של אנשים המדברים בשפה משלהם, מזוהים על-פי סגנון לבוש ושיזוף, נושמים ים וגלים, חוף ושמש ומייצגים תחושת חופש תמידית ואולטימטיבית, בריאות ונינוחות. בשנים האחרונות הפכה תרבות הגלישה להיות חלק בלתי נפרד מההווי והנוף הישראלי כשיותר ויותר אנשים נשבים בה ונשאבים לתוך חויית הגלישה.

 

Sunset
 
בתערוכה חדשה וראשונה מסוגה בארץ
קובצו יחד יוצרים שונים לצורך ביטוי ספציפי זה, של האהבה ויראת הכבוד לים, יוצרים מגוונים, שגם חיים את תרבות הגלישה כאן בארץ ופעילים בקרבה.

המוטיבים המרכזיים בעבודות הם הים ומערכת היחסים בין הגולש לים. עצם התפיסה של חווית הגלישה, שהיא סובייקטיבית ופרטית של הגולש, מנסה לפרוץ דרך היצירה עצמה.

danny miller

 
כל יוצר ‘רואה’ את הים באופן ייחודי ואישי לו כשהוא מנסה לפענח ולתרגם את חווית הגלישה במגוון אמצעים וחומרים, צורות וצבעים, דוגמאות והיבטים. למעשה כל יוצר מעביר באמצעות עבודתו את צורת התפיסה הייחודית לו, איך הוא מרגיש וחווה את הים, כיצד הוא מריח את המיים, איך כל גל צופן בחובו אופציות אינסופיות לריגוש ותחושת התאחדות, התאחדות הרמונית עם הטבע והשלווה שבו, האנרגיות הפיזיות והנפשיות שנטענות בתוכך כחלק מההתמזגות הזאת, כי כל גל הוא לא רק עוד גל, אלא עולם שלם ומרגש בפני עצמו.

עיסוק נוסף הבא לידי ביטוי בעבודות הוא החיפוש המתמיד, המניע האינסופי ותחושת האי-שקט שממריצה את הגולש בציפייה לגל הבא, ברצון לפגוש בגל האולטימטיבי, בגל המושלם. זהו הדחף הבלתי-פוסק שמוביל את הגולש לחופים רבים, למקומות רחוקים עם גלים אחרים. החיפוש הזה הוא חלק בלתי נפרד מנשמת הנווד של הגולש, שמרחיק עד לקצוות תבל במסעו הממושך והסיזיפי.

היוצרים-גולשים יוצקים את חווית הגלישה לתוך מכלול שלם של אמנויות, בהן ציורים וצילומים, מוסיקה, קולנוע וטלויזיה, עיצוב גרפי, עיצוב אופנה ואביזרים עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי ועוד.

זוהי ההזדמנות הראשונה בארץ לפנות לקהל הישראלי הרחב, לשתף אותו בתרבות הזאת ולאפשר ליוצרים-גולשים להוות חלק לגיטימי מכלל היצירה הישראלית.

גולשים-יוצרים, תערוכה קבוצתית מס’ 1
פתיחה – יום שלישי, ה-4 לספטמבר ב”סלונה”, תרצה 17, יפו (מאחורי מתחם נוגה), מ-20:00 טלפון: 03-5181719

שיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

download

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017

תחרות Billabong Pro Tahiti 2017 עוד...
download

תחרות Oi Rio Pro 2017

תחרות Oi Rio Pro 2017 הגולשים...
download

דרור מנגל מפרק את באלי

1 יומן מסע  לבאלי-אינדונזיה-פרק מ”א מתארגנים...
download

שנת 2017 בסבב WSL

שנת 2017 בסבב ה WCT העולמי...
דילוג לתוכן